reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Zaczęłam się trochę martwić, dzisiaj boli mnie podbrzusze, ale bardziej miewam skurcze. Któraś też tak ma?
Doktor mówi, że póki nie plamię to wszystko jest ok :/
 
reklama
Dokładnie. Moja siostra właśnie na wiosnę rodziła, a mąż nie miał kontaktu. Straszne to i dla matki i dla ojca chyba przede wszystkim. Napewno chciałby być przy żonie i dziecku. 😟 Niestety, ale sądzę że do maja nic się nie zmieni, przynajmniej nie w służbie zdrowia. 😔

Może się zmieni ale będzie trzeba się pewnie zaszczepić przeciwko grypie 😂
 
Co za pindy... Ale jak tak słuchałam mamy i teściowej co się działo to serio współczuję kiedyś kobietom. Rzeźnia jakaś. Moja mama mojego brata i mnie w umywalce myła, bo jej tak pielęgniarka kazała ☹
Niestety mówią, że teraz opieka okołoporodowa przez covid cofa się w Polsce o kilkanaście-kilkadziesiąt lat wstecz. Wszystko co było wywalczone jak porodzy rodzinne, odwiedziny całodniowe ojca, dziecko przy matce, pomoc położnych, szacunek...w związku z pandemią schodzą na dalszy plan a kobiety są często traktowane bardzo źle. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że trafimy do tych lepszych szpitali a nie rzeźni.
 
A co do bóli pleców to ja mam tak na dole, nad pośladkami. Generalnie to jest miejsce gdzie przy pierwszym porodzie miałam bóle krzyżowe. Bolało mnie tam całą pierwszą ciążę i teraz też boli, więc zakładam że jak dojdzie do SN to znowu mnie bóle krzyżowe nie ominą ;/
Och to to jest zależne? Uchh... Nawet nie wiedziałam. A miałaś znieczulenie zewnątrzoponowe?

A długo się utrzymują? Ja mam skurcze ale to przez jelita. Mam zaparcia 🙄
No właśnie zoabcze jak dlugo będzie mi się utrzymywać, dzisiaj nie zjadlam tak regularnie jak przeważnie i też miałam lekkie problemy z jelitami (dzisiaj).
Ale różnie, albo mam skurcze na parę minut, parę sekund a później albo spokój na godzinę, albo na pięć minut :/
 
Hej Dziewczyny, u mnie tragedia z objawami :/ to 9 tydzień dopiero, w pierwszej ciąży przeszły po 12 tygodniu, więc jeszcze 3 tygodnie :( mdłości mam nawet w nocy, pomaga jedynie jedzenie i niestety mam już 2 kg do przodu, a brzuch taki jak w pierwszej ciąży na połówce :o w pierwszej ciąży przytyłam 18 kg, przy czym zaczęłam tyć od połowy, czyli w takim tempie to w tej ciąży dobiję do 30 ;(
Mam to samo, jestem w 7 tyg gdzie tam do konca mdlosci i zlego samopoczucia jak w ogole to sie skonczy:)
 
Och to to jest zależne? Uchh... Nawet nie wiedziałam. A miałaś znieczulenie zewnątrzoponowe?
To nie musi być zależne, po prostu jest większe prawdopodobieństwo. Często te bóle w ciąży mają osoby z tyłozgiętą macicą (jak ja), a to faktycznie mocno zwiększa prawdopobieństwo bóli krzyżowych, ale oczywiście w żaden sposób nie przesądza sprawy :) każdy jest inny, inaczej się czuje i inaczej reaguje :D
 
Zaczęłam się trochę martwić, dzisiaj boli mnie podbrzusze, ale bardziej miewam skurcze. Któraś też tak ma?
Doktor mówi, że póki nie plamię to wszystko jest ok :/
Ja dzisiaj ogólnie mam taki dzień dziwny. Bolą trochę plecy, troche podbrzusze teoche jakby pachwiny jakaś zestresowana dzisiejszym dniem jestem :/
 
Och to to jest zależne? Uchh... Nawet nie wiedziałam. A miałaś znieczulenie zewnątrzoponowe?


No właśnie zoabcze jak dlugo będzie mi się utrzymywać, dzisiaj nie zjadlam tak regularnie jak przeważnie i też miałam lekkie problemy z jelitami (dzisiaj).
Ale różnie, albo mam skurcze na parę minut, parę sekund a później albo spokój na godzinę, albo na pięć minut :/

A bierzesz magnez? 🙂
 
reklama
Do góry