reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2021

reklama
IMG_20201016_111314.jpg
IMG_20201016_111341.jpg
Przypomniało mi się dzisiaj, że miałam pokazać wam jaką książkę sobie zakupiłam odnośnie macierzyństwa. Nie jest to naukowa książka. Napisała ją kobieta na podstawie swoich doświadczeń i porad ginekologów, położnych, pediatrów, ekspertów, naturopatów i jej przyjaciół. Dzisiaj zaczynam czytać.
 
Ostatnia edycja:
Witam! Dawno nie pisałam, bo się dużo działo🙈🙉 Już wyszłam ze szpitala - wszystko dobrze na ten moment. Wczoraj miałam USG i wychodzi, że jestem 10t5d dzidziuś ma 3.5cm i serduszko pięknie bije. Biorę Duphaston, asmag (magnes) oraz folik. Pytałam się lekarza na IP jakie objawy są niepokojące, żeby ich nie odwiedzać co chwile😜 a więc: krwawienie, silny ból podbrzusza (z napiętym brzuchem) oraz gdy wyjdzie RH- (dają jakiś zastrzyk, ale pewnie zwykły lekarz też to ogarnia). Dowiedziałam się też, że jeszcze tydzień i ryzyko poronienia spada do 1%! Ogolnie byłam w państwowym szpitalu i jestem pod wrażeniem lekarzy i pielęgniarek - pełna profeska.
 
Witam! Dawno nie pisałam, bo się dużo działo🙈🙉 Już wyszłam ze szpitala - wszystko dobrze na ten moment. Wczoraj miałam USG i wychodzi, że jestem 10t5d dzidziuś ma 3.5cm i serduszko pięknie bije. Biorę Duphaston, asmag (magnes) oraz folik. Pytałam się lekarza na IP jakie objawy są niepokojące, żeby ich nie odwiedzać co chwile😜 a więc: krwawienie, silny ból podbrzusza (z napiętym brzuchem) oraz gdy wyjdzie RH- (dają jakiś zastrzyk, ale pewnie zwykły lekarz też to ogarnia). Dowiedziałam się też, że jeszcze tydzień i ryzyko poronienia spada do 1%! Ogolnie byłam w państwowym szpitalu i jestem pod wrażeniem lekarzy i pielęgniarek - pełna profeska.

RH- czyli konflikt serologiczny. Ja mam -, a mąż ma +. W tym przypadku w 28 tygodniu dostanę zastrzyk, a po porodzie jeżeli dziecko urodzi się z grupą krwi RH- również dostanę zastrzyk.
Ty masz RH-?
 
Witam! Dawno nie pisałam, bo się dużo działo🙈🙉 Już wyszłam ze szpitala - wszystko dobrze na ten moment. Wczoraj miałam USG i wychodzi, że jestem 10t5d dzidziuś ma 3.5cm i serduszko pięknie bije. Biorę Duphaston, asmag (magnes) oraz folik. Pytałam się lekarza na IP jakie objawy są niepokojące, żeby ich nie odwiedzać co chwile😜 a więc: krwawienie, silny ból podbrzusza (z napiętym brzuchem) oraz gdy wyjdzie RH- (dają jakiś zastrzyk, ale pewnie zwykły lekarz też to ogarnia). Dowiedziałam się też, że jeszcze tydzień i ryzyko poronienia spada do 1%! Ogolnie byłam w państwowym szpitalu i jestem pod wrażeniem lekarzy i pielęgniarek - pełna profeska.
Świetne wieści!

jej dziewczyny a mnie tak męczą biegunki I coraz bardziej mnie to martwi :/ W ciąży to właśnie chyba powinny być zaparcia a tutaj u mnie wszystko w druga stronę 🤷🏼‍♀️ Jedynie rosół to taka zupka która moj organizm toleruje
 
Witam! Dawno nie pisałam, bo się dużo działo🙈🙉 Już wyszłam ze szpitala - wszystko dobrze na ten moment. Wczoraj miałam USG i wychodzi, że jestem 10t5d dzidziuś ma 3.5cm i serduszko pięknie bije. Biorę Duphaston, asmag (magnes) oraz folik. Pytałam się lekarza na IP jakie objawy są niepokojące, żeby ich nie odwiedzać co chwile😜 a więc: krwawienie, silny ból podbrzusza (z napiętym brzuchem) oraz gdy wyjdzie RH- (dają jakiś zastrzyk, ale pewnie zwykły lekarz też to ogarnia). Dowiedziałam się też, że jeszcze tydzień i ryzyko poronienia spada do 1%! Ogolnie byłam w państwowym szpitalu i jestem pod wrażeniem lekarzy i pielęgniarek - pełna profeska.
Cieszę się że jest dobrze. 🙂🙂 Ja jestem w 10t i 4 dniu. 😁 Wizytę mam dopiero na piątek za tydzień. Nie widzę, ani nie czuję u siebie niepokojących objawów, więc mam nadzieję ze będzie ok. Co do grupy krwi, to wiem, że mam napewno ABRh- ale zgubiłam gdzieś wynik, więc będę musiała na nowo robić..
 
Świetne wieści!

jej dziewczyny a mnie tak męczą biegunki I coraz bardziej mnie to martwi :/ W ciąży to właśnie chyba powinny być zaparcia a tutaj u mnie wszystko w druga stronę 🤷🏼‍♀️ Jedynie rosół to taka zupka która moj organizm toleruje
Biegunka w ciąży sama w sobie nie jest niepokojącym objawem, więc się nie stresuj. 🙂 Jedyne co może być niepokojące, to odwodnienie jeśli masz ostre biegunki.
 
reklama
Cieszę się że jest dobrze. 🙂🙂 Ja jestem w 10t i 4 dniu. 😁 Wizytę mam dopiero na piątek za tydzień. Nie widzę, ani nie czuję u siebie niepokojących objawów, więc mam nadzieję ze będzie ok. Co do grupy krwi, to wiem, że mam napewno ABRh- ale zgubiłam gdzieś wynik, więc będę musiała na nowo robić..
To pewnie dostaniesz zastrzyk tak jak już pisała koleżanka. W dzisiejszych czasach konflikt to nie jest żaden problem tak naprawdę. Fajnie, że się dobrze czujesz! Ja sobie odbije w 2 i 3 trymestrze💪💪
 
Do góry