reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Nie mam pojęcia jak jest teraz w czasie pandemii uznawane karmienie. Położna mi mówiła że na samym początku wogóle matkom po porodzie nie kazali karmić. Nie ważne czy były zarażone czy też nie.
W moim przypadku podali moje mleko od razu (A z siarą to pielegniarka sama od razu pobiegała). Niestety mój się nie przestawił z butelki na pierś (sciagalam pokarm przez 10 miesięcy) także cały czas go karmiłam. Ale w naszym przypadku podawali smoczka i butelkę żeby nauczył się ssać i jeść. A początkowo był karmiony sondą, czego nie dojadł z butelki bo nie miał siły to resztę dostał do żołądeczka.
Ja korzystałam z ręcznego laktatora, w szpitalu były elektryczne i jest to faktycznie wygodniejsze.
Podziwiam za ściąganie tyle czasu! U mojej koleżanki, co to się jej te dzieciaczki z wadami trafiały podobnie było, tylko, że u niej synek w końcu przez kapturki załapał i już nie musiała ściągnąć i do końca przez te kapturki karmiła. Na samą pierś nigdy nie przeszedł.
 
reklama
Medicover w Warszawie ma 2 stopień referencyjnosci wiec lepiej niz wiele szpitali. Tyle że porod naturalny 9 tys a cc 13tys (w podstawowych wersjach). Napewno nie zwlekaja z cc bo dla nich to wieksza kasa wiec robia odrazu a w umowie jest że rodząca pokrywa wszytskie koszty ktore dojdą w czasie porodu.
Ja sie zastanawiam nad ta opcją ale koszt mnie przeraża (koszt dodatkowy leki, dłuższy pobyt i moze sie zrobić 20 tys)
 
Medicover w Warszawie ma 2 stopień referencyjnosci wiec lepiej niz wiele szpitali. Tyle że porod naturalny 9 tys a cc 13tys (w podstawowych wersjach). Napewno nie zwlekaja z cc bo dla nich to wieksza kasa wiec robia odrazu a w umowie jest że rodząca pokrywa wszytskie koszty ktore dojdą w czasie porodu.
Ja sie zastanawiam nad ta opcją ale koszt mnie przeraża (koszt dodatkowy leki, dłuższy pobyt i moze sie zrobić 20 tys)
Nieźle...
Ja to jeszcze myślałam poprostu o płatnej sali poporodowej w państwowym szpitalu. Standard bardzo fajny, a koszt jednak mniejszy. Jak poprzednio rodziłam to się za free na taką załapałam, bo łóżek wolnych nie mieli ;) to normalnie jak w hotelu. Tylko oczywiście nie wszędzie są.
Oj, sporo do przemyślenia jest jeszcze :D
 
Ps. Jak do takiego porodu dojdą jeszcze dodatkowe zabiegi to i te 2 dychy może przekroczyć...
U mnie dziecko "szło" z rączką, nabił mi krwiaka, więc jakby dodatkowo sala operacyjna, zespół z anestezjologiem, zabieg, dodatkowe dni opieki, bo mi wyniki po tym poleciały to bym dopiero wybuliła... :o A to generalnie nic mi nie było (przynajmniej w moim odczuciu).
Jeden poród miałam, a "zaliczyłam" wszystkie możliwe opcje w szpitalu: salę płatną, zwykłą i po cc :D
 
Medicover w Warszawie ma 2 stopień referencyjnosci wiec lepiej niz wiele szpitali. Tyle że porod naturalny 9 tys a cc 13tys (w podstawowych wersjach). Napewno nie zwlekaja z cc bo dla nich to wieksza kasa wiec robia odrazu a w umowie jest że rodząca pokrywa wszytskie koszty ktore dojdą w czasie porodu.
Ja sie zastanawiam nad ta opcją ale koszt mnie przeraża (koszt dodatkowy leki, dłuższy pobyt i moze sie zrobić 20 tys)
U mnie w mieście rodzinnym to ceasarka to może wyniesie w zaokrągleniu 5 tys złotych. Jak jeszcze chcesz jakieś bajery typu mega zajebisty pokoj ze wszelkimi wygodami to i tak 8 tys zł nie przekroczysz. 20 tys zł to jednak sporo.
 
Hej pytanie czysto praktyczne czy któraś mama będzie kupowała teraz w wózek w promocji black week? Znacie jakies stronki z mega promocja np na wozki Cybex?
 
No wg kalkulatora wagi powinnam ważyć ciut więcej (w zalezności od kalkulatora od 0,5kg do 1 kg w opcji minimum.
No trochę byłam na granicy otyłości wg BMI.

No właśnie nie miałam żadnych wymiotów, tyle o ile obecnie mam te problemy żołądkowe.... No nic, zobaczymy teraz u lekarza, ot myślałam, że to teraz będzie regularnie lecieć, jestem w prawie w 15+6 tyg



No właśnie jestem w 15+6 tygodni i myślałam, że z tygodnia na tydzień będzie + kilka gramów :D
Dzięki, w sumie faktycznie możę nie potrzebnie sie martwię
Co mi się zdarza, wiem , stres nie jest dobry, ale naprawd€ę jestem znerwicowana.
Nie wiem - chyba to siedzenie w domu nie pomaga.
Ja dzisiaj 14+2 i także jestem na minusie z 48 kg spadłam ma 47. Przyznam ze no ja się trochę tym martwię.. dla mnie pierwsze 12 tyg było okropnym czasem wszysgko co zjadłam to wymiotowałam, tetaz jest dużo lepiej ale co jakiś czas mam tez rozwolnienia itd. Ale brzuszek powoli widzę ze rośnie 😊 mam wizytę w sobotę to będę pytać mojej ginekolog czy to nic złego ze schudłam ..
 
Hej pytanie czysto praktyczne czy któraś mama będzie kupowała teraz w wózek w promocji black week? Znacie jakies stronki z mega promocja np na wozki Cybex?

Hej, też się czaję na black friday i cybexa. Póki co balios s, którego wybrałam najtaniej kosztuje 1900 (2w1) na babyhit. Niby szykują na niego jakąś promocję na black friday, ale nie sądzę, żeby było taniej niż 1,9k, bo chwilowo podniesli jego cenę do 2,5k :) Którego cybexa rozpatrujesz?
 
reklama
Hej, też się czaję na black friday i cybexa. Póki co balios s, którego wybrałam najtaniej kosztuje 1900 (2w1) na babyhit. Niby szykują na niego jakąś promocję na black friday, ale nie sądzę, żeby było taniej niż 1,9k, bo chwilowo podniesli jego cenę do 2,5k :) Którego cybexa rozpatrujesz?
Ja czycham na cybexa Jeremiego Scotta i szukam gdzie najtaniej
 
Do góry