reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Tez pytałam o te terminy porodu z USG bo inne były na początku, inne pozniej noi inne teraz.
Mój lekarz mowi ze dla niego jest ważny ten który został ustalony na badanich prenatalnych, które odbywają się w okolicy 12 tygodnia. I tym samym u mnie to 22.05.
Patrzsc na ten termin poinformował mnie ze cesarka będzie miedzy 10.05 a 14.05 ale to do ustalenia na bieżąco.
Rozumiem. Ja nie miałam prenatalnych, u nas nie robią, bo nie są refundowane. Natomiast USG w okolicach 12 tygodnia właśnie wskazywało na wcześniejszy poród, niż on ustalił w 8 tygodniu, ale i tak mimo wszystko przystał na tamtym denerwując się na mnie jak wogole o to zapytałam i powiedział, że w takim wypadku musiałby po każdej wizycie zmieniać termin. W każdym razie ja psychicznie raczej szykuję się na końcówkę kwietnia. Napewno jutrzejsza wizyta wiele mi powie jak poznam wagę małej. Gdy byłam miesiąc temu ważyła 1500 g, więc teraz pewnie ponad 2 kg, ale ciekawe ile ponad. 😁

PS. A dlaczego masz mieć cesarkę?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozumiem. Ja nie miałam prenatalnych, u nas nie robią, bo nie są refundowane. Natomiast USG w okolicach 12 tygodnia właśnie wskazywało na wcześniejszy poród, niż on ustalił w 8 tygodniu, ale i tak mimo wszystko przystał na tamtym denerwując się na mnie jak wogole o to zapytałam i powiedział, że w takim wypadku musiałby po każdej wizycie zmieniać termin. W każdym razie ja psychicznie raczej szykuję się na końcówkę kwietnia. Napewno jutrzejsza wizyta wiele mi powie jak poznam wagę małej. Gdy byłam miesiąc temu ważyła 1500 g, więc teraz pewnie ponad 2 kg, ale ciekawe ile ponad. [emoji16]

PS. A dlaczego masz mieć cesarkę?
Różnica między dziećmi u mnie to 22 miesiące.
Przy pierwszym dziecku miałam cc, ze względu na wagę dziecka, w 38 tygodniu szacowana waga to juz bylo 4500. Noi z racji ze czas pomiędzy dwoma porodami jest krotki a pierwszy to była cesarka no to i drugi cc. Ale lekarz pytał czy myslalm w ogole nad naturalnym ale ja i tak w ogóle nie bralam porodu sn pod uwagę.
 
Różnica między dziećmi u mnie to 22 miesiące.
Przy pierwszym dziecku miałam cc, ze względu na wagę dziecka, w 38 tygodniu szacowana waga to juz bylo 4500. Noi z racji ze czas pomiędzy dwoma porodami jest krotki a pierwszy to była cesarka no to i drugi cc. Ale lekarz pytał czy myslalm w ogole nad naturalnym ale ja i tak w ogóle nie bralam porodu sn pod uwagę.
Rozumiem. No rzeczywiście 4500 kg, to sporo. Moja siostra rodzila siłami natury 4300 i było ciężko, ale jakoś dała radę. W szpitalu nawet nie myśleli o cesarce.
 
Z tego co słyszałam najczęściej biora pod uwagę datę z pierwszych prenatalnych,
Tylko, że ja właśnie nie miałam prenatalnych, bo nie są refundowane, a prywatnie nie chodziłam. Mam tylko wyznaczoną datę z pierwszego USG w 8 tc i jest ona późniejsza o 3 tygodnie od daty z OM.
 
Super! A na którego maja masz termin i w jakim szpitalu zdecydowałaś się rodzić? 🥰
24 maj, wcześniej byłam bardzo nastawiona na salve ale teraz się zastanawiam się jeszcze nad rydygierem. Wydaje mi się ze umówie się ja kwalifikacje do salve a już w maju zadecyduje gdzie jechać 😄 a Ty?
 
24 maj, wcześniej byłam bardzo nastawiona na salve ale teraz się zastanawiam się jeszcze nad rydygierem. Wydaje mi się ze umówie się ja kwalifikacje do salve a już w maju zadecyduje gdzie jechać 😄 a Ty?
Ja mam termin na 6 maja więc troszkę wcześniej i zdecydowałam się na medeora, tam też prowadzę ciążę. 😄 Koleżanka miała tam w styczniu planowaną cesarkę i bardzo chwaliła sobie opiekę jak i sam szpital.
 
Ja mam termin na 6 maja więc troszkę wcześniej i zdecydowałam się na medeora, tam też prowadzę ciążę. 😄 Koleżanka miała tam w styczniu planowaną cesarkę i bardzo chwaliła sobie opiekę jak i sam szpital.
O rozumiem tez słyszałam pozytywne opinie o nim 😊😊 mi zależało żeby szpital miał przynajmniej ten II stopień referencyjności i dlatego medeora odrzuciłam bo ja z tych bardzo przewrażliwionych 🤦🏻🤪 ale niedawno rodziła tam tez moja znajoma i mówiła ze opieka super wiec na pewno będziesz w dobrych rękach 🥰
 
reklama
Hej. 😊 Jestem po wizycie. Dzisiaj skończyłam 33 tydzień ciąży i mała waży 2049. Lekarz mówi, że to odpowiednia waga. Wychodzi na to, że chyba nie będzie duża przy porodzie? A jak tam wasze maleństwa? Jak ich waga?
 
Do góry