reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

reklama
Podawanie znieczulenia jest bolesne? W ogóle ono ma sens jak już zacznie się poród?

3jgxskjosc311c31.png
 
@MB91, a to Twoja pierwsza ciąża? Ja 18.12 mam prenatalne wiec jak nie u mojej ginekolog to może na prenatalnych się dowiem [emoji6] ja też po wizycie byłam tak ciekawa, że chciałam prywatnie gdzieś iść ale teraz mi przeszło i poczekam grzecznie [emoji12] przy synku wiedziałam już w 15 tygodniu
@Gosika88, ja niestety nie wiem bo nie miałam znieczulenia - nie było w ogóle w szpitalu gdzie rodziłam.. nie wiem jak po 5 latach.. może coś się zmieniło


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
A ja myślałam, że nacięcie, szycie i lewatywa to standard [emoji12] wszystko to miałam plus oksytocyna bo wody odeszły w nocy, a skurczy nie było [emoji53]




Ja też nie wiem kogo noszę w brzuszku.. ale wszyscy mówią mi, że chłopak i zaczęłam w to wierzyć[emoji12]
Mój syn ma mało niebieskich rzeczy ja lubię szarości [emoji6] siostra urodzi córeczkę w kwietniu i też jakoś na róż się u niej nie zanosi bo średnio lubi ten kolor [emoji6]
Kiedy masz wizytę? Ja dopiero 14.12 wtedy będzie równo 20 tydzień

Napisane na iPhone w aplikacji forum BabyBoom
3jgxyx8dmk89lf14.png

Nie, to prlowska pamiątka z ustroju, gdy kobiety rodziły leżąc cały poród na łóżku a ojciec stał pod oknem szpitala.

Przy drugim porodzie nikt mnie nie golił, nie miałam lewatywy a rodzić mogłam na głowie :laugh2: W sali był półmrok, na porodówce cisza (nie licząc moich jęków :p) i nie byłam nacinana. Nie zgodziłabym się na narzucanie czegokolwiek. Mamy XXI wiek.

Podanie znieczulenia boli (nie zawsze, różnie boli). Nie można się ruszać, także w czasie skurczu. Czasem po zzo są problemy z kręgosłupem. Czasem znieczulenie nie działa w ogóle, czasem znieczula tylko pół ciała. Nierzadko wydłuża poród, nie czuć skurczy partych, to ingerencja medyczna jak każda inna. Są choroby, które wykluczają podanie zzo.
 
@MB91, a to Twoja pierwsza ciąża? Ja 18.12 mam prenatalne wiec jak nie u mojej ginekolog to może na prenatalnych się dowiem [emoji6] ja też po wizycie byłam tak ciekawa, że chciałam prywatnie gdzieś iść ale teraz mi przeszło i poczekam grzecznie [emoji12] przy synku wiedziałam już w 15 tygodniu
@Gosika88, ja niestety nie wiem bo nie miałam znieczulenia - nie było w ogóle w szpitalu gdzie rodziłam.. nie wiem jak po 5 latach.. może coś się zmieniło


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

@basia89 druga. Niestety w pierwszej miałam poronienie wstrzymane i to był dopiero hardcore - nie dość, że dostałam oksytocynę to jeszcze nic nie puściło i po 8 godzinach zdecydowali, że się nade mną zlitują i wzięli mnie do zabiegowego.
Ale nie ma co - było minęło ;) Tym razem będzie Okey [emoji844][emoji3]

@Gosika88 niestety też nie mam pojęcia. Ale ja chyba się zdecyduje na znieczulenie [emoji5]



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
A idziesz na 4D? Kiedy masz wizytę? :)



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Za 2 tyg mam zwykla wizyte u mojego gin i jak nie powie mi nic to za 3 tyg bym szla na 4 d:) u nas nie trzeba czekac tylko nawet w tym samym dniu gdy zadzwoni sie przyjmuja Cię tylko ciezko mi znaleźć dobrego gin z dobrym usg bo w końcu nie chce zaplacic by usłyszeć ze ma stare usg czy cos
 
Lekko przysnelam syn mnie obudził bo o coś pytał czuje się jakaś zdechła ciężko mi na żołądku i dziś mi się chce bardzo pić mogła bym pić i pić i nie czuję że ugasilam pragnienie.

Napisane na D2203 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@basia89 druga. Niestety w pierwszej miałam poronienie wstrzymane i to był dopiero hardcore - nie dość, że dostałam oksytocynę to jeszcze nic nie puściło i po 8 godzinach zdecydowali, że się nade mną zlitują i wzięli mnie do zabiegowego.
Ale nie ma co - było minęło ;) Tym razem będzie Okey [emoji844][emoji3]

@Gosika88 niestety też nie mam pojęcia. Ale ja chyba się zdecyduje na znieczulenie [emoji5]



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

O kurczę.. przykro mi, straszne to musiało byc [emoji27] a w którym tygodniu Cię to spotkało?


Napisane na iPhone w aplikacji forum BabyBoom
3jgxyx8dmk89lf14.png
 
U nas w szpitali przed porodem podposuje sie dokumenty gdzie jest zgodna na.naciecie, na lewatywe itp. Lewattwa nie jest straszna. Wole to niz potem zapaskudzic pol porodowki. Nacinana bylam. Nic nie czulam a zszywac I tak mnie musieli bo corka rozerwala.mi szyjke macicy dodatkowo. Widzialam za to dziewczyne ktora nie zgodzila sie na naciecie I pekla az do odbytu. Dwa dni po porrodzie ledwo chodzila. Potem.moga byc problemu. Np z wyproznianiem itp. Takze ja naciecia bym nie demonizowala. O ile jest uzasadnione to naprawde lepsze niz pekniecie.

Co do blizny to nie wiem. Nigdy jej nie czulam poki co.
 
reklama
I nas znieczulenie dostepne tylko 7-16 jak jest anastezjoloh. W nocy nie ma szans wiec ja sie nie nastawiam bo znajac Ycie I tak nie trafie z porodem :)
 
Do góry