reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Słuchajcie to teraz wam opowiem coś co mnie dzisiaj zupełnie powaliło na łopatki. Jestem osoba studiująca i właśnie się dowiedziałam ze w zeszły czwartek w mojej grupie laboratoryjnej była dziewczyna która miała kontakt z osoba chora na koronawirusa i mam czekać na dalsze informacje. Martwię się ze wyląduje na kwarantannie albo najgorzej ze tez będę chora i co wtedy z wizytami h lekarza czy nawet tymi badaniami wykonywanymi przed 10 tygodniem....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Przede wszystkim wizyta u dermatologa. Czerwone przebarwienia i bolaca płytka po zdjęciu hybrydy to nie jest normalna sytuacja
Aż tak? Sadzilam ze to po prostu od może zbyt mocnego matowienia czy coś albo może od ściągania frezarka bo mam takie tylko 2 paznokcie na samym wolnym brzegu paznokcia, jeszcse teoche i będzie to do obcięcia..
 
Aż tak? Sadzilam ze to po prostu od może zbyt mocnego matowienia czy coś albo może od ściągania frezarka bo mam takie tylko 2 paznokcie na samym wolnym brzegu paznokcia, jeszcse teoche i będzie to do obcięcia..
Też może być że płytka była zbyt mocno spilowana. Obserwuj zmianę może i jeżeli rzeczywiście po odrosnieciu będzie okej to odpuść dermatologa :) tylko wstrzymaj się przez jakis czas od hybryd :)
 
I jak wytrzymujesz tak bez stresowała się ? Ja mam chodzić co 4 tygodnie, kolejna wizyta jak narazie 29 października czyli już za mniej niż 3 tyg a ja mam wrażenie ze jajo zniosę 🙄 najchętniej chodzilabym co tydzień
Powiem tak, na początku ciąży byłam tydzień po tygodniu u dwóch innych lekarzy. U pierwszego wyszło ok, u drugiego ryzyko poronienia, zarodek nie urósł - ogólnie tragedia. Płacz i stres przez kolejny tydzień - potem wizyta u pierwszego lekarza i wszystko było ok ;) zarodek był parę dni do tyłu, ale doktor mówi, że wszystko ok, nie ma co się przejmować.
Więc nawet się cieszę , że mam tą przerwę, nie ma mnie co stresować :D czasem może jak człowiek wie trochę mniej, to lepiej działa na psychikę. Przynajmniej dla mnie ;)
 
@Julkova
Ok, sprawdziłam opis do badania i jest taki "W jamie macicy prawidłowo zlokalizowany pęcherzyk ciążowy (GS). W pęcherzyku widoczne echo YS o średnicy 3,3 mm oraz na jego obwodzie echo CRL o długości 2.9 mm, co odpowiada 5w5d/5w6d. Nie stwierdzono obecności ASP". Czyli jak rozumiem był pęcherzyk żółtkowy i echo zarodka? 😅 Kurde mogłam doczytać dokładniej wcześniej ,to może bym się mniej stresowała 😛
 
Też może być że płytka była zbyt mocno spilowana. Obserwuj zmianę może i jeżeli rzeczywiście po odrosnieciu będzie okej to odpuść dermatologa :) tylko wstrzymaj się przez jakis czas od hybryd :)

Ja bym też powiedziała, że to od za mocnego spiłowania, kiedyś mnie tak kosmetyczka załatwiła przy ściąganiu hybrydy, to paznokcie mnie boały aż wyłam, były cienkie jak papier, jeden aż mi pęknął w środku, tam gdzie było najmocniej spiłowane... Ale jakoś odratowałam - wcierałam takie serum do paznokci o nazwie "Na ratunek po hybrydzie" na zmianę z oliwą z oliwek, smarowałam odżyką Eveline sensitive i jakoś dało radę, ale trwało to ze 3 tyg.... tak naprawdę to cała płytka musi Ci odrosnąć i tak 😟
 
reklama
@Julkova
Ok, sprawdziłam opis do badania i jest taki "W jamie macicy prawidłowo zlokalizowany pęcherzyk ciążowy (GS). W pęcherzyku widoczne echo YS o średnicy 3,3 mm oraz na jego obwodzie echo CRL o długości 2.9 mm, co odpowiada 5w5d/5w6d. Nie stwierdzono obecności ASP". Czyli jak rozumiem był pęcherzyk żółtkowy i echo zarodka? 😅 Kurde mogłam doczytać dokładniej wcześniej ,to może bym się mniej stresowała 😛
No tak serduszko bije i dzidziuś ma nie całe 3 milimetry no ja to tak rozumiem
 
Do góry