reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Dziewczyny, jak myślicie kiedy mogę najwcześniej wskoczyć na rower po cc? Już mnie nosi Ale nie chce sobie zaszkodzic..wiadomo rekreacyjnie , ale tereny są różne więc jak będzie pod górkę to trzeba będzie trochę się wysilać i tak się zastanawiam czy to kwestia tygodni czy racz3j miesiecy.. wizytę u gin mam w lipcu, na pewno zapytam czy już mogę.
 
reklama
@kjsko ja kupiłam wtedy z lidla i podoba mi sie. Fajnie się dopasowuje do ciała dziecka. Ostatnio służy jako poduszka dla męża, bo już tylko ściągam pokarm laktatorem.
@sredec1982 moja rehabilitantka mówiła, by się oszczędzać 3 miesiące, bo to jednak była operacja i tyle nam warst pocieli. Ja się mam zgłosić do gin 6-8tyg po, czyli wychodzi koniec czerwca-środek lipca. Zobaczę, co mi powie. Przy pierwszej cc też czekałam do wizyty, bo nie chciałam niczego pobroic. A potem już na całego.
@Nan90 3mam kciuki, by się rana szybko zagoila. Ważne, że jesteście w dobrych rękach. Pewnie nawet pielęgniarki kapia maleństwo...

Ja to mam ostatnio ze sobą same problemy. Pokarmu mam jakby mniej, od czwartku męczy mnie biegunka i to taka raz taka ostra raz jakby jej nie było. A bezpośrednio po wczorajszym wzniesieniu z mężem to takiego napadu bólu głowy dostałam, że jeszcze dziś chodziłam ledwo żywa. Cały czas jeszcze boli... Przeszukalam neta w tej sprawie i taki ból może pojawiać się nawet przez 2 lata :o no jakaś porażka
Jutro zaś tata ma operację bioder. Na szczęście nasza mała jest grzeczniutka, no ale dziś dostała potowek na twarzy i główce. Jest tak duszno, że można siekiere zawiesić. W okolicy padało, a i nas jedynie kilka kropel. Za tob wieczorem powietrze jest przyjemniejsze.
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny z jakiej firmy macie poduszki do karmienia i na co patrzec wybierajac taka? slyszalam ze najlepiej zeby była twarda dla noworodka bo wtedy jest lepiej karmic. Podajcie mi prosze konretne firmy.

Ja mam Motherhood o taką Link do: Poduszka ułatwiająca karmienie - Fasolka motherhood Krako ów

Sprawdza się super. Jest stabilna i odpowiednio wysoka.

I jeszcze jedno mam pytanie :) do mam które zmagają sie z brzuszkowymi sprawami u dzieci, ktory espunisan podajecie, ile kropelek i jak czesto?

Espumisan 100 daje przy każdym karmieniu 7 kropelek. Wg ulotki 5-10 kropli do każdego karmienia.
 
Pokaże Wam moje córeczki są identyczne, dosyć że urodziły się o tej samej wadze a różni je tylko cm długości to tak są nie jak jak bliźniaczki.
PhotoGrid_1528621321575.jpg
 

Załączniki

  • PhotoGrid_1528621321575.jpg
    PhotoGrid_1528621321575.jpg
    91,4 KB · Wyświetleń: 660
Hej mamusie!!!

U nas była mega burza w nocy! Aż siedzieliśmy z D. na tarasie i oglądaliśmy jak szaleje nad polami [emoji846] No i pogoda w końcu jest fajna, jest chłodniej. Młoda tak mi spała w nocy, że musiałam ją wybudzić na mleko.

@Brzuszkowa ja też walczę z pokarmem. Mała jest takim ssakiem, że nie nadążam z produkcją i wczoraj musiałam dokarmić MM na wieczór.

Macie jakieś sprawdzone sposoby na unormowanie laktacji? Herbatka Hipp raczej niewiele daje [emoji58]

@kjsko ja miałam te katetery - są mega. Ale tak samo działa np. termometr z miękką końcówką w tyłeczek (poproś położną niech Tobie pokaże jak).

@nknatalia moja się zaczyna przy piersi wkurzać jak już nie ma co wyciągnąć. Szarpie za sutka np i zaczyna się drzeć [emoji28] Wtedy przystawiam do drugiej i jest już ok - gorzej jak w drugiej susza ....
hihi mega zdjęcie!!! [emoji847] Śliczne dziewczyny !

Powiem Wam, że nie wiem jak ja sobie poradzę jak wrócę do Gdyni. Obawiam się, że Zuza przez ten czas przywyknie do noszenia na rękach i pieszczot, że nic nie zrobię jak wrócimy. A wiecie jak to jest - mieszkamy z dala od całej rodziny i teraz każdy przyjeżdża obejrzeć dzieciątko. W piątek jedziemy do drugich dziadków, a tam od nowa dziadkowie i ciotki rozpieszczać bedą. [emoji12] Ehhh ta moja dziewczyna będzie rozpieszczona na maxa [emoji85][emoji846]

Czy Wy też tak miałyście, że ustało Wam krwawienie jakieś 1,5 tyg od porodu i znowu się pojawiło? Bo ja dzisiaj mam 3 tydzień jak się Zuza urodziła i znowu pojawiły się większe plamienia. Nie wiem czy to jest ok, czy nie.

No i dzisiaj zaczynam ćwiczyć już troszkę, bo jednak tłuszczyk na brzuszku minimalny jest a chce się go pozbyć szybciej niż później.
Nie wchodzę też w żadne swoje spodenki sprzed ciąży ... ehhh dopiero 38 rozmiar jest ok. Mam nadzieje, że wkrótce wrócę do 36 jeszcze tego lata[emoji849][emoji5]

Przyjemności dzisiaj kobietki [emoji3]
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny [emoji6]
My już po chrzcie [emoji6]
@aNusia90, ja po 4-5tyg od porodu zauważyłam szwy na bieliźnie także długo mi sie rozpuszczały.. u mnie to samo.. pierś juz coraz mniej i krzyczy jak mu podaje.. także odciagam co mam i do butli plus mm

Ja podaje wodę ale u nas przewaga mm a na piersi faktycznie nie trzeba dopajac, a o herbatce z koperku potwierdzam, że teraz odradzają ! Polozna na szkole rodzenia mówia, że są nowe badania naukowe i niby szkodzi dziecku..
@MB91, na laktację tylko słód jęczmienny także kup sobie ********** albo pi prostu piwo bezalkoholowe [emoji6] Bawaria jabłkowa dla mnie bomba i działa !
 
reklama
Do góry