reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Nie każdy lekarz ma sprzęt żeby był obraz 3D/4D i nie każdy lekarz umie zrobić takie "zdjęcie". Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe jak wam się wydaje. Ja mam takie badanie/zdjęcie za darmo, ale większość raczej płaci dodatkowo za taki bajer.
 
reklama
Ja jak narazie zrobiłam dwa razy jogę :p przed zajściem w ciążę ćwiczyłam w miarę regularnie, ale teraz jest mi dosyć ciężko, mdłości, zmęczenie.. np. dzisiaj po pracy chciałam zrobić jogę ale mnie spałam pół nocy, więc raczej dzisiaj znowu nic nie zrobię :/ chyba najlepiej się nie nastawiać i jak się będziesz czuła lepiej to ćwiczyć ;D

No właśnie sama nie wiem, ale tak, to prawda w miejscach publicznych najbardziej swędzi :D próbuje się dodzwonić do lekarza, być może pielęgniarka coś doradzi.

Ja też mam wizytę 29.10! A kiedy miałaś wcześniejszą wizytę?
8 października przez to ze zaczęłam plamić, tak to 03.10 a Ty? 🥰
 
Sorki, rzadko zagladam. Nie mam nastroju. W poniedziałek mam prenatalne i umieram ze strachu. Z córką rok temu też się stresowalam, przed samym badaniem zluzowałam, ale jednak usg nie było za dobre. Zobaczymy co będzie tym razem. Waze tyle co przed ciążą z córką. Ale nie schudlam prawie nic. Rankami męczą mnie wymioty. Mdłości w nocy najgorsze, nie mogę spać. W dzień nie lepiej. Liczę, na to, ze w grudniu już będzie ok.
 
Dziewczyny a macie takie różne wahania nastroju? W sensie dzisiaj mam jakiegoś doła koszmarnego i zastanawiam się czy sobie poradzę czy będę dobrą mamą.. dzisiaj nie czuje się szczęśliwa z powodu ciąży.. zdarzają Wam się takie dni?
Ja mam ciągle prawie czarne myśli. Jedyne czego pragnę, to zdrowego dziecka. Mam już starszą córkę więc wiem juz teraz jak postąpić z noworodkiem 😉
 
Ja jak narazie zrobiłam dwa razy jogę :p przed zajściem w ciążę ćwiczyłam w miarę regularnie, ale teraz jest mi dosyć ciężko, mdłości, zmęczenie.. np. dzisiaj po pracy chciałam zrobić jogę ale mnie spałam pół nocy, więc raczej dzisiaj znowu nic nie zrobię :/ chyba najlepiej się nie nastawiać i jak się będziesz czuła lepiej to ćwiczyć ;D
No ja już w sumie się dobrze czuję, ale stwierdziłam, że poczekam do wizyty i jeśli będzie wszystko w porządku, to zacznę regularnie ćwiczyć. Chciałam sobie zamówić tą piłkę dla kobiet w ciąży i chyba z nią będę ćwiczyła, przyda się też mojemuezowi na kręgosłup. 😁 A wizytę mam już w piątek, więc tyle jeszcze wytrzymam. I tak mam ruch. Bo cały czas pracuję, mam psy, to też spaceruję i zajmuje się porządkami w ogrodzie, więc nie jest źle. 😃
 
Sorki, rzadko zagladam. Nie mam nastroju. W poniedziałek mam prenatalne i umieram ze strachu. Z córką rok temu też się stresowalam, przed samym badaniem zluzowałam, ale jednak usg nie było za dobre. Zobaczymy co będzie tym razem. Waze tyle co przed ciążą z córką. Ale nie schudlam prawie nic. Rankami męczą mnie wymioty. Mdłości w nocy najgorsze, nie mogę spać. W dzień nie lepiej. Liczę, na to, ze w grudniu już będzie ok.
A te prenatalne lekarz zawsze robi i są nieodpłatne, czy na życzenie pacjentki i płatne?
 
A te prenatalne lekarz zawsze robi i są nieodpłatne, czy na życzenie pacjentki i płatne?
Ogólnie na życzenie i płacisz. Ale jak masz skonczone 35 lat, choroby genetyczne w rodzinie bliskiej, albo zły kariotyp albo poprzednie dziecko miało wadę genetyczną to powinno być za darmo. Niektóre dziewczyny mają pakiety medyczne wykupione, to te badania genetyczne są w cenie. Oczywiście jak nie chcesz nie musisz ich robić ;)
 
Sorki, rzadko zagladam. Nie mam nastroju. W poniedziałek mam prenatalne i umieram ze strachu. Z córką rok temu też się stresowalam, przed samym badaniem zluzowałam, ale jednak usg nie było za dobre. Zobaczymy co będzie tym razem. Waze tyle co przed ciążą z córką. Ale nie schudlam prawie nic. Rankami męczą mnie wymioty. Mdłości w nocy najgorsze, nie mogę spać. W dzień nie lepiej. Liczę, na to, ze w grudniu już będzie ok.
Też mam prenatalne w poniedziłaek :) ale ja idę tylko na USG, bez testu Pappa, a Ty?
 
reklama
Ogólnie na życzenie i płacisz. Ale jak masz skonczone 35 lat, choroby genetyczne w rodzinie bliskiej, albo zły kariotyp albo poprzednie dziecko miało wadę genetyczną to powinno być za darmo. Niektóre dziewczyny mają pakiety medyczne wykupione, to te badania genetyczne są w cenie. Oczywiście jak nie chcesz nie musisz ich robić ;)
Dziękuję za odpowiedź. 🤗 Chyba nie chce, bo bez względu na to, czy dziecko będzie zdrowe, czy chore urodzę je, a świadomość choroby w ciąży to byłby zbyt duży stres dla mnie i mogłoby to jeszcze bardziej zaszkodzić. Z te badania podobno i tak nigdy nie gwarantują 100 procentowej pewności i czasami dzieci, które miały się rodzic chore, rodziły się zdrowe. Także dla swojego lepszego samopoczucia wolę nie robić, bo nie mamy w rodzinie żadnych poważnych schorzeń.
 
Do góry