reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Ja kupiłam w Rossmannie z AA dla kobiet w ciąży do smarowania na brzuch uda i pośladki, czy będzie działał się okaże.
A dziewczyny wy wiecie już jak będziecie karmić? Kp czy mm?
 
reklama
Ja kupiłam w Rossmannie z AA dla kobiet w ciąży do smarowania na brzuch uda i pośladki, czy będzie działał się okaże.
A dziewczyny wy wiecie już jak będziecie karmić? Kp czy mm?
Ja do AA jakoś przekonania nie mam, za słabe dla mnie :D oczywiście jakbym miała delikatną skórę to jak najbardziej ;)
Ja, jak nie będzie problemów to kp. Tańsze, szybsze i wygodniejsze :p tylko trochę ograniczające jeśli dziecko tak jak moje pierwsze nie akceptuje butelki w ogóle :/
 
Wreszcie weekendzik 🥳

Słuchajcie, a smarujecie się już czymś przeciwko rozstępom? Macie coś fajnego do polecenia? Ja myślałam o jakimś sprcyfiku musteli, bo mi ktoś kiedyś polecał. Mi po pierwszej ciąży zostały 😟 , ale wtedy to raz, że nie smarowałam się niczym regularnie, dwa, że brzuch mi bardziej skokowo rósł i pewnie i tak nic by to nie dało. Niemniej jednak więcej mi nie potrzeba...
Ja też właśnie chce już coś kupić, bo mam małe rozstępy, ważyłam kiedyś przy wzroście 170, 75 kg i potem jak schudłam do 61, to zauważyłam rozstępy, więc chyba mam skłonność. 😑
 
Ja bardzo bym chciała kp, co do kremów nie myślałam jeszcze nad tym. Zastanawiam sie koedy jest ten moment, ale skoro poruszanie ten temat to oznacza, że czas się zainteresować. Tymbardziej, ze 10 kg na plusie 😂😂😂 (nie pytajcie jak, z lekarzem doszliśmy do wniosku, ze bylam za chuda przed ciążą) Z chęcia poslucham waszych doświadczeń z kremami/olejkami.
 
Krem już teraz jest bardzo ważny dlatego że nawilża i ujędrnia skórę to jedno. Ale nie bez powodu na tych kremach jest napisane żeby smarować dwa razy dziennie, A to po to żeby poprzez smarowanie ujędrniać skórę która za chwilę będzie się rozciągać. Ja smarowałam się już od pierwszego trymestru i w tej ciąży i w pierwszej. Mam krem z pharmaceris z apteki
 
Ostatnia edycja:
Wow, dwa dni mnie nie było i dwie strony do nadrobienia :D
Kolezanki,a czy macie nadal jakies dolegliwosci ? skurcze, bole brzucha? U mnie od poczatku zero wymiotow, czasami mam mdłosciale nie wiem czy to tez nie kwestia leków... po zmniejszeniu dawki encortonu odczuwalam delikatne, pojedyncze skurcze (nie wiem, czy to nie przypadkowy zbieg). Lekarzmowił, że przy braniu fraxiparine powinnam miec krwawienia, ale na szczescie nie wystapily i mam nadzieje, że nie wystąpią. Niby w ciagu dnia chce mi sie spac, ale tez nie wiem czy to nie kwestia odstawienia kawy i czasami pogody😉
Ja mam ciągle skurcze (obecnie 14+3), doktor przepisala mi magnez, trochę pomaga, ale zdarzają się dni , gdy są bardziej uporczywe. Ale jest to przeważnie wtedy kiedy więcej chodzę/ćwiczę, albo jak mam jakiś stres w pracy. Ale jak dziewczyny pisały, energia już mi wraca, teraz nie chodzę spać o 21 ale już normalnie, jak wcześniej 23-24 :D )
Dziewczyny, a tak się zastanawiam... Jak u was na ten moment z ubraniami? Mi wskakuje 14tc, a ja już się mieszczą w coraz mniej rzeczy... przed ciąża miałam xs/s, a teraz w M mi ciasno. Nie chce kupować co rusz nowych rzeczy, a domyślam się, że na te spodnie ciążowe jeszcze za wczas. Brzuch już lekko zaokrąglony, mniejszy na pewno nie będzie, a ja nie mogę tak wszędzie w leginsach paradować. Jak wy sobie z tym radzicie?
No ja mam tak dziwną posturę, że większość spodni jakie mam, to mi wisiały na brzuchu i były opięte na udach, więc teraz idealnie :D
ale szykuje się na kupno spodni, ze względu na ucisk.... ale mam też duże wzdęcia, więc brzuch jest ciut większy :D
A ja zjadłam pół wędzonej makreli i też miałam wyrzuty sumienia. 😔
O nie! a ja sobie kupiłam teraz! Gdzieś doczytałam źle, że można.... :/ Cholera jasna no :/

Znacie strone internetową z której najlepiej brać dokładne informacje co można jeść a co nie?
 
Dziewczyny pomóżcie 😭😭 dopadła mnie infekcja, po objawach obstawiam grzybka, 2 miesiące temu to samo😭😭 ostatnio leczylam to pimafucinem ale gdyby lekarz mi nie powiedział że coś jest nie tak to bym nawet o infekcji nie wiedziała :( teraz jest całkowicie przeciwnie, piecze i swędzi, na razie próbuje się objawowo leczyć globulkami invag i żelem provag ale to jest jak walka z wiatrakami 😭 pomaga na chwilę 😭 wizyta u lekarza dopiero w środę i nie mam opcji żeby pójść szybciej, czy macie jakieś sprawdzone sposoby żeby jakoś przeżyć te dni do wizyty lekarza? Ja już mam dosyć, jestem tym wykończona 😭😭😭
 
reklama
Wreszcie weekendzik 🥳

Słuchajcie, a smarujecie się już czymś przeciwko rozstępom? Macie coś fajnego do polecenia? Ja myślałam o jakimś sprcyfiku musteli, bo mi ktoś kiedyś polecał. Mi po pierwszej ciąży zostały 😟 , ale wtedy to raz, że nie smarowałam się niczym regularnie, dwa, że brzuch mi bardziej skokowo rósł i pewnie i tak nic by to nie dało. Niemniej jednak więcej mi nie potrzeba...
Ja pierwszą ciąże prawie od początku do końca smarowałam się kosmetykami Palmers (rano balsam, a na noc masło), a w tej jakoś ciągle brak mi czasu i chęci i smaruje się max ze 2 razy w tygodniu tylko balsamem, bo to masło się dużo gorzej rozproadza i nie chce mi się tracić czasu :D .... ale fakt teraz się nie chce a potem będę żałować :(
 
Do góry