reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Nie ma co patrzeć na statystyki, nigdy nic nie wiadomo. Moja córka ma na imię Natalia. W p-lu były w grupie dwie, potem przez wszystkie lata szkoły podstawowej i średniej była jedyną w klasie. A imiona znacznie mniej popularne potrafiły się powtarzać po dwa-trzy, więc zależy jak się trafi...
 
reklama
@Kasiejka Ogólne założenie jest takie, że mamy forum otwarte na którym może pisać każdy. Osoby, które pisały sporo stworzyły forum zamknięte po to, aby się lepiej poznać i czuć bezpieczniej. Na forum zamkniętym są raczej osoby, które się udzielają często i regularnie, wszystkie pozostałe mogą korzystać z otwartego. Jeśli ktoś bedzie się udzielał tutaj i go "poznamy" to jak najbardziej może zostać dołączony do wątku prywatnego, jednak na tą chwilę zachęcałabym do pozostania z nami na wątku ogólnym.
Ok, ok już rozumiem. To moj brak wiedzy właśnie dlatego, że jestem tu nowa, to moje pierwsze tego typu forum, pierwsza ciąża itd.
 
A Zuzię znam w sumie 2 :) jedna ma 31 lata a druga 17, jakoś wśród najbliższych też nie mam małych Zuzi, ale jak dziecko pójdzie do żłobka/przedszkola to może sie okazać, że jednak jest kilka dziewczynek o tym imieniu. Przynajmniej tak by wynikało ze statystyk.
A widzisz, bo ja znam* kilkanaście osób o tym imieniu w przedziale wiekowym od 0 do około 30 lat. Znam zaznaczyłam gwiazdką, ale już wyjaśniam o co chodzi: to są często dzieci moich znajomych, które albo dopiero co się urodziły lub mają kilka lat, ale nie wszystkie z nich widziałam na oczy z różnych powodów. I faktycznie jak ktoś teraz nazwie tak dziecko to inni wywijają oczami, że to takie oklepane.

Znam też jedną rodzinkę gdzie corka ma teraz jakieś 8 lat (a może mniej) i ma na imię Zuzanna i matka twierdzi, że to imię wtedy nie było popularne i że to teraz się taka moda zrobiła, a kiedyś to imię bylo wyjątkowe ;) A tu guzik prawda, bo 8 lat temu to imię też było w tych najczęściej wybieranych. Trochę to śmieszne, bo niektórzy serio myślą, że wyznaczają jakieś trendy, a reszta tylko małpuje xD 30 lat temu to imię to była rzadkość, ale teraz jest inaczej.
 
Ostatnia edycja:
A widzisz, bo ja znam* kilkanaście osób o tym imieniu w przedziale wiekowym od 0 do około 30 lat. Znam zaznaczyłam gwiazdką, ale już wyjaśniam o co chodzi: to są często dzieci moich znajomych, które albo dopiero co się urodziły lub mają kilka lat, ale nie wszystkie z nich widziałam na oczy z różnych powodów. I faktycznie jak ktoś teraz nazwie tak dziecko to inni wywijają oczami, że to takie oklepane.

Znam też jedną rodzinkę gdzie corka ma teraz jakieś 8 lat (a może mniej) i ma na imię Zuzanna i matka twierdzi, że to imię wtedy nie było popularne i że to teraz się taka moda zrobiła, a kiedyś to imię bylo wyjątkowe ;) A tu guzik prawda, bo 8 lat temu to imię też było w tych najczęściej wybieranych.
Masz racje, imię Zuzanna już kupę lat utrzymuje się w top najczęściej nadawanych dla dziewczynek :D o ile u dalekich znajomych kojarzę Zuzy, to nie widziałam ich kilka lat lub nie utrzymujemy kontaktu, a pytałam ostatnio synów kuzynki, którzy chodzą do zerówki i pierwszej klasy i żadnej Zuzy w grupie/klasie nie mają :D wiec chyba będziemy losować 😂 chociaż rodzicom tez się podoba Marcelina i jestem lekko przegłosowana 😂
 
U nas wybór był między Adamem a Michałem, nie chcieliśmy takiego imienia starodawnego typu Antoni, Stanisław, Henryk, Jan czy też mocno nowoczesnego np. Marcel. Zostaliśmy przy Adamie a patrząc po rankingach aktualnie mało popularne imię bo na 10 najpopularniejszych w 2020roku było 8 🙂. Tak odchodząc od imion to wczoraj dowiedziałam się, że mam łożysko nisko położone na tylnej ścianie, nie jest przodujące, ale mam prowadzić kanapowy styl życia. Czy któraś też tak ma/miała i jak to dalej wygląda aktualnie mam 19tc czy to się może zmienić i na co się szykować ewentualnie bo dają mi max kilka tygodni żeby się podniosło.
 
Czesc dziewczyny słuchajcie pomóżcie mi bo mam dylemat. Jestem w 16 tyg 5 dni i mam możliwość iść dziś do lekarza bądź za tydzień w środę. Chodzi mi tu konkretnie o określenie pluci dziecka. Wiadomo ze te 16 to termin z okresu a do zapłodnienia doszło dwa tyg potem. Czekać tydzień? Tak żeby było widać na sto procent
Jak nie jesteś mega nerwowa np. Jak ja to bym poczekala ten tydzień😄
 
Kochane a zastanawiałyście się nad imionami pociech ? U nas od początku znajomosci było wiadomo ze jak chłopak to Jerzy a dziewczyna to Julka a jak u Was? Oczywiście nosze w brzuszku córę tatunia 😁
Ja dalej przeżywam, ze będe miala chlopca. A tak chcialam znowu córke. Nawet nie chce mi sie wyprawki kupować... A odnośnie imion to będzie Czarek.
 
reklama
Do góry