reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

reklama
Cześć dziewczyny!
Nieśmiało chciałabym do Was dołączyć 🥰 to moja druga ciąża (prawdopodobnie), pierwsza zakończyła się w 9 tygodniu rok temu. Następnie mieliśmy przerwę na ślub i badania. Na szczęście nie dałam się przekonać lekarzowi, że tak „się zdarza” i zrobiłam szeroką diagnostykę. Wyszły mi mutacje, m.in. genu protrombiny 😔 teraz biorę heparynę od owu, cały czas foliany, niedługo włączam acard. OM 15.08, dopiero mam 21 dc, owu była w 11dc - mam od lyzeczkowania krótkie cykle 26d. Juz od 4 dni mam silne mdłości i bóle podbrzusza. Dzisiaj wyszła blada kreska 😊 jutro rano powtarzam test, na betę dopiero we wtorek, bo jestem w delegacji za granicą. W poprzedniej ciąży objawy były minimalne od 28dc. Może teraz będzie lepiej?
Oby było wszystko dobrze, pozdrawiam Was 🍀
 

Załączniki

  • AB5BFA89-3537-44AE-A8A1-43CE2EC14D47.jpeg
    AB5BFA89-3537-44AE-A8A1-43CE2EC14D47.jpeg
    569,6 KB · Wyświetleń: 82
Cześć dziewczyny!
Nieśmiało chciałabym do Was dołączyć 🥰 to moja druga ciąża (prawdopodobnie), pierwsza zakończyła się w 9 tygodniu rok temu. Następnie mieliśmy przerwę na ślub i badania. Na szczęście nie dałam się przekonać lekarzowi, że tak „się zdarza” i zrobiłam szeroką diagnostykę. Wyszły mi mutacje, m.in. genu protrombiny 😔 teraz biorę heparynę od owu, cały czas foliany, niedługo włączam acard. OM 15.08, dopiero mam 21 dc, owu była w 11dc - mam od lyzeczkowania krótkie cykle 26d. Juz od 4 dni mam silne mdłości i bóle podbrzusza. Dzisiaj wyszła blada kreska 😊 jutro rano powtarzam test, na betę dopiero we wtorek, bo jestem w delegacji za granicą. W poprzedniej ciąży objawy były minimalne od 28dc. Może teraz będzie lepiej?
Oby było wszystko dobrze, pozdrawiam Was 🍀
Gratulacje :) kurde ja też OM miałam 15.08 i dziś 21 dc :) Ale do testowania czekam jeszcze tydzień do planowanej @ na 13.09 :) moje cykle ok 30 dniowe
 
Hej Dziewczyny, Jak tak Was czytam to się zastanawiam czy powinnam się zacząć martwić, bo u mnie brak jakichkolwiek objawów :) niby wiem, że to lepiej, że nie czuję, bo jednak te początkowe objawy to głównie niedogodności, ale dopóki nie czuję ruchów dziecka, dopóki nawet nie widziałam na USG czy wszystko ok to brak bóli/mdłości/zachcianek trochę mnie stresuje ;)
 
Hej Dziewczyny, Jak tak Was czytam to się zastanawiam czy powinnam się zacząć martwić, bo u mnie brak jakichkolwiek objawów :) niby wiem, że to lepiej, że nie czuję, bo jednak te początkowe objawy to głównie niedogodności, ale dopóki nie czuję ruchów dziecka, dopóki nawet nie widziałam na USG czy wszystko ok to brak bóli/mdłości/zachcianek trochę mnie stresuje ;)

Mój objaw numer 1 to był złamany paznokieć i rozpierający ból podbrzusza jak na okres. I było to rowno tydzień po owulacji. Wczoraj złamał mi się trzeci paznokieć ☹️ A mam bardzo ładne i twarde paznokcie naturalnie. Chyba organizm zaczyna koncentrować witaminy itd we wiadomym miejscu 😆 dlatego wszystko słabnie. Oprócz tego odbija mi się 100 razy dziennie i nigdy nie wiem na 100% czy nie zwymiotuje tym razem 🙃
Ale tak jak od roku dokształcam się w temacie ciąży to oczywiście nie sposób ocenić szans na sukces na podstawie objawów - każdy ma inaczej.
Dla mnie strata pierwszej ciąży to był turbo szok nr 2. Szok nr jeden to byl fakt, ze nie zaszłam od razu w ciąże, tylko w drugim cyklu.
 
Mój objaw numer 1 to był złamany paznokieć i rozpierający ból podbrzusza jak na okres. I było to rowno tydzień po owulacji. Wczoraj złamał mi się trzeci paznokieć ☹️ A mam bardzo ładne i twarde paznokcie naturalnie. Chyba organizm zaczyna koncentrować witaminy itd we wiadomym miejscu 😆 dlatego wszystko słabnie. Oprócz tego odbija mi się 100 razy dziennie i nigdy nie wiem na 100% czy nie zwymiotuje tym razem 🙃
Ale tak jak od roku dokształcam się w temacie ciąży to oczywiście nie sposób ocenić szans na sukces na podstawie objawów - każdy ma inaczej.
Dla mnie strata pierwszej ciąży to był turbo szok nr 2. Szok nr jeden to byl fakt, ze nie zaszłam od razu w ciąże, tylko w drugim cyklu.
U mnie.sie zęby niestety odezwaly 🙄 mam nadzieję że to tylko chwilowe. Ja już 4 raz jestem w ciąży i za każdym razem jest trochę inaczej co ciąża i kobieta to inaczej.😊
 
reklama
Mój objaw numer 1 to był złamany paznokieć i rozpierający ból podbrzusza jak na okres. I było to rowno tydzień po owulacji. Wczoraj złamał mi się trzeci paznokieć ☹ A mam bardzo ładne i twarde paznokcie naturalnie. Chyba organizm zaczyna koncentrować witaminy itd we wiadomym miejscu 😆 dlatego wszystko słabnie. Oprócz tego odbija mi się 100 razy dziennie i nigdy nie wiem na 100% czy nie zwymiotuje tym razem 🙃
Ale tak jak od roku dokształcam się w temacie ciąży to oczywiście nie sposób ocenić szans na sukces na podstawie objawów - każdy ma inaczej.
Dla mnie strata pierwszej ciąży to był turbo szok nr 2. Szok nr jeden to byl fakt, ze nie zaszłam od razu w ciąże, tylko w drugim cyklu.
A to fakt ten jeden objaw też miałam :) tak mniej więcej od około tygodnia przed spodziewanym terminem okresu miałam dość silne bóle podbrzusza, które skończyły się tak pewnie ok. tygodnia po spodziewanym terminie okresu i teraz od mniej więcej tygodnia już totalnie nic się nie dzieje. W poprzedniej ciąży mdłości i wymioty zaczęły mi się nie pamiętam dokładnie ale jakoś 8-9 tydzień. Ale akurat mam cichą nadzieję, że tym razem ich w ogóle nie będzie, bo bardzo źle wspominam ten czas ;)
 
Do góry