reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Dziewczyny. Dziś.rano dostał takiego wysypu na obu raczkach mój syn. To nie jest ospa prawda? Była i mnie koleżanka co miała kontakt z osobą chorą i nie pomyślała...nie wie też czy kiedyś przechodzila już ospe... i tak przyszło mi od razu do głowy że to może być ospa:(( na razie nie ma ropy, oby nie była ospa.innych objawów też nie widzę. Ale tak w jedną noc 5 kropek na rękach? Symetrycznie na drugiejZobacz załącznik 883594
Też mi to wygląda na pogryzienie przez komara albo meszke.
 
reklama
Dziewczyny ..mój synek jutro kończy 3mc .Karmię go piersią ale w te upały daje też wodę do picia . Ostatnio ma bunt na picie z butelki ..zmieniłam już butle na inny model i nic nie pomogło..Boję się ,że później wogóle nie bedzie chciał z butelki nic pić...może znacie jakiś sposób żeby temu zapobiec ....
 
Agrekaa ja nie sądzę żeby odrzucenie butelki było problemem ... Są różne opcje później - kubek 360, kubki ze słomką, zwykle kubeczki ... Tylko nie wiem o jaki okres się boisz ...
 
Dziewczyny. Dziś.rano dostał takiego wysypu na obu raczkach mój syn. To nie jest ospa prawda? Była i mnie koleżanka co miała kontakt z osobą chorą i nie pomyślała...nie wie też czy kiedyś przechodzila już ospe... i tak przyszło mi od razu do głowy że to może być ospa:(( na razie nie ma ropy, oby nie była ospa.innych objawów też nie widzę. Ale tak w jedną noc 5 kropek na rękach? Symetrycznie na drugiejZobacz załącznik 883594
Ja też stawiam na komara, przy ospie chyba temperatura jeszcze wychodzi
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny ..mój synek jutro kończy 3mc .Karmię go piersią ale w te upały daje też wodę do picia . Ostatnio ma bunt na picie z butelki ..zmieniłam już butle na inny model i nic nie pomogło..Boję się ,że później wogóle nie bedzie chciał z butelki nic pić...może znacie jakiś sposób żeby temu zapobiec ....
Miała z małą ten sam problem z pierwszą córką jedenaście miesięcy nie chciała nic pić z butelki. A próbowałaś ściągnąć swoje mleko i mu podać?
 
Dziewczyny. Dziś.rano dostał takiego wysypu na obu raczkach mój syn. To nie jest ospa prawda? Była i mnie koleżanka co miała kontakt z osobą chorą i nie pomyślała...nie wie też czy kiedyś przechodzila już ospe... i tak przyszło mi od razu do głowy że to może być ospa:(( na razie nie ma ropy, oby nie była ospa.innych objawów też nie widzę. Ale tak w jedną noc 5 kropek na rękach? Symetrycznie na drugiejZobacz załącznik 883594

U synka ospa przejawiała się najpierw trzema kropkami na nodze ale nie były one czerwone tylko właśnie przezroczyste z płynem, wieczorem stan podgorączkowy 37 i na drugi dzień już wysyp. Ogolnie to wysypuje równo po dwóch tygodniach od kontaktu z chorym ale myśle, że to raczej nie jest ospa.. poobserwuj czy nie robią się w innych miejscach.. maluchy do max 6 miesięcy maja przeciwciała jeżeli matka przechodziła ospę. Mój maluch nie zaraził się od starszaka a miał z nim kontakt praktycznie 24h na dobę
 
Dziewczyny ..mój synek jutro kończy 3mc .Karmię go piersią ale w te upały daje też wodę do picia . Ostatnio ma bunt na picie z butelki ..zmieniłam już butle na inny model i nic nie pomogło..Boję się ,że później wogóle nie bedzie chciał z butelki nic pić...może znacie jakiś sposób żeby temu zapobiec ....
Ja mam butelkę z nuka, bo smoczek jest w kształcie piersi. Przekonała mnie przedstawicielka tej firmy, która właśnie była w sklepie. Przez prawie dwa miesiące odciagalam pokarm, a teraz od miesiąca jadę na samej piersi. Jedynie żelazo z mlekiem podaje butelka i nie ma problemu jak tak zmieniam wg potrzeby. Polecam butelkę ;)
 
Dziewczyny. Dziś.rano dostał takiego wysypu na obu raczkach mój syn. To nie jest ospa prawda? Była i mnie koleżanka co miała kontakt z osobą chorą i nie pomyślała...nie wie też czy kiedyś przechodzila już ospe... i tak przyszło mi od razu do głowy że to może być ospa:(( na razie nie ma ropy, oby nie była ospa.innych objawów też nie widzę. Ale tak w jedną noc 5 kropek na rękach? Symetrycznie na drugiejZobacz załącznik 883594
Mojej też kilka takich punkcikow na nozce i raczce wyszły. Byłam u pediatry z wynikami miefologii i pokazałam mu to, a on powiedział, że to od upałów. Nie mam się czym martwić. Zastosuj puder w płynie, też mi to zalecił. Wysusza. A potem olejek z parafina lub linomagiem. Ja id dermatologa mam robiona maść z dwóch składników. Dobra na zasuszanie jest też maść z cynkiem :)
 
reklama
Witam nowe mamuśki :)
Wczoraj po miesiącu od ostaniego badania zrobiłam małej morfologie krwii i wyniki w normie. Ostatnio niestety odbiegaly one od normy i przez ostatni miesiąc małej podawałam żelazo. Wczoraj byłyśmy powtórzyć badania i wszystko jest ok, ale zelazo mamy brać do końca butelki. Dziś pediatra siępowiedział właśnie coś niesamowitego, że miesiąc temu nadawalysmy się do szpitala, ale zaryzykował i cieszy się, że obeszło się szpitalem, bo tam by najpierw ileś tam badań robili i byśmy siedziały daremnie... Byłam w szoku, bo tylko 3 parametry były troszeczkę poza normą. Więc kochane sugeruję zrobić rutynowe badanie morfologii dziecka, by być pewnym, że wszystko ok. I mnie to było przez przypadek. Bylam ciekawa jak z moją anemia (w ciąży mialam lekką i zaezywalam żelazo) i se pomyślałam, ze sprawdzę u małej, gdzie tylko karmię piersią. No i niespodzianka. Kto by pomyślał, że ja mam wszystko w normie a Karolinka nie... Lepiej dmuchać na zimne ;)

Wam też te dni tak szybko lecą? Dziś już środa... Mnie strasznie uciekabten czas. Mała w poniedziałek kończy 3 miesiące, a w piątek Polterabend, w poniedziałek wesele, za miesiąc drugie wesele... Ach..a ja wygladam w sukienkach jak jakiś wieloryb. Ciągle chodzę głodna....Straszne. w poniedzialek mam gina i jak powie, że wszystko ok, to biorę się za siebie, bo patrzeć na siebie nie mogę:confused2:
 
Do góry