reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

@caltha z tym lozyskiem to akurat nie bardzo prawda bo wcześniej też dziecko jest z nami połączone. Najbardziej można zaszkodzić między terminem miesiączki a końcem 10tc kiedy organy dziecka się tworzą.

Ja w drugiej ciąży miałam zaraz po terminie miesiączki angine ropa (antybiotyk) i wirusowe zapalenie rogówki w pakiecie i dziecko zdrowe i super się rozwija.
Za to teraz mam cały czas złe przeczucia
 
reklama
MB91 przez pierwsze tygodnie dzidzia jest chroniona w brzuszku mamy. Przecież jeden dzień po zapłodnieniu kobieta nie domyśli się, że jest w ciąży. Pierwsze podejrzenia są kiedy nie przychodzi miesiączka :) Spokojnie nie stresuj sie tym :*
Ja alkoholu na co dzień nie piję a co dopiero w ciąży ;) Myślę, że jeśli kobieta chce t wytrzyma. A wiadomo, są kobiety które nie wytrzymują.... niestety :(
Jutro mam mieć pierwsze badania prenatalne. Zastanawiam się czy to nie za szybko?! Chociaż mój lekarz powiedzial, żebym przyszła w pierwszym tygodniu listopada.... w sumie to nie listopad ;)

Ja całą noc nie spałam. Mąż kupił córce suczkę. Wszyscy śpią tylko ja muszę męczyć się w nocy bo jej się bawić chce. Mam dosyć. Jestem padnięta i chyba położę się spać.

Córka w przedszkolu, ale jakoś chętnie nie poszła, wręcz zapierała mi się, a siły już nie te ;)
 
@caltha z tym lozyskiem to akurat nie bardzo prawda bo wcześniej też dziecko jest z nami połączone. Najbardziej można zaszkodzić między terminem miesiączki a końcem 10tc kiedy organy dziecka się tworzą.

Ja w drugiej ciąży miałam zaraz po terminie miesiączki angine ropa (antybiotyk) i wirusowe zapalenie rogówki w pakiecie i dziecko zdrowe i super się rozwija.
Za to teraz mam cały czas złe przeczucia
Wygoń je, po co Ci one? Już za rogiem 2trymestr
 
@caltha no u mnie z USG dopiero 9 tyg skończone. I zawsze coś wychodzi nie tak - albo dzidzia za mało rośnie, a teraz jak nadrobiła to z kolei dostałam to skierowanie na prenatalne na NFZ i na nim jest napisane że mam powiększony pęcherzyk żółtkowy do 7,3 mm - a to nic dobrego nie oznacza. Co prawda mam podejrzenia że lekarka to powiększenie trochę naciągnęła żeby mi dać skierowanie bo gdyby coś było mocno nie tak to chyba wyznaczyłaby mi termin szybciej niż za 6 tyg (a chodzę prywatnie) ale pewności nie mam. Prenatalne mam dopiero 23 listopada, a wizytę jeszcze później.
 
@caltha no u mnie z USG dopiero 9 tyg skończone. I zawsze coś wychodzi nie tak - albo dzidzia za mało rośnie, a teraz jak nadrobiła to z kolei dostałam to skierowanie na prenatalne na NFZ i na nim jest napisane że mam powiększony pęcherzyk żółtkowy do 7,3 mm - a to nic dobrego nie oznacza. Co prawda mam podejrzenia że lekarka to powiększenie trochę naciągnęła żeby mi dać skierowanie bo gdyby coś było mocno nie tak to chyba wyznaczyłaby mi termin szybciej niż za 6 tyg (a chodzę prywatnie) ale pewności nie mam. Prenatalne mam dopiero 23 listopada, a wizytę jeszcze później.
Trzymam kciuki, żeby Twoje przeczucia się nie sprawdziły. Szkoda, że czekać tyle musisz :/
 
MB91 przez pierwsze tygodnie dzidzia jest chroniona w brzuszku mamy. Przecież jeden dzień po zapłodnieniu kobieta nie domyśli się, że jest w ciąży. Pierwsze podejrzenia są kiedy nie przychodzi miesiączka :) Spokojnie nie stresuj sie tym :*
Ja alkoholu na co dzień nie piję a co dopiero w ciąży ;) Myślę, że jeśli kobieta chce t wytrzyma. A wiadomo, są kobiety które nie wytrzymują.... niestety :(
Jutro mam mieć pierwsze badania prenatalne. Zastanawiam się czy to nie za szybko?! Chociaż mój lekarz powiedzial, żebym przyszła w pierwszym tygodniu listopada.... w sumie to nie listopad ;)

Ja całą noc nie spałam. Mąż kupił córce suczkę. Wszyscy śpią tylko ja muszę męczyć się w nocy bo jej się bawić chce. Mam dosyć. Jestem padnięta i chyba położę się spać.

Córka w przedszkolu, ale jakoś chętnie nie poszła, wręcz zapierała mi się, a siły już nie te ;)
A w którym tygodniu jesteś?

oar8csqvjm4amsig.png
 
Ooo to miło z jego strony [emoji3] Mój D od samego początku jeździ na wizyty ze mną, bo nie chce nic przegapić. Tak się cieszy [emoji4]

A ja Wam powiem, że jeszcze nie zdecydowałam się na badania prenatalne ... i nie wiem czy będę je robić. Mam cały czas dylemat.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Byłam w szoku i nie wiem czy że mną wejdzie ale sam z siebie zaproponował ze może pojedzie ze mną a ja się aż w duchu uśmiechnęłam [emoji4]

Mi też wychodzi inaczej i się zmienia, obecnie jest:
Wg. Om to 23.05.2018r.
Wg. Usg to 29.05.2018r.
A wcześniej to w ogóle było jakoś na początku czerwca z usg.




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja zobaczę teraz za 8 dni jak to wygląda i czy maluch nadrobić wzrostem do terminu z om [emoji4]
MB91 przez pierwsze tygodnie dzidzia jest chroniona w brzuszku mamy. Przecież jeden dzień po zapłodnieniu kobieta nie domyśli się, że jest w ciąży. Pierwsze podejrzenia są kiedy nie przychodzi miesiączka :) Spokojnie nie stresuj sie tym :*
Ja alkoholu na co dzień nie piję a co dopiero w ciąży ;) Myślę, że jeśli kobieta chce t wytrzyma. A wiadomo, są kobiety które nie wytrzymują.... niestety :(
Jutro mam mieć pierwsze badania prenatalne. Zastanawiam się czy to nie za szybko?! Chociaż mój lekarz powiedzial, żebym przyszła w pierwszym tygodniu listopada.... w sumie to nie listopad ;)

Ja całą noc nie spałam. Mąż kupił córce suczkę. Wszyscy śpią tylko ja muszę męczyć się w nocy bo jej się bawić chce. Mam dosyć. Jestem padnięta i chyba położę się spać.

Córka w przedszkolu, ale jakoś chętnie nie poszła, wręcz zapierała mi się, a siły już nie te ;)
Nigdy w życiu będąc w ciąży nie wziela bym nawet łyka alkoholu.
Jak ostatnio na Mazurach wszyscy sobie drinkowali to mój pojechał do sklepu i kupił mi Warke 0,0% alkoholu [emoji4] i była lemoniadka [emoji4]

Fajnie ze macie szczeniaczka. Ja jak przywiozlam naszego to tez się bałam pierwszej nocy ale od razu wzięłam go do naszego łóżka i przespal cala noc. Do dziś śpi u nas chyba że mu karzemy iść do jego legowiska to idzie bez problemu.

No i jak ją mam wyjść do sklepu jak to wieje i leje ze głowę chce urwać.
A jutro na zakupy z dzieciakami do Rumii do Auchan jadę. Będzie się działo. ..

 
Ja czasami jak najdzie mnie ochota to kupię piwo 0.0% albo wino bezalkoholowe :) Choć ostatnio posmakowałam małego łyczka piwa od męża bo dostał jakieś dziwne, orientalne... Ale myślę, że akurat taka odosobniona kapka nie zaszkodzi...
Mam za to wyrzuty sumienia, bo wczoraj piłam colę w kinie ech po weekendzie kilo do przodu, brzuch wywalony, od dzisiaj dieta ;)
 
reklama
Do góry