reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Aa no moze tak byc .. Cos tam mierzyl ostatnio więc musze sie go zapytac:) u mnie wlasnie nie ma wskazan na takie badania.. U siostr tez nie bylo nawet u mamy gdy byla w ciazy a miala 38lat..zadzwonię to sie do pytm:)
 
reklama
Też bym zjadła taka sałatkę jeszcze najlepiej żeby ktoś mi zrobił wtedy najlepiej smakuje [emoji38]
olcia mcflurry orzechowe powiadasz brzmi mega jakaś polewa do tego? Spróbuje koniecznie. Wczoraj jadłam pyszne lody od sowy (macie tez u siebie?) o smaku słonego karmelu mniam!


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Jak chcesz to zawsze mozesz sie wybrac na takie badanie tak czy inaczej. Nawet na samo usg bez badania krwi. Swoja droga pamietam, ze na moim wrzesniowkowym forum sporo dziewczyn wrecz nie chcialo miec tego badania (i nie mialo). Jedynie lekarz prowadzacy robil usg z pomiarami.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
Nie rozumie.. U mnie gin nie mowil wogole o badaniach pappa badz prenatalnych dlaczego?? Dlatego ze u mnie mlody wiek i zero wad? Czy jak? Ja jak pojde do gin 23listipada to bedzie 14\15tydzien .. Czyli ja nie potrzebuje żadnych badan takich tak?

Jetkaa niekoniecznie, ale to, że jesteś młoda to masz teoretycznie mniejsze ryzyko.
Mój jak byliśmy w czwartek na badaniach to powiedział, że to nasza decyzja ale tak naprawdę to nie muszę ich robić bo skoro u mnie w rodzinie nie było przypadków np zespołu Downa - to nie mam zbyt dużego ryzyka.
Dlatego się zastanawiam i cały czas gryzę z myślami.
Mój facet nie chce tych badań a ja sama tak naprawdę nie wiem [emoji849]



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
A jak oni robią to badanie ja w pierwszej ciąży nie miałam teraz też lekarka nic mi o tym nie mówiła, ale tutaj czytam, że wiele z Was je robi...


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dziewczyny czy mozliwe jest ze tabletki z witaminami powodują problemy zoladkowe? Biore je wieczorem. Przez caly dzien czuje ok a wieczorem nagle moj brzuch robi sie jak balon. :(


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
A jak oni robią to badanie ja w pierwszej ciąży nie miałam teraz też lekarka nic mi o tym nie mówiła, ale tutaj czytam, że wiele z Was je robi...


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Przede wszystkim mierza przeziernosc karkowa i sprawdzaja, czy jest kosc nosowa. Do tego jest badanie i pomiary wszystkich organow, serduszko, przeplywy etc.

https://badaniaprenatalne.pl/usg-genetyczne-na-czym-polega/


Link do: Badania prenatalne Warszawa - Badanie prenatalne dla Twojego dziecka! | Premium Medical



thgf3e3kb56d5n4q.png


atdcgu1ru4yleh7g.png
 
@Jetkaa w 14/15 tygodniu to gin Ci za duzo nie pomierzy juz, bo to mozna zrobic do 13+6.

Ja to jestem mniej niz laikiem w temacie ciazowym, moim zdaniem dobrze opisala to [jak wiele innych rzeczy] Mama ginekolog - Link do: "Badania prenatalne" - czy są dla każdego? - Blog mama ginekolog. Uniwersalna opowieść o życiu i wiedza medyczna dla kobiet

Nie zgadzam sie z opiniami, ze jesli w rodzinie nie bylo przypadku zespolu Downa to nie ma zbyt duzego ryzyka, znam kilka przypadkow rodzin z dzieckiem z zespolem Downa gdzie nie bylo ich w rodzinie, ba to bylo 2 albo 3 dziecko tych rodzicow, reszta zdrowa, a tu niespodzianka nagle. Poza tym mowienie o tych badaniach tylko w kontekscie ZD to duze splycanie, sprawdza sie wtedy duzo innych rzeczy tez, na fb na grupie naszej jedna dziewczyna pisala, ze badanie wykazalo jej problem z przeplywami i lekarz wlaczyl jej specjalne leki na poprawe tego. Poczytajcie o tym dziewczyny bo to badanie mozna zrobic w bardzo krotkim przedziale czasowym.
 
Popatrzcie, co mi wyszło w tych badaniach i z córką i teraz. To nie tylko ocena ryzyka wad genetycznych tych chromosomowych, ale też ocena ryzyka stanu przedrzucawkowego i rzucawki, wewnątrzmacicznego zahamowania rozwoju płodu, samoistnego porodu przedwczesnego przed 34tc. Wiedza, że jest podwyższone ryzyko pozwala wdrożyć od razu profilaktyczne leczenie, baczniej obserwować ciążę.
Na dobrym sprzęcie każdy ginekolog może obejrzeć kość nosową i zmierzyć przezierność karkową, ale tylko specjalista zrobi wszystkie pomiary i tylko on posiada program, który na podstawie danych z wywiadu i USG, ewentualnie testu pappa i przepływów oceni ryzyko ciąży powikłanej, w tym tych spraw związanych z niewydolnym łożyskiem.
 
reklama
Co do ZD to wiek stanowi ryzyko podwyższone, ale najwięcej dzieci z ZD rodzi się młodym kobietom, bo młode częściej są w ciąży. Brak ZD w rodzinie nie oznacza, że go nie będzie lub że ryzyko jest mniejsze. To jest wada powstająca de novo, inaczej wcale by go nie było lub dużo mniej, bo wtedy dzieci z ZD rodziłyby tylko osoby z ZD. Osobiście znam dwie rodziny z dziećmi z ZD, które urodziły takie dziecko przed 30 i jest to ich drugie- pierwsze jest zdrowe.
 
Do góry