reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Awww
U mnie jakieś różowe plamienia. Wizyta u lekarza dopiero w piątek, nie mam jak iść wcześniej. Jestem mega zmęczona, boki mnie brzuch i plecy w krzyżu tak że masakra. Mdłości się chyba powolutku też pojawiają. 😪
Moja koleżanka jest teraz w 4 miesiącu i od początku towarzyszą jej plamienia. Gdy się zaczyna bierze duphaston 3x1 . Mi też gin kazała brać gdy się pojawią. Dużo odpoczywaj i dbaj o siebie
 
reklama
Eryka, ja chodzę prywatnie, ale w ramach pakietu medycznego PZU. Wiem, że Clexane jest refundowane gdy kobieta jest po poronieniach, nie wiem jak w innych przypadkach :)
Dzięki za odpowiedź. Ja jestem po jednym poronieniu i w pierwszej ciąży miałam zespół HELLP. Dlatego też mam przepisane clexane.
Zapytam swojego ginekologa na kolejnej wizycie :)
 
Nie wiem na jakiej zasadzie działa ta recepta. Chodzę do gin i endokrynologa prywatnie na pakiet luxmed. Żeby dostać receptę na bezpłatne leki lekarz musi posiadać umowę z NFZ bądź może wypisać inny lekarz. Inny lekarz to mam rozumieć ze rodzinny ?

Źródło z pacejnt.gov
Receptę na leki refundowane (oznaczone jako leki „C”) będzie mógł wystawić lekarz lub położna posiadający kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia lub inny lekarz – na podstawie zaświadczenia potwierdzającego ciążę
 
Nie wiem na jakiej zasadzie działa ta recepta. Chodzę do gin i endokrynologa prywatnie na pakiet luxmed. Żeby dostać receptę na bezpłatne leki lekarz musi posiadać umowę z NFZ bądź może wypisać inny lekarz. Inny lekarz to mam rozumieć ze rodzinny ?

Źródło z pacejnt.gov
Receptę na leki refundowane (oznaczone jako leki „C”) będzie mógł wystawić lekarz lub położna posiadający kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia lub inny lekarz – na podstawie zaświadczenia potwierdzającego ciążę
Dokładnie nad tym samym się zastanawiałam, gdy to czytałam... 🤔
Jest to tak dziwnie sformułowane, że nie wiadomo o co chodzi. Czyli w zasadzie każdy lekarz może wypisać?? 🤔
 
Postaraj się dużo odpoczywać... Może się przesiliłaś czy coś?
Moje dziecko waży nieco ponad 6kg, więc chyba nie to. Mam nadzieję, ze albo to jakaś infekcja, bo piecze mnie tam. Albo lekarz da mi duphaston. Przepisalam się na poniedziałek, mąż szybciej wróci z pracy i popilnuje małą. Jeszcze do tego jestem przeziębiona albo z nerwów, bo tak mi zimno. Jak mogę choć na chwilę się przestać martwić. Tak mi zależy na tym dziecku ;(
 
reklama
To moja 5 ciąża. O Jezu jeszcze to do mnie nie dociera. Mam 3 córki. Syna urodziłam w zeszłym roku w maju, ale niestety po tygodniu zmarł😢 mam nadzieję że teraz będzie wszystko dobrze. Kiedy wizyta? Jeszcze nie wiem. Nawet nie wiem jak lekarze teraz przyjmują
 
Do góry