reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Moj synek oglada tv czasem nawet godzine corka jak byla w jego wieku ogladala po trzy godziny i nic jej nie dolega. oczywiscie kazdy wychowuje swoje dzieci jak chce ja tez nikogo nie potepiam kazdy robi jak chce.

Moja znajoma ma 8 miesieczna corke i daje jej paczki, wafelki, batoniki, bezy , lizaki, poprostu wszystko i ja uwazam ze tak nie powinna robic poprostu laduje w nia kupe soli i cukrow ale to jest jej wychowywanie ja bym tego dziecku nie dawala i uwazam tak jak Agunia93 wszystko z glowa mozna dac sprobowac ale nie tym karmic
 
reklama
Hej dziewczyny;) ja tez jestem za tym zeby kazda mama robila jak uwaza;)ile mam tyle sposobów na wychowanie:)

Dziewczyny jak z waszymi miesiaczkami? Jestem po cc, mialam roznie okres.. 19tego potem 26tego,27go,4tego i 3go .. A teraz jest 16ty i nie mam.. Zaczynam sie stresowac.. Chociaz wiem ze nie ma opcji by cos bylo ta mysl gdzieś z tyłu glowy jest.. Czy macie sposób na regularny okres? W sensie jakies tabletki? Plastry no nie wiem.. Moj organizm strasznie sie sypie.. Przez stres,niedospanie,zmeczenie, kawa zla dieta..ehhh.

U Oskiego jeszcze chwilka i zabki sie przebija:) straszak nadal ma ospe,ciekawi mnie fakt ze od poniedziałku jak wysypalo go robi mi luzne kupy.. Jedna ogromna a reszte po zjedzeniu czegos robi kleksy.. Myślicie ze to skutek uboczny ospy? Czy oprócz ospy ma wirusa? Lekarze nic w tym nie widzieli..

Dobija mnie fakt ze syn jest w zlym stanie psychicznym.. Ze je i wymiotuje na zawolanie w przedszkolu.. W domu tego mi nie robi.. Je normalnie.. Zależy czy ma apetyt czy nie.. Jeżeli nie ma nie ma bata zeby zjadl obiad. Moze w przedszkolu coś sie dzieje ze tak reaguje?. Nie wiem juz sama bylismy u lekrza niby wszystko ok.. Przedszkolanka jest w ciaglym kontakcie ze mną.. Fajna babka.. Reaguje na kazdy problem jezeli cos sie dzieje. Pomaga mi... Ale nie ukrywam martwi mnie ta sytuacja ze albo nie chce tam jesc albo zje i wymiotuje.. Macie jakies pomysly?
 
Ja po cc mialam okres przez dwa miesiace dzien w dzien tak sie lalo ze mnie ze myslalam ze sie wykrwawie. Poszlam do swojego ginekologa i dostalam tabletki Sidretella30 i biore jej do tej pory. Te tabletki mi zatrzymaly okres i wyregulowalam nimi miesiaczki i jest ok
 
@Jetkaa, w Twojej sytuacji - stres, zmęczenie itd pewnie powodują nieregularne miesiączki. Może zrób sobie dla pewności mocz i morfologię. Wiem, że to trudne ale spróbuj zadbać też o siebie [emoji6] ja rodziłam naturalnie ale też jeszcze nie do końca mam wszystko unormowane bo zdąża się, że miesiączka wpadnie 3-4 dni wcześniej albo pózniej. Pamietam, że miałam jeden miesiąc, w którym miesiączka spóźniała się 7 dni i też miałam już myśli [emoji12]
Co do ospy to mój syn nie miał problemów z brzuszkiem. A może to na tle nerwowym? W przedszkolu wymioty, a w domu biegunka.. może przejmuje się całą sytuacją i tak reaguje jego organizm.. albo leki mu szkodzą ?

Temat jedzenia na tapecie. Ja staram się czytać etykietki i wybierać produkty dostosowane do wieku i potrzeb malucha ale nie popadam w skrajność. B teraz przeziębiony plus zęby i np były trzy dni, gdzie nie jadł nic oprócz musów owocowych i mleka. Byłam szczęśliwa, że chociaż to zjada i były mi to obojętne, o której dostanie, byle coś zjadł. Zreszta u nas jest zazwyczaj tak, że B oprócz mleka je rano kaszkę lub musli obowiązkowo z owocem, obiad i około 16-17 znowu dostaje owoc z biszkoptem lub waflą zbożowa, czasem też robię kisiel z soku dla niemowląt. Wiadomo, słodyczy nie podaje, ale sama jestem nauczona, że podwieczorek ma być na słodko więc zawsze jakiś deserek owocowy, biszkopcik czy jogurcik podaje [emoji6] pózniej mleko i spać [emoji6]
 
@Jetkaa, w Twojej sytuacji - stres, zmęczenie itd pewnie powodują nieregularne miesiączki. Może zrób sobie dla pewności mocz i morfologię. Wiem, że to trudne ale spróbuj zadbać też o siebie [emoji6] ja rodziłam naturalnie ale też jeszcze nie do końca mam wszystko unormowane bo zdąża się, że miesiączka wpadnie 3-4 dni wcześniej albo pózniej. Pamietam, że miałam jeden miesiąc, w którym miesiączka spóźniała się 7 dni i też miałam już myśli [emoji12]
Co do ospy to mój syn nie miał problemów z brzuszkiem. A może to na tle nerwowym? W przedszkolu wymioty, a w domu biegunka.. może przejmuje się całą sytuacją i tak reaguje jego organizm.. albo leki mu szkodzą ?

Temat jedzenia na tapecie. Ja staram się czytać etykietki i wybierać produkty dostosowane do wieku i potrzeb malucha ale nie popadam w skrajność. B teraz przeziębiony plus zęby i np były trzy dni, gdzie nie jadł nic oprócz musów owocowych i mleka. Byłam szczęśliwa, że chociaż to zjada i były mi to obojętne, o której dostanie, byle coś zjadł. Zreszta u nas jest zazwyczaj tak, że B oprócz mleka je rano kaszkę lub musli obowiązkowo z owocem, obiad i około 16-17 znowu dostaje owoc z biszkoptem lub waflą zbożowa, czasem też robię kisiel z soku dla niemowląt. Wiadomo, słodyczy nie podaje, ale sama jestem nauczona, że podwieczorek ma być na słodko więc zawsze jakiś deserek owocowy, biszkopcik czy jogurcik podaje [emoji6] pózniej mleko i spać [emoji6]
A karmisz jeszcze w nocy?
 
Hej też miałam zapytać o miesiączkę, jest ktoś kto jeszcze jej nie dostał? Po pierwszym porodzie dostałam dopiero 14m-vy po ale przez jej brak moje nastroje i wybuchy ciepła mnie dobijają niczym menopauza. Dzisiaj mąż rozwinął temat 3 dziecka Hmmm... Nie mówię nie ale napewno nie już, teraz.

Co do karmienia jestem z tych co uważa że nie ma co dawać cukru i soli już teraz, jeszcze się na je słodyczy narazie poznajemy naturalne smaki. Także ograniczam do minimum.
 
Ja jeszcze bez @, kp bardzo często. Chwilowo trwaj- ta bez @ hehe
@Jetkaa może ten brzuszek to stresowi po prostu, w końcu też przeżywa. A z @ to idź do ginekologa, przepisze tabletki na regulację cyklu
 
Hej też miałam zapytać o miesiączkę, jest ktoś kto jeszcze jej nie dostał? Po pierwszym porodzie dostałam dopiero 14m-vy po ale przez jej brak moje nastroje i wybuchy ciepła mnie dobijają niczym menopauza. Dzisiaj mąż rozwinął temat 3 dziecka Hmmm... Nie mówię nie ale napewno nie już, teraz.

Co do karmienia jestem z tych co uważa że nie ma co dawać cukru i soli już teraz, jeszcze się na je słodyczy narazie poznajemy naturalne smaki. Także ograniczam do minimum.
Hej :-) Ja jeszcze nie dostałam w ogóle okresu i doskonale rozumiem jak się czujesz. Powinnam odstawić karmienie ale boję się jak sobie poradzę z małym . Chodzi mi o mleczko - wstręt do mm ...ale też o zwykłe usypianie czy uspokojenie . Niby mu podaję jogurt naturalny i chyba mu smakuje ale to co drugi , trzeci dzień
Temat jedzenia jest dosyć drażliwy - ja nie podaję żadnych biszkoptów , słodkich ani słonych dań , zero rosołu , wędlin itp . Oczywiście jest ostra krytyka ze strony rodziny ,że inne dzieci jedzą . Na święta jedziemy do babci i boję się ,że coś mu potajemnie dadzą ....
 
reklama
Hej dziewczyny,
a o ktorej wasze dzieci chodza spac? Moja zazwyczaj 21:30-22:00, potem budzi sie ok. 3 na mleczko i rano wstaje po 7.

Co do jedzenia, to ja pilnuje skladow, nic z sola czy cukrem, zero smieciowego, ale ja jestem weganka i w ogole jem zdrowo ;)
 
Do góry