reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2021

Wydaje mi się, że w tym tygodniu spakuję torbę. 😆 Wszystko już mam, ale do pakowania jakoś nie mogłam się wziąć. Jakie rzeczy bierzecie dla dziecka?
 
reklama
Wydaje mi się, że w tym tygodniu spakuję torbę. 😆 Wszystko już mam, ale do pakowania jakoś nie mogłam się wziąć. Jakie rzeczy bierzecie dla dziecka?
Ja się już planuje pakować od co najmniej 2 tygodni ale jakoś nie mogę sie zebrać :) Może w ten weekend się wreszcie uda. Termin mam na 1.05 to już w sumie niedługo :D
 
O rozumiem tez słyszałam pozytywne opinie o nim 😊😊 mi zależało żeby szpital miał przynajmniej ten II stopień referencyjności i dlatego medeora odrzuciłam bo ja z tych bardzo przewrażliwionych 🤦🏻🤪 ale niedawno rodziła tam tez moja znajoma i mówiła ze opieka super wiec na pewno będziesz w dobrych rękach 🥰
Hej dziewczyny, ja z Pabianic pod Lodzia I Tez planuje salve/medeor. Boje się tylko ze jak zadzwonię ze rodzę to nie będzie miejsc 🙈 ale to się podobno bardzo rzadko zdarza. Macie może wykupiona położną czy nie zamierzacie ?
 
Ja też nie zamierzam wykupywać prywatnej położnej. W praktyce, to nie ma żadnego znaczenia, i w jednym i w drugim wypadku można trafić na osobę niekompetentną, lub po prostu na zły humor tej osoby. Trochę do czynienia miałam z prywatnymi klinikami j w niczym one nie są lepsze od tych państwowych, jedynie terminy wcześniejsze. W wypadku porodu zawsze jakąś połóżna się znajdzie. 🤣
 
Dziewczyny wczoraj jak wstałam zauważyłam obniżenie się brzucha. Nawet czuć, że mała zeszła niżej, bardziej mnie boli spojenie łonowe i inaczej trochę odczuwam jej ruchy. Wiem, że u każdej kobiety w innym czasie obniża się brzuch, ale ja mam termin na 10 maj, to nie trochę za wcześnie?
 
Mam takie pytanie, może któraś wie.. Po urodzeniu dziecka wniosek o urlop macierzyński i wychowawczy składam tylko u pracodawcy, czy do ZUS też muszę dostarczyć jakiś dokument?
 
Dziewczyny wczoraj jak wstałam zauważyłam obniżenie się brzucha. Nawet czuć, że mała zeszła niżej, bardziej mnie boli spojenie łonowe i inaczej trochę odczuwam jej ruchy. Wiem, że u każdej kobiety w innym czasie obniża się brzuch, ale ja mam termin na 10 maj, to nie trochę za wcześnie?
Ja mam wrażenie se mi się obniżył a termin na 24 maj :/
 
reklama
Może Ci się zdaje? Ja mam pewność, bo ewidentnie czuć i widać, mąż też zauważył. Może tylko dziecko zmienilo pozycje u Ciebie? Bo u mnie już długo było główka do dołu i teraz jest tylko nizej.
A to pierwsza ciąża czy kolejna? Bo w pierwszej zazwyczaj dziecko schodzi do kanału rodnego kilka tygodni przed porodem, a w kolejnych ciążach często dopiero w ostatniej chwili.
 
Do góry