reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Tylko ze moj syn wklada pace i specjalnie prowokuje i mnie to dziwi skad on wie jak prowokowac wymioty. Przeciez on ma 4 latka dopiero. Tak biegunke ma ale mowil mi lekrz ze ospa to nie tylko wybroczyny na zewmatrz ale i wewnątrz i moze gdzies to jest na ukladzie pokarmowym.. Wezme starszaka do psycholog innej.. Powiem mu ze to ciocia czy coś.. Juz normalnie sama nie wiem co mam robic..

A co do miesiączki wlasnie musze sie wybrać. Bo robilam test i krew i nic a już 2 tyg sie spoznia..ehh ..a bardziej mnie wlasnie dobija moj chumor.. Bo tez wlasnie jak bym przechodziła menopauze.. Chociaz gdzie tam co tam mi do niej heh.
A co do kolejnego dziecka u nas nie chcemy. Boimy sie.. Bo jednak wzrasta o 25%ze kolejne urodzi sie z wadą.. Szkoda mi bo chcialam 3 ke zawsze.. Zeby starszak mial rodzeństwo... Ale to jest temat sa za i przeciw.. Bo zas nie chciała bym go obarczac chorym bratem ... Zeby mial zdrowego brata czy siostre zeby sie wspierali .. Ehh.. Kiedys wrocimy do tego tamatu..

Jest taka piekna pogoda a my tu.. Nosz...zero spacerkow.. Oszaleje chyba jak kolejne wakacje bedziemy musieli byc tu...
 
reklama
Hej dziewczyny,
a o ktorej wasze dzieci chodza spac? Moja zazwyczaj 21:30-22:00, potem budzi sie ok. 3 na mleczko i rano wstaje po 7.

Co do jedzenia, to ja pilnuje skladow, nic z sola czy cukrem, zero smieciowego, ale ja jestem weganka i w ogole jem zdrowo ;)
Moja odkąd ma jedną drzemkę na dzień chodzi spać o 19-20. Budzi się kilka razy w nocy na kp i wstaje koło 7-8.
 
Ja też nie daję soli, cukru, biszkoptów.
Jedynie wafle ryżowe Hipp, chrupki kukurydziane (i to po 2-3sztuki max i nie codziennie).

Moje dziecko ma 10 miesięcy i chodzi spać ok. 18:00. Ma milion pobudek w nocy a wstaje tak po 6-7. Po 5 pije mleko.
 
Rozbawilas mnie z tym milion pobudek ale u nas chyba też tak jest już nie liczę ile razy wstaję. Idzie spać ok 20:30-21:20 a budzi się często. Kiedyś budziła się o 3 i 6 i 9 a teraz jest masakra a wstaje o 7:30-8-30. W dzień też ciężko ją uśpić. Jest zmęczona a nie może usunąć.
 
Hejka kobietki u nas choroba na początku temp.bo szły dwie trójki u góry dwa dni spokój i od nowa kaszel ,katar , lekarz w plucach i oskrzelach czysto ,na wieczór temp.39.5 lekarz antubiotyk.Okazało się że to trzydniówka po 3 dniach dość wysokiej temp. dostała wysypki. Wysypka znikła po dwóch dniach został mega katar i kaszel. Wczoraj na szyjce zauważyłam krostkę z płynem w środku. Myślę sobie może się zapłaciła ale podczas zmiany pieluchy mąż znalazł następną i czerwona lampka ospa jutro znowu do lekarza chrostek coraz więcej.Bidulka mója kochana.

A co do jedzenia to ja zupki robię swoje bez dodatków typu sól ,owoce je jeszcze te co ja robiłam bez dodatku cukru .Narazie nie dostaje żadnych paróweczek ,szyneczek itd. Je chrupki do czasu do czasu .Daję jej kaszki,je całe jajko co jakiś czas .Lubi kisiel budyń .Bardzo lubi pieczone jabłko z dynią .Staram się jej dawać jeść zdrowo ale np. czekoladę też próbowała .Mnie najbardziej cieszy że nie ma objawów uczulenia na to co do tej pory jadła .
 
Hej :-) Ja jeszcze nie dostałam w ogóle okresu i doskonale rozumiem jak się czujesz. Powinnam odstawić karmienie ale boję się jak sobie poradzę z małym . Chodzi mi o mleczko - wstręt do mm ...ale też o zwykłe usypianie czy uspokojenie . Niby mu podaję jogurt naturalny i chyba mu smakuje ale to co drugi , trzeci dzień
Temat jedzenia jest dosyć drażliwy - ja nie podaję żadnych biszkoptów , słodkich ani słonych dań , zero rosołu , wędlin itp . Oczywiście jest ostra krytyka ze strony rodziny ,że inne dzieci jedzą . Na święta jedziemy do babci i boję się ,że coś mu potajemnie dadzą ....

A czemu odstawić, masz takie zalecenia?
Pytam bo ja tez nadal bez okresu. Ale za nim nie tęsknie [emoji28]
 
Witajcie :)
Ja po cc pierwszy @ mialam w sierpniu. Teraz biore tabletki, uregulowaly @ bo hocki-klocki byly. Ja juz nie chce miecej dzieci(ze wzgl. na wiek tylko i zakaz od gina), Igor to byla mega niespodzianka haha.
Igus uwielbia jesc, jak ktoras z Was pisala...jak my jemy to on ma slinotok. Je zupki (sloikowe), uwiepbia ziemniaki z maslem. Czasek chrupke czy biszkopta ale szalu nie ma. Kocha owoce w siateczce.
Ma 40-minutowe drzemki co 2-3 godziny i przesypia noce bez jedzenia od ok.20-21 do 6:30 (moze spalby fluzej ale wszyscy wtedy wstajemy to jest harmidom :).
Slyszalyscie o tyn chorym Szymonie, co dostał udaru po synflorixie? Jest wiecej dzieci po tej konkretnej serii. Wvzoraj sprawdzilam, Igor tez ja dwukrotnie dostal. W grudniu po szczepieniu mial na drugi dzien dusznosci i zapalenie oskrzeli...ciekawe czy to byl NOP. W styczniu bylo ok.
Jarzynka i Jetka...trzymam kciuki za male biedroneczki :)
 
Witajcie :)
Ja po cc pierwszy @ mialam w sierpniu. Teraz biore tabletki, uregulowaly @ bo hocki-klocki byly. Ja juz nie chce miecej dzieci(ze wzgl. na wiek tylko i zakaz od gina), Igor to byla mega niespodzianka haha.
Igus uwielbia jesc, jak ktoras z Was pisala...jak my jemy to on ma slinotok. Je zupki (sloikowe), uwiepbia ziemniaki z maslem. Czasek chrupke czy biszkopta ale szalu nie ma. Kocha owoce w siateczce.
Ma 40-minutowe drzemki co 2-3 godziny i przesypia noce bez jedzenia od ok.20-21 do 6:30 (moze spalby fluzej ale wszyscy wtedy wstajemy to jest harmidom :).
Slyszalyscie o tyn chorym Szymonie, co dostał udaru po synflorixie? Jest wiecej dzieci po tej konkretnej serii. Wvzoraj sprawdzilam, Igor tez ja dwukrotnie dostal. W grudniu po szczepieniu mial na drugi dzien dusznosci i zapalenie oskrzeli...ciekawe czy to byl NOP. W styczniu bylo ok.
Jarzynka i Jetka...trzymam kciuki za male biedroneczki :)

Ja jestem na bierząco i Bartek też niestety dostał tą samą serię.. U nas po pierwszej dawcę zero objawów, a po drugiej (31.01) twardy obrzęk na nóżce dwa dni po. Teraz mieliśmy początki oskrzeli więc dostaliśmy steryd do inhalacji ( 10 dni po szczepieniu). Starszak wcześniej przyniósł kaszel więc nie wiązałabym tego ze szczepieniem ale napewno szczepienie go osłabiło i złapał wirusa.. ale kto tam wie [emoji17] obserwuje go cały czas bo objawy niby mogą wystąpić do 4 tygodni..
 
reklama
Sprawdziłam teraz i Laura też miała szczepionke na pnemokoki tej serii. Jej nic nie było oprócz lekkiego zaczerwienienia, ale ona po każdym szczepieniu tak ma. Jej po szczepieniach narazie nic nie jest. Więc nie wiem czy wszystkie felerne tej serii czy może ileś tysięcy było przeterminowanych?
Witajcie :)
Ja po cc pierwszy @ mialam w sierpniu. Teraz biore tabletki, uregulowaly @ bo hocki-klocki byly. Ja juz nie chce miecej dzieci(ze wzgl. na wiek tylko i zakaz od gina), Igor to byla mega niespodzianka haha.
Igus uwielbia jesc, jak ktoras z Was pisala...jak my jemy to on ma slinotok. Je zupki (sloikowe), uwiepbia ziemniaki z maslem. Czasek chrupke czy biszkopta ale szalu nie ma. Kocha owoce w siateczce.
Ma 40-minutowe drzemki co 2-3 godziny i przesypia noce bez jedzenia od ok.20-21 do 6:30 (moze spalby fluzej ale wszyscy wtedy wstajemy to jest harmidom :).
Slyszalyscie o tyn chorym Szymonie, co dostał udaru po synflorixie? Jest wiecej dzieci po tej konkretnej serii. Wvzoraj sprawdzilam, Igor tez ja dwukrotnie dostal. W grudniu po szczepieniu mial na drugi dzien dusznosci i zapalenie oskrzeli...ciekawe czy to byl NOP. W styczniu bylo ok.
Jarzynka i Jetka...trzymam kciuki za male biedroneczki :)
 
Do góry