reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Dobry wieczór kobietki ☺dziś był światowy dzień karmienia piersią. Więc WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO wszystkim karmiącym. Wieczór taki fajny mala smacznie śpi człowiek by na tarasie posiedział i odsapnął troszkę po tym upale ale komary tak gryzą że hej i niestety trzeba się w chałpie kisić.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nasza mała też już słodko śpi. Z mężem siedzimy właśnie na podwórku i odpoczywamy. Teraz taki chłodny truneczek, a tu klopsik. Została mi tylko ewentualnie zimna kąpiel :o
Miłego wieczoru kobietki ;)
 
Brzuszkowa. mam tak samo niby do wagi z przed ciąży wróciłam ale brzuchol został ja do tego jeszcze jednego cycka mam większego od drugiego, bo tylko jednym praktycznie karmię i ani stanika dobrać i bluzki takiej żeby defektu nie było widać . Grunt że dzidzie zdrowie a do formy pomalutku się wróci ☺
 
Ostatnia edycja:
Hej
@Jetkaa ale fajnych masz chłopaków i jacy podobni do siebie:)
@Jarzynka79 witaj.

U nas coraz gorzej idzie przystawianie do piersi najladniej je nad ranem a w ciągu dnia to się wściekła jak ją przystawiam chociaż jak podaje butle to też potrafi odstawić sceny i zjada tylko 50-60ml a później za 1-1,5h dojada znowu 50-60ml. Wydaję mi się przez te upały taka drazliwa się zrobila. Do picia staram się pierś dawać bo wodą pluje ale o dziwo dziś wody się napila. Kupka zazwyczaj jest u nas jedna dziennie z tym problemu niema ale boleści brzuszka jeszcze sie zdarzaja espumianu jeszcze nie odstawiłam. Wczoraj rano obudzila sie z placzem i brzuszek ją bolał bo jak puszczala baczki to odrazu płakała więc espumian jeszcze podaje.
Na słońce mam krem z ziaji a ciemieniucha zaczęła pojawiać się na brwiach i smarowalam kremem też z ziaji na ciemieniuche dwa razy i zeszło ostatnio zauważyłam małą plamke na główce i po jednym smarowaniu zeszło, ja nie oliwkuje starszej też nieoliwkowalam kiedyś położna powiedziała ze oliwka jest za ciężka na lato wrazie czego to mam mleczko nawilżające i chyba użyłam tylko dwa razy.
U nas mała leniwa jest na brzuszku troszkę pokombinuje próbuje główkę podnosić ale za dlugo niechce, jeszcze się nie przekreca ale coś tam sobie kombinuje bo leżąc na plasko o 90 stopni się okreci ale ma czas później za nią nie nadaze hehe.
@sredec1982 ciężko stwierdzić co to ale obstawialabym meszki, jeśli ma duzo takich punkcikow może wybierz sie do lekarza coś doradzi. Moja starsza miala ospe i od czerwonych punkcikow się zaczęła ale inaczej wyglądały więc myślę ze u twojego synka to ugryzienia są.
 
Mojej też kilka takich punkcikow na nozce i raczce wyszły. Byłam u pediatry z wynikami miefologii i pokazałam mu to, a on powiedział, że to od upałów. Nie mam się czym martwić. Zastosuj puder w płynie, też mi to zalecił. Wysusza. A potem olejek z parafina lub linomagiem. Ja id dermatologa mam robiona maść z dwóch składników. Dobra na zasuszanie jest też maść z cynkiem :)
Dzięki, chyba masz rację bo nie pojawiło się nic więcej A kropki nie zmieniają się w plynne. Uff.
 
Witam nowe mamuśki :)
Wczoraj po miesiącu od ostaniego badania zrobiłam małej morfologie krwii i wyniki w normie. Ostatnio niestety odbiegaly one od normy i przez ostatni miesiąc małej podawałam żelazo. Wczoraj byłyśmy powtórzyć badania i wszystko jest ok, ale zelazo mamy brać do końca butelki. Dziś pediatra siępowiedział właśnie coś niesamowitego, że miesiąc temu nadawalysmy się do szpitala, ale zaryzykował i cieszy się, że obeszło się szpitalem, bo tam by najpierw ileś tam badań robili i byśmy siedziały daremnie... Byłam w szoku, bo tylko 3 parametry były troszeczkę poza normą. Więc kochane sugeruję zrobić rutynowe badanie morfologii dziecka, by być pewnym, że wszystko ok. I mnie to było przez przypadek. Bylam ciekawa jak z moją anemia (w ciąży mialam lekką i zaezywalam żelazo) i se pomyślałam, ze sprawdzę u małej, gdzie tylko karmię piersią. No i niespodzianka. Kto by pomyślał, że ja mam wszystko w normie a Karolinka nie... Lepiej dmuchać na zimne ;)

Wam też te dni tak szybko lecą? Dziś już środa... Mnie strasznie uciekabten czas. Mała w poniedziałek kończy 3 miesiące, a w piątek Polterabend, w poniedziałek wesele, za miesiąc drugie wesele... Ach..a ja wygladam w sukienkach jak jakiś wieloryb. Ciągle chodzę głodna....Straszne. w poniedzialek mam gina i jak powie, że wszystko ok, to biorę się za siebie, bo patrzeć na siebie nie mogę:confused2:
Ja od dziś zamierzam ćwiczyć na orbitreku...ciekawe jak długo wytrzymam. Oby mały drzemał tak jak wcześniej po 3h to uda się poćwiczyć, wziąć prysznic i jeszcze coś zrobić w domu. Ostatnio źle śpi w dzień, po 1h lub krocej., Nie wiem może przez upały
 
Dzień dobry.

Moje wszystkie dzieci bezbutelkowe i bezsmoczkowe. Próbowałam różne firmy, różne smoczki itp ale nic z tego. Twoarzystwo pluło wszystkim co sztuczne na potęgę .Cycek to cycek .u dziewczyn koło 6 miesiąca wprowadzałam kubek niekapek z miękkim ustnikiem i piły ładnie.

U nas kolejny dzień upałów.... Ciężko funkcjonować w takich temperaturach ....

Miłego dnia.
 
Miała z małą ten sam problem z pierwszą córką jedenaście miesięcy nie chciała nic pić z butelki. A próbowałaś ściągnąć swoje mleko i mu podać?
Wczoraj wyprobowałam to co mi poradziłaś i o dziwo poskutkowało :-) najpierw kilka podejrzliwych spojrzeń ale zaskoczył i wypił z butli ....dzięki za rade .
 
reklama
Serwus kobietki.
Ja swoich orłów też tylko kp i tak jak u tysi smoczki i butle mieli gdzieś ale ladnie pili później z niekapków.Laura też smoczka nie chce a nieraz by się przydał taki uspakajacz np.na spacerku no ale nic na siłę . Miłego dnia .
 
Do góry