reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Nie martw się na zapas, Jak napisałaś wcześnie wykryte więc może nie będzie źle. U dzieci zwłaszcza takich małe jak nasze to się pojawia bardzo często i objawy sa bardzo niespecyficznie, albo wogole ich nie ma. Ja małej robię raz w tyg badanie ogólne. I jeszcze antybiotyki które działają wyjalawiajaco na jelitka, masakra jakaś. Daj znać co tam u Was się okaże.
 
reklama
Tak nas czytam dziewczyny i wiecie co każda z nas ma coś z tymi dzieciaczkami. Jak nie z tym moczem, to bioderka, moja znowu to rączkę daje do tyłu o 20 listopada mamy na konsultacje do poradni rehabilitacyjnej i tam stwierdza czy jakaś rehabilitacja czy jak... Bo pod kontem neurologicznym jest wszystko ok. Ja nie wiem dba się o te ciąże, a tu co chwilę coś. A inne to piją, ćpaja i mają zdrowe dzieci :/
 
Tak nas czytam dziewczyny i wiecie co każda z nas ma coś z tymi dzieciaczkami. Jak nie z tym moczem, to bioderka, moja znowu to rączkę daje do tyłu o 20 listopada mamy na konsultacje do poradni rehabilitacyjnej i tam stwierdza czy jakaś rehabilitacja czy jak... Bo pod kontem neurologicznym jest wszystko ok. Ja nie wiem dba się o te ciąże, a tu co chwilę coś. A inne to piją, ćpaja i mają zdrowe dzieci :/
Te dzieci też coś mają, tylko rodzicom jest wszystko jedno. A zaniedbania z ciąży i pierwszych lat często odzywają się z pełną mocą w wieku szkolnym
 
Może, nie wiem. Ale nie ma chyba dziecka i nas na grupie żeby czegoś nie miało.
Tylko to w większości są standardy, które ma sporo dzieci i które albo łatwo wyprostować albo są do pewnego czasu tzw. fizjologią, która u większości mija a u niewielkiego % trzeba później interweniować. Po prostu my jako mamy często wyolbrzymiamy niektóre problemy, zwłaszcza przy pierwszym dziecku.

To też kwestia tego, że jesteśmy w grupie mam i pewne rzeczy dopiero teraz widzimy, o niektórych pierwszy raz słyszymy.
 
Nic narazie nie mam wykryte. Byłam na usg i mały ma poszerzone miedniczki w obu nerkach. W piątek mamy pediatrę i pewnie dalsza diagnostyka..

Basia to niedobrze. Bardzo mi przykro, bo to mój czarny scenariusz. Dalsza diagnostyka jest bardzo nieprzyjemna. Cystografia itp. Liczę, że Was to ominie. Jeszcze mam jak żywe w pamięci cewnikowanie. U nas mocz wyszedł dobrze. Intensywnie pracujemy nad odciąganiem napletka, pieluchy najprostsze z babydream zmieniam co siku (oprócz nocy), co jakiś czas podaję żurawinę w syropie (lub furaginę). Usg mieliśmy w szpitalu, tylko, że u nas wyszło ok. Poszerzone miedniczki mogą sugerować głębsze problemy ale z refluksu dzieci wyrastają. A inne choroby pod kontrolą są do ogarnięcia. Dobrze, że to tak wcześnie i w ogóle wyszło!
 
Zmagam się już 5 lat ze starszym synem także w razie czego służę pomocą [emoji6]
Póki co mamy od pediatry maść z hydrokortyzonem, witaminową i cholesterolową (ta nam się skończyła). Mieliśmy smarować tydzień tą sterydową raz dziennie przez tydzień i zrobić przerwę, a resztą smarować na zmianę, tak, by ciągle miała nawilżoną skórę. Z tym, że w aptece napisali, że ta witaninowa 2x dziennie. I było ok, bo smarowałam cholesterolową 3x dziennie i witaminową 2x dziennie a sterydową wieczorem. Teraz jak nam się cholesterolowa skończyła, smaruję witaminową na zmianę z balsamem Emotopic do skóry z AZS (mam kilka próbek). Na dniach pójdziemy do pediatry, to nam coś przepisze. byłyśmy prywatnie u dermatologa, ale źle zdiagnozowała (ŁZS) i przepisała maść na parafianie, która pogorszyła sprawę. Nie wiem, w czym kąpać, cym myć. Do tej pory dodawałam do wody Emolium, ale się skończyło. Mam kilka próbek Ziaji kuracja skóry atopowej do kąpieli i spróbujemy tym. Problem jest taki, że po zaprzestaniu smarowania maścią sterydową zmiany skórne wychodzą na nowo :(
 
reklama
Do góry