reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Ja już po wizycie, następna 2 grudnia. Płci nie znam bo nie chciało współpracować, obecnie z usg14+2 z om14+1.
Z ta ciągnąca piersią mam skierowanie na usg piersi.
Czy Wy też macie praktycznie na każdej wizycie skierowanie na badania krwi?
Ja na razie tylko raz miałam zlecone badania krwi i wtedy miałam całą tą długą listę z HIV, toksoplazmozą, różyczką i innymi podstawowymi badaniami. I ostatnio nic mi lekarz nie zlecał. Następna wizyta 23.11 i zobaczę czy wtedy coś będę musiała robić.
 
reklama
Ja już miałam 2 morfologie, tsh i te hivy, różyczki, toksoplazmozy, grupę krwii itp. Teraz mam skierowanie na HBs, hcv, pełną morfologie i mocz z posiewem, no i tą glukoze muszę dorobić.
 
Ja już po wizycie, następna 2 grudnia. Płci nie znam bo nie chciało współpracować, obecnie z usg14+2 z om14+1.
Z ta ciągnąca piersią mam skierowanie na usg piersi.
Czy Wy też macie praktycznie na każdej wizycie skierowanie na badania krwi?
Tak ja na kolejna wizytę także mam robić morfologię plus mocz. Już jedne badania krwi za mną.
 
Mam do was takie pytanie czy na usg około 9t6d (jeśli nie miałyście w 9+.. to może w 10?) Wasze dzieciaczki już się ruszały? Jakoś się zmartwiłam bo oglądałam właśnie sobie filmik z moja dzidzia i niestety nie ruszała się nic a nic.. serduszko biło ale nie było tych ruchów.. ginekolog nic nie powiedziała złego, wręcz przeciwnie ze super dzidziuś urósł i ze wszystko dobrze.. ale jakoś teraz zaczęło mi to nie dawać spokoju.. we wtorek mam prenatalne i zaczynam się już dosyć mocno stresować chyba to dlatego :/
 
Ja już miałam 2 morfologie, tsh i te hivy, różyczki, toksoplazmozy, grupę krwii itp. Teraz mam skierowanie na HBs, hcv, pełną morfologie i mocz z posiewem, no i tą glukoze muszę dorobić.
A tak z ciekawości...czemu tą glukozę tak wcześnie robisz? Masz jakieś problemy z cukrem/cukrzycą? Pytam, bo zazwyczaj jest ono robione pomiędzy 24 a 28 tyg ciąży i ja na pewno będę miała robione tylko raz właśnie wtedy.
 
Mam do was takie pytanie czy na usg około 9t6d (jeśli nie miałyście w 9+.. to może w 10?) Wasze dzieciaczki już się ruszały? Jakoś się zmartwiłam bo oglądałam właśnie sobie filmik z moja dzidzia i niestety nie ruszała się nic a nic.. serduszko biło ale nie było tych ruchów.. ginekolog nic nie powiedziała złego, wręcz przeciwnie ze super dzidziuś urósł i ze wszystko dobrze.. ale jakoś teraz zaczęło mi to nie dawać spokoju.. we wtorek mam prenatalne i zaczynam się już dosyć mocno stresować chyba to dlatego :/
U mnie na pewno się ruszało, bo pamiętam jak ginekolog mówił, że mały wariat :) ale ja byłam jakoś w 11t 2d (z OM) i 10t 4d z USG, wiec trochę później niż Ty. A jeszcze poprzednia wizytę miałam z 7 tygodniu i wtedy to dziecko to był tylko punkcik, więc nie ma co porównywać :D Gdyby coś było nie tak to na pewno gin by na to zwrócił uwagę, nie martw się :)
 
Mam do was takie pytanie czy na usg około 9t6d (jeśli nie miałyście w 9+.. to może w 10?) Wasze dzieciaczki już się ruszały? Jakoś się zmartwiłam bo oglądałam właśnie sobie filmik z moja dzidzia i niestety nie ruszała się nic a nic.. serduszko biło ale nie było tych ruchów.. ginekolog nic nie powiedziała złego, wręcz przeciwnie ze super dzidziuś urósł i ze wszystko dobrze.. ale jakoś teraz zaczęło mi to nie dawać spokoju.. we wtorek mam prenatalne i zaczynam się już dosyć mocno stresować chyba to dlatego :/
Spokojnie nie ma się co martwić. Ja jak byłam w 8+4 To delikatnie rączką i chyba nóżki jakoś tak było.widac jak ułożyło. Ale to też nie specjalnie. Teraz w 12+2 na usg pięknie współpracowalo i machala rączkami A najbardziej nogami. Też się kręciła na boki :)
 
Ja już po wizycie, następna 2 grudnia. Płci nie znam bo nie chciało współpracować, obecnie z usg14+2 z om14+1.
Z ta ciągnąca piersią mam skierowanie na usg piersi.
Czy Wy też macie praktycznie na każdej wizycie skierowanie na badania krwi?
tak, ja po kazdej wizycie mam skierowanie na morfologie,mocz, potas i bialko calkowite
 
Mam do was takie pytanie czy na usg około 9t6d (jeśli nie miałyście w 9+.. to może w 10?) Wasze dzieciaczki już się ruszały? Jakoś się zmartwiłam bo oglądałam właśnie sobie filmik z moja dzidzia i niestety nie ruszała się nic a nic.. serduszko biło ale nie było tych ruchów.. ginekolog nic nie powiedziała złego, wręcz przeciwnie ze super dzidziuś urósł i ze wszystko dobrze.. ale jakoś teraz zaczęło mi to nie dawać spokoju.. we wtorek mam prenatalne i zaczynam się już dosyć mocno stresować chyba to dlatego :/
Ja jak byłam w 8t0d to nie miałam monitoru przed oczami, ale ginekolog mówił do maluszka "no nie śpimy" i próbował go pobudzić do ruchu pukając w mojej pochwie tym urządzeniem. 😂
 
reklama
A tak z ciekawości...czemu tą glukozę tak wcześnie robisz? Masz jakieś problemy z cukrem/cukrzycą? Pytam, bo zazwyczaj jest ono robione pomiędzy 24 a 28 tyg ciąży i ja na pewno będę miała robione tylko raz właśnie wtedy.

Gin tak zalecił, bo stwierdził, że z poprzedniej ciąży dziecko bylo duże (ponad 4 kg) i dobrze byłoby to zrobić wcześniej.
 
Do góry