reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2021

Odczuwa któraś swędzenie pochwy?
Dzisiaj dosyć mnie to męczyło, coś czuję że to będzie infekcja :/
Ciężko poznać bo mam upławy, od dłuższego czasu....
Czytałam gdzieś se też twardy brzuch jest jednym z objawów oprócz swędzenia, czy upławów, ale ciężko mi stwierdzić , czy mam twardy brzuch czy to mega wzdęcia :D
Któraś miała podobnie?

Mnie to swędzi, a nawet czesem piecze. Mam małą nadżerkę. Świąd w ciąży występuje i jest to niby normalne, bo tam się pH zmienia. Z własnego doświadczenia wiem, że najczęściej swędzi kiedy jest się w miejscu publicznym, np. łażenie po sklepie😂 Jeżeli to Cię niepokoi to lekarz powinien sprawdzić co się tam dzieje. Lepiej czasem dmuchać na zimno 🙂
 
reklama
Dziewczyny a macie takie różne wahania nastroju? W sensie dzisiaj mam jakiegoś doła koszmarnego i zastanawiam się czy sobie poradzę czy będę dobrą mamą.. dzisiaj nie czuje się szczęśliwa z powodu ciąży.. zdarzają Wam się takie dni?

Zdarzają się. Ja boję się CC i często o tym myślę, że jakieś komplikacje będą. Mam przez to złe sny np, że brzuch zszyty był czerwoną sznurówką albo szwy puszczają i wielka dziura jest😁 Często mam doła i lecą łzy🙂 Po burzy wychodzi słońce ☀️
 
Tak jest to badanie 3D/4D🙂 Na monitorze widziałam w kolorze pomarańczowym. W galerii google sprawdź sobie jak to wygląda mniej więcej🙂 Kalka w drukarce jest czarna stąd to zdjęcie jest czarno-białe🙂 Ooo to musisz sprawdzić np. na stronie internetowej ginekologa czy jest możliwość robienia takiego USG albo po prostu zapytaj, bo to musi być nowszy sprzęt🙂 U mnie w mieście tylko chyba 3 takie sprzęty są, a reszta to zabytki. Też jestem w pierwszej ciąży i ten obraz bardzo mi pomaga😍
A ile Cię kosztował taki obraz 3D/4D?
 
Dziewczyny, czy ktoraś jutro też ma wizytę? Strasznie się stresuje, mam nadzieję że z maluchem wszystko okej... Niech już się skończy ten 1 trymestr bo dp głowy można dostać :p
Ja wizytuje dopiero 29.10w czwartek wiec jeszcze tyle czasu.. 😅🙈 kurcze chyba będę rodzic ostatnia z Was wszystkich 😁 termin z usg mam na 28 maja a z om na 30, a znając życie może wyjdzie ze urodzę w czerwcu 😂
 
Cześć dziewczyny :) ja byłam wczoraj na wizycie. Wg usg jest 8+4 (na wczoraj ) A wg om 9+2 Ale tego się spodziewałam bo owu miałam później. Maluch ma 2cm i pięknie bije serducho. Niestety moje ogromne torbiele się nie zmniejszyły. Z jednej strony dobrze że nie urosły. Także oszczędny tryb życia i czekam na rozwój wydarzeń. Liczę na to że się wchłoną i nie pękną. Jeśli nie to po 14 tc zalecana jest operacja. Ale tego do myśli nie dopuszczam jeszcze.
Dziewczyny, a czy któraś z Was dostaje skurczy? Nie nie chodzi mi oczywiście o porodowe tylko zwykłe skurcze gdzieś na ciele :) Co z tym robicie bierzecie magnez? Ja w pierwszej ciąży miałam czasem dość silne skurcze łydki i zaczęłam łykać Aspargin a teraz wczoraj mi się pierwszy skurcz przytrafił :/ ale taki masakrycznie mocny, w łydce, aż się obudziłam prawie z krzykiem, ale zapanowałam nad sobą ostatkiem sił, żeby synka nie obudzić. I dziś mam na całej tej łydce "zakwas" :( I się zastanawiam czy zacząć łykać ten magnez czy co...a wolałabym uniknąć, bo to są bardzo duże tabletki a ja mam problemy z połykaniem tabletek 😂
Ja od początku ciąży nawet przed już brałam magnez (przepisany od lekarza) w celu zmniejszenia bólu brzucha i odczuwania rozciągania macicy. Polecam cytrynian magnezu o wiele lepiej się wchłania. Jest bezpieczny w ciąży. Mnie nic nie boli.
A ile Cię kosztował taki obraz 3D/4D?
Mi lekarz od razu pokazał w 3D i jest to w cenie wizyty :)
 

Załączniki

  • 20201019_173501.jpg
    20201019_173501.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 53
  • 20201019_173505.jpg
    20201019_173505.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 58
Cześć dziewczyny :)

Jestem aktualnie w 9tc. Wg usg termin na 24.05.
W tamtym tygodniu byłam na wizycie i widziałam śliczny zarodek z bijącym serduszkiem. Ginekolog kolejną wizytę zaplanowała mi za miesiąc i będą to już badania prenatalne. Nie wiem czy wytrzymam tyle czasu, bo pierwsza moja ciąża obumarła.

Życzę dużo zdrówka :)
 
reklama
Dziewczyny, czy wykonujecie jakieś ćwiczenia polecane dla pierwszego trymestru? Jestem typem sportowca i nie chciałabym całkowicie rezygnować z aktywności fizycznej, a że zaczynam się trochę lepiej czuć, to chciałabym też zacząć się ruszać. To też z resztą wpłynie pozytywne na samopoczucie.
Ja jak narazie zrobiłam dwa razy jogę :p przed zajściem w ciążę ćwiczyłam w miarę regularnie, ale teraz jest mi dosyć ciężko, mdłości, zmęczenie.. np. dzisiaj po pracy chciałam zrobić jogę ale mnie spałam pół nocy, więc raczej dzisiaj znowu nic nie zrobię :/ chyba najlepiej się nie nastawiać i jak się będziesz czuła lepiej to ćwiczyć ;D
Mnie to swędzi, a nawet czesem piecze. Mam małą nadżerkę. Świąd w ciąży występuje i jest to niby normalne, bo tam się pH zmienia. Z własnego doświadczenia wiem, że najczęściej swędzi kiedy jest się w miejscu publicznym, np. łażenie po sklepie😂 Jeżeli to Cię niepokoi to lekarz powinien sprawdzić co się tam dzieje. Lepiej czasem dmuchać na zimno 🙂
No właśnie sama nie wiem, ale tak, to prawda w miejscach publicznych najbardziej swędzi :D próbuje się dodzwonić do lekarza, być może pielęgniarka coś doradzi.
Ja wizytuje dopiero 29.10w czwartek wiec jeszcze tyle czasu.. 😅🙈 kurcze chyba będę rodzic ostatnia z Was wszystkich 😁 termin z usg mam na 28 maja a z om na 30, a znając życie może wyjdzie ze urodzę w czerwcu 😂
Ja też mam wizytę 29.10! A kiedy miałaś wcześniejszą wizytę?
 
Do góry