reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

A nie odciagasz sobie noca? Karmisz w ogóle piersią czy odcisgasz laktatorem?
Ja ciągle odciagam co te 3-4godz. Nawet i w nocy, bo mała co 3h domaga się posiłku. Wczoraj jakbym mniej miała pokarmu, ale chyba właśnie przez to, że trochę mniej ostatnio piłam. Zastosowalam wczoraj laktacyjny proszek i jakoś dziwnie mam dziś w piersiach. Ale lekarz mówił, że laktacji służy duża ilość wody.
Nic nie odciagam bo wtedy mialam strasznie duzo mleka. Jak w nocy karmie to musze tetre przykladac by z drugiej piersi nie zalac malej doszczetnie. Bo pozniej przebieranie a tego mala nie lubi zwlaszcza noca xD
 
reklama
Moja póki co śpi je i robi kupke. Kilka razy tylko płakała tak żeby się zanosić ale tylko raz nie pomogła zmiana pieluchy lub cyc. Pomogło natomiast Dancing Queen w wykonaniu mamusi :D:D

No ale ma dopiero 5 dni więc póki co jest latwo...
 
@sredec1982 na sszczęście mój mąż zarówno przy pierwszej jak i drugiej córce bardzo mi pomaga. Nawrt dbał o moją ranę po cc, robił zastrzyki i przy każdej możliwości gonil odpoczywać. Nawet jak jechal na zakupy, to zabieral starsza ze sobą, bym mogła się oswoić z malenstwem i się jakoś zorganizować. Kapal małą i cały czas jak wraca z pracy, to jak odciagam pokarm cxy coś, to zajmuje się małą jak akurat ma kolki, czy się chce tylko poprzytulać. Wiadomo, że też musi ogarnąć ogród, zrobić zakupy, a niebawem zaś zabierze się za cd remontu, ale nie mogę narzekać.
Twój może musi się oswoić i może obawia sie, że nie da rady, albo żyje jeszcze starym steoretypem, że dzieckiem zajmuje się kobieta, a mężczyzna zarabia pieniądze...
Może zrobi u niego klik i stanie się ojcem, a to na pewno, bo ma syna, więc będą wspólne zainteresowania spędzanie czasu. Teraz to może nie ma tej więzi. No ale teraz to go raczej najbardziej potrzebujesz, bo z malenstwem jest najwięcej do roboty. Sama.widzę po sobie, gdzie od ponad 3 tygodni nie przespalam w całości ani jednej nocy. Mąż od naszego powrotu ze szpitala. Czuję sie już zmęczona, glowa od kilki dni dziwnie boli - prądy od tyłu do przodu glowy - jakbym miała ciśnienie, a wczoraj polozna zmierzyła i było 130/80. Trochę podwyższone.
Jeszcze trochę musimy to znieść, ale patrzac w oczka naszego maleństwa to to zmęczenie chwilowo znika i cieszymy się naszym szczęściem.

@Jetkaa głowa do gory będzie coraz lepiej. Wiadomo, że wszystko potrzebuje swojego czasu. Co do starszego synka, to faktycznie starajcie się jemu też poświęcać swego czasu. Też tak starsmy sie robić. Ponadto zawsze jej podkreślam, że jest starsza siotra i bedzie jej wszystkiego uczyć. Wciagam ja też do pomocy prxy małej, by się czuła ważna i potrzebna. Tak nawiązuje się też więź pomiędzy dziewczynami. Te przekupywanie czymś uważam trochę jak przekupstwo. Za niedługo bedzie tylko czekać aż coś dostanie. Ale wiem po sobie, że też czasami się skuszę, bo chcemyvdla naszych dzieci jak najlepiej. Oststnio jak kupuję coś dla jednej to i do drugiej. Niby nic wielkiego, ale cieszy. Ahhhh, rodzicielstwo i wychowywanie nie jest takie proste. Ciagle się uczymy i nie.wiemy, czy wszystkie nasze decyzje są słuszne...

@MB91 życzę milego odpoczynku Cały czas siedzieć w domu się nie da. Trzeba też wyjść trochę do ludzi i w świat
 
Witam
My usg bioder mamy w piątek akurat bedzie równo 5tygodni.
@kjsko fakt macierzyństwo to nic łatwego ale z każdym dniem jest prościej tak mi się wydaje. Choć przyznam szczerze że jest to moje drugie dziecko to ciągle doświadczam czegoś nowego.
@sredec1982 mój M bardzo mi pomaga nawet w nocy potrafi z nią siedzieć po 2-3h(choć o 4 rano do pracy wstaje) może twój potrzebuje dojrzeć do sytuacji i jak synek bedzie większy to się bardziej zaangażuje? a jeśli cię to denerwuje to porozmawiaj z nim że potrzebujesz troszkę pomocy z jego strony.
@Nan90 z tą pierwsza nocą w domu to mieliśmy przy pierwszym i przy drugim dziecku tak a pózniej to już normalne noce, nie wiem może czują jakąś zmiane otoczenia czy coś? A po jedzeniu nawet jak ci dzidzia uśnie to normalnie delikatnie przełóż przez ramie dzidzia beknie i delikatnie odłóż niemowlaczki mają mocne spanie zwłaszcza jak najedzone, moją czasem można przebrać na spiocha.
@szczesliwa66 moja tak nóżkami robi i też mnie to martwiło ale mój M mówi że to pewnie od nie wykształconego układu nerwowego.
@Gosika88 a może on czuje że ty się denerwujesz? ja zauważyłam że przy drugim dziecku mniej sie denerwuje jej płaczem, musze zmienic pieluchę a ona płacze więc mimo wszystko zmieniam pieluche a ona się drze ale ja nic nie poradze kończe biore na rece i jest spokój. Możliwe że on wyczuwa twoje emocje i stąd jego zachowanie?
 
Witam
My usg bioder mamy w piątek akurat bedzie równo 5tygodni.
@kjsko fakt macierzyństwo to nic łatwego ale z każdym dniem jest prościej tak mi się wydaje. Choć przyznam szczerze że jest to moje drugie dziecko to ciągle doświadczam czegoś nowego.
@sredec1982 mój M bardzo mi pomaga nawet w nocy potrafi z nią siedzieć po 2-3h(choć o 4 rano do pracy wstaje) może twój potrzebuje dojrzeć do sytuacji i jak synek bedzie większy to się bardziej zaangażuje? a jeśli cię to denerwuje to porozmawiaj z nim że potrzebujesz troszkę pomocy z jego strony.
@Nan90 z tą pierwsza nocą w domu to mieliśmy przy pierwszym i przy drugim dziecku tak a pózniej to już normalne noce, nie wiem może czują jakąś zmiane otoczenia czy coś? A po jedzeniu nawet jak ci dzidzia uśnie to normalnie delikatnie przełóż przez ramie dzidzia beknie i delikatnie odłóż niemowlaczki mają mocne spanie zwłaszcza jak najedzone, moją czasem można przebrać na spiocha.
@szczesliwa66 moja tak nóżkami robi i też mnie to martwiło ale mój M mówi że to pewnie od nie wykształconego układu nerwowego.
@Gosika88 a może on czuje że ty się denerwujesz? ja zauważyłam że przy drugim dziecku mniej sie denerwuje jej płaczem, musze zmienic pieluchę a ona płacze więc mimo wszystko zmieniam pieluche a ona się drze ale ja nic nie poradze kończe biore na rece i jest spokój. Możliwe że on wyczuwa twoje emocje i stąd jego zachowanie?
Bardzo możliwe :/
 
Mi tez sie wydaje że maly czuje ze sie stresujesz i dlatego on bardziej placze... Na spokojnie kochana podchodz do tego ze placze... Przynajmnej sie dotleni:) niezaszkodzi mu to napewno. A Ty w takich sytuacjach sie nie poddawaj bo maly sie nauczy ze przy babci sie uspokaja.. Jestes mama krzywdy mu nie zrobisz napewno. I nie myśl tak ze Cie nie lubi.. On Cie kocha 9miesiecy go nosilas i napewno czuje ze Ty to Ty:)
 
Mojemu maluszkowi czasem drga broda albo jedna nozka lub druga. Tez tak maja wasze? Lekarz mi mowil ze to normalne ze uklad nerwowy jeszcze sie rozwija i uczy sie panowac nad cialem
Naszej córeczce drga broda pod koniec pocia z butelki :) U mnie jest zaś problem, że bardzo lapczywie zabiera sie do picia, gdzie zapomina o oddychaniu i połykaniu. Czasami tak mnie stresuje, że szok.
 
@Gosika88 dziecko czuje twój lek i poddenerwowanie. Przechodzi to nawet z pokarmem do maleństwa. To pewnie twoja niepewność, załamanie, że nie dajesz sobie rady i że inni lepiej potrafią od ciebie. Przerabialam to pr,y pierwszej córce. Nerwy puszczaly, płakałam, ze zawalam jako matka i ogolnie miałam doła. Ale teraz wiem, że to było zle nastawienie. Teraz jak mała placze, to jeszcze jej mówię że ładnie śpiewa:) Teraz wiem, że dziecko musi płakać, a jak będziecie sami to i tak musisz.sama skonfrontowac sprawe. Jestes matką nikt nie.mówił ze bedzie łatwo - zwlaszcza na początku. Dasz rady. Musicie się poprostu poznać. Będzie dobrze. Dobrze by było jabyś swojego od poczatku wciągnęła w obowiazki ojcowskie, bo przyzwyczai się do wygody. A w dwójkę zawsze łatwiej ;)
 
@Gosika88 ja też mieszkam z mamą i to jest moje pierwsze dziecko, ale staram się wszystko robic sama. Chyba że musze iść do wc to poproszę ja żeby przypilnowała Laure. Pewnie gdyby mnie wyreczała to tez bym się bała.
 
reklama
Do góry