reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2021

Nie ma co patrzeć na statystyki, nigdy nic nie wiadomo. Moja córka ma na imię Natalia. W p-lu były w grupie dwie, potem przez wszystkie lata szkoły podstawowej i średniej była jedyną w klasie. A imiona znacznie mniej popularne potrafiły się powtarzać po dwa-trzy, więc zależy jak się trafi...
 
reklama
@Kasiejka Ogólne założenie jest takie, że mamy forum otwarte na którym może pisać każdy. Osoby, które pisały sporo stworzyły forum zamknięte po to, aby się lepiej poznać i czuć bezpieczniej. Na forum zamkniętym są raczej osoby, które się udzielają często i regularnie, wszystkie pozostałe mogą korzystać z otwartego. Jeśli ktoś bedzie się udzielał tutaj i go "poznamy" to jak najbardziej może zostać dołączony do wątku prywatnego, jednak na tą chwilę zachęcałabym do pozostania z nami na wątku ogólnym.
Ok, ok już rozumiem. To moj brak wiedzy właśnie dlatego, że jestem tu nowa, to moje pierwsze tego typu forum, pierwsza ciąża itd.
 
A Zuzię znam w sumie 2 :) jedna ma 31 lata a druga 17, jakoś wśród najbliższych też nie mam małych Zuzi, ale jak dziecko pójdzie do żłobka/przedszkola to może sie okazać, że jednak jest kilka dziewczynek o tym imieniu. Przynajmniej tak by wynikało ze statystyk.
A widzisz, bo ja znam* kilkanaście osób o tym imieniu w przedziale wiekowym od 0 do około 30 lat. Znam zaznaczyłam gwiazdką, ale już wyjaśniam o co chodzi: to są często dzieci moich znajomych, które albo dopiero co się urodziły lub mają kilka lat, ale nie wszystkie z nich widziałam na oczy z różnych powodów. I faktycznie jak ktoś teraz nazwie tak dziecko to inni wywijają oczami, że to takie oklepane.

Znam też jedną rodzinkę gdzie corka ma teraz jakieś 8 lat (a może mniej) i ma na imię Zuzanna i matka twierdzi, że to imię wtedy nie było popularne i że to teraz się taka moda zrobiła, a kiedyś to imię bylo wyjątkowe ;) A tu guzik prawda, bo 8 lat temu to imię też było w tych najczęściej wybieranych. Trochę to śmieszne, bo niektórzy serio myślą, że wyznaczają jakieś trendy, a reszta tylko małpuje xD 30 lat temu to imię to była rzadkość, ale teraz jest inaczej.
 
Ostatnia edycja:
A widzisz, bo ja znam* kilkanaście osób o tym imieniu w przedziale wiekowym od 0 do około 30 lat. Znam zaznaczyłam gwiazdką, ale już wyjaśniam o co chodzi: to są często dzieci moich znajomych, które albo dopiero co się urodziły lub mają kilka lat, ale nie wszystkie z nich widziałam na oczy z różnych powodów. I faktycznie jak ktoś teraz nazwie tak dziecko to inni wywijają oczami, że to takie oklepane.

Znam też jedną rodzinkę gdzie corka ma teraz jakieś 8 lat (a może mniej) i ma na imię Zuzanna i matka twierdzi, że to imię wtedy nie było popularne i że to teraz się taka moda zrobiła, a kiedyś to imię bylo wyjątkowe ;) A tu guzik prawda, bo 8 lat temu to imię też było w tych najczęściej wybieranych.
Masz racje, imię Zuzanna już kupę lat utrzymuje się w top najczęściej nadawanych dla dziewczynek :D o ile u dalekich znajomych kojarzę Zuzy, to nie widziałam ich kilka lat lub nie utrzymujemy kontaktu, a pytałam ostatnio synów kuzynki, którzy chodzą do zerówki i pierwszej klasy i żadnej Zuzy w grupie/klasie nie mają :D wiec chyba będziemy losować 😂 chociaż rodzicom tez się podoba Marcelina i jestem lekko przegłosowana 😂
 
U nas wybór był między Adamem a Michałem, nie chcieliśmy takiego imienia starodawnego typu Antoni, Stanisław, Henryk, Jan czy też mocno nowoczesnego np. Marcel. Zostaliśmy przy Adamie a patrząc po rankingach aktualnie mało popularne imię bo na 10 najpopularniejszych w 2020roku było 8 🙂. Tak odchodząc od imion to wczoraj dowiedziałam się, że mam łożysko nisko położone na tylnej ścianie, nie jest przodujące, ale mam prowadzić kanapowy styl życia. Czy któraś też tak ma/miała i jak to dalej wygląda aktualnie mam 19tc czy to się może zmienić i na co się szykować ewentualnie bo dają mi max kilka tygodni żeby się podniosło.
 
Czesc dziewczyny słuchajcie pomóżcie mi bo mam dylemat. Jestem w 16 tyg 5 dni i mam możliwość iść dziś do lekarza bądź za tydzień w środę. Chodzi mi tu konkretnie o określenie pluci dziecka. Wiadomo ze te 16 to termin z okresu a do zapłodnienia doszło dwa tyg potem. Czekać tydzień? Tak żeby było widać na sto procent
Jak nie jesteś mega nerwowa np. Jak ja to bym poczekala ten tydzień😄
 
Kochane a zastanawiałyście się nad imionami pociech ? U nas od początku znajomosci było wiadomo ze jak chłopak to Jerzy a dziewczyna to Julka a jak u Was? Oczywiście nosze w brzuszku córę tatunia 😁
Ja dalej przeżywam, ze będe miala chlopca. A tak chcialam znowu córke. Nawet nie chce mi sie wyprawki kupować... A odnośnie imion to będzie Czarek.
 
reklama
Do góry