reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

@Kamiszon
Hej, u mnie mam wrażenie, że przeszłam pełną paletę objawów. Na samym początku uczucie ciężkości piersi, ciągniecie macicy, ale poza tym było wszystko ok. Potem nagle wkraczając w 6 tydzień pojawiło się mega zmęczenie, wieczna senność, codziennie musiała być 3h drzemka po pracy. Pojawiły się też nudności, niechęć do jedzenia (sam zapach niektórych potraw mnie odrzuca), teraz praktycznie tylko kilka rzeczy mogę jeść normalnie i nie jest mi po nich niedobrze (koktajle owocowe, bułki, ziemniaki gotowane, owsianka)... W nocy znów ciężko mi się wygodnie ułożyć, budzę się też często na siku.
 
reklama
Ja dzisiaj 7+3 według om a według usg 7+5 i powiem tak ja nie miałam żadnych objawów tylko piersi mnie bolały I zmęczona byłam a odkąd zaczęłam brać duphaston i luteinę mam co rano delikatne mdłości, które niestety coraz częściej doprowadzają do wymiotów, jestem okropnie zmęczona najchętniej bym spała non stop...
Ja biorę od 2-och tygodni duphaston 2x dziennie i mdłości są owszem ale rzadko.. Nie wiem jak długo będzie kazał mi go brać
 
Dziewczyny, a tak abstrahując od tych wszystkich dolegliwości znalazłam jeden plus. Ciekawa jestem, czy któraś z was też tego doświadcza i z czego to wynika. Od kiedy jestem w ciąży i to już od samego początku, aż do teraz orgazm przeżywam o wiele bardziej intensywnie. 😁

Trzeba uważać co się pisze, gdyż ktoś opowie o swojej przygodzie z przyszłymi mamami, które za bardzo się wczuły w świat internetów 😁
 
Cześć Dziewczyny, jak samopoczucie? Ja ostatnio mega zakręcona jestem, dzisiaj pierwszy raz w życiu mi się zdarzyło, że poszłam na badania hormonów tarczycy (od 7 lat mam zdiagnozowane Hashimoto) i rano wzięłam letrox 😤 Generalnie czytałam, że na TSH nie ma to dużego wpływ, ale na ft4 owszem. Pocieszam się tylko, że głównie zależy mi na zobaczeniu spadku TSH (najpierw urosło do 2,6 a potem mimo większej dawki do 3,6) 😔 Mam nadzieję, że szybko uda się zbić, bo oba wyniki były powyżej normy, a przed ciążą parę lat miałam idealnie wartość TSH 1,2.
Nie przejmuj się, zbijesz spokojnie TSH, ja dowiedziałam się o mojej niedoczynności będąc już w ciąży (TSH wyszło 7) , w 6 tygodni zbilismy do 2.69 myślę że teraz jest już w normie, w czwartek mam badania. Najważniejsze jest FT4, jak jest w normie to się tak nie stresuj tym TSH 😘
 
Dziewczyny, a tak abstrahując od tych wszystkich dolegliwości znalazłam jeden plus. Ciekawa jestem, czy któraś z was też tego doświadcza i z czego to wynika. Od kiedy jestem w ciąży i to już od samego początku, aż do teraz orgazm przeżywam o wiele bardziej intensywnie. 😁
Ja niestety mam odgórny zakaz od lekarza, „żadnego seksu” tak mi ginekolog powiedziała 😝 no nie ukrywam, ze trochę mi brakuje. my mieliśmy się powstrzymać przez plamienia, które ba szczęście już praktycznie ustały wiec cicho liczę ze może po kolejnej wizycie już będziemy mogli albo chociaż po 3 miesiącu 😅
 
Ja biorę od 2-och tygodni duphaston 2x dziennie i mdłości są owszem ale rzadko.. Nie wiem jak długo będzie kazał mi go brać
Nie przejmuj się. Moja mama nie miała absolutnie żadnych objawów podczas ciąży i urodziła 3 zdrowych dzieci, myśle ze trzeba się cieszyć ze ciąża przebiega tak „łaskawie” 🥰
Swoją droga ja mam duphaston brać aż skończę 3 opakowania czyli jakieś 3 tygodnie chyba a luteinę chyba do końca 3 miesiąca
 
Nie przejmuj się, zbijesz spokojnie TSH, ja dowiedziałam się o mojej niedoczynności będąc już w ciąży (TSH wyszło 7) , w 6 tygodni zbilismy do 2.69 myślę że teraz jest już w normie, w czwartek mam badania. Najważniejsze jest FT4, jak jest w normie to się tak nie stresuj tym TSH 😘
Tak, ft4 w normie. Dzięki za dobre słowo 😘
 
ja tez szykuje się na dostawne chicco next2me. Miała je siostra mojego faceta i bardzo sobie chwali. Ja niestety będę mieć bardzo mało miejsca wiec dla mnie to jedyne wyjście. Myśle, ze super mieć dziecko tak blisko siebie.
Ja tez bardzo chce łóżeczko dostawne bo nie mamy jakiegoś dużego mieszkania i nie będzie dużo miejsca. Ale! Jak pokazałam narzeczonemu to stwierdził ze przecież to jest za małe i dziecku będzie na pewno ciasno i niewygodnie 😂 cóż mam jeszcze trochę czasu by mu przetłumaczyć ze to byłby najrozsądniejszy wybór 😛
 
reklama
Ja tez bardzo chce łóżeczko dostawne bo nie mamy jakiegoś dużego mieszkania i nie będzie dużo miejsca. Ale! Jak pokazałam narzeczonemu to stwierdził ze przecież to jest za małe i dziecku będzie na pewno ciasno i niewygodnie 😂 cóż mam jeszcze trochę czasu by mu przetłumaczyć ze to byłby najrozsądniejszy wybór 😛
Ja też myślę o dostawnym. Mamy mało miejsca, ale też się zastanawiam, czy nie będzie ono za małe?
 
Do góry