reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Hej.

Mój pomaga, ale szczerze mówiąc to myślałam, że bardziej się zaangażuje.
On twierdzi że przez te 2/3 pierwsze miesiące Zuzia najbardziej mnie potrzebuje. Wczoraj w końcu wyszliśmy sobie na obiad nad morze w trójkę bo dostawałam już do głowy w domu. Was czasami też dopada taki przeogromny smutek? ... mi się bierze nie wiem skąd [emoji53]

Zuzi od wczoraj podaje S-sx i dzisiaj spałyśmy pięknie od 21 do 8, z 4 pobudkami na mleko. Stęka dalej ale już słyszę, że bączki idą więc chyba coś faktycznie pomaga [emoji5] Się okaże w 3 dobie.

Mam pytanie do mam KP ... jak normujecie laktację? Ja myślałam już, że mam wszystko super pięknie (nawet się tym chwaliłam na forum chyba wczoraj), a dzisiaj przystawiam koło 8:30 młodą do cycka i ... mleka brak!!! Ledwo co. [emoji19] i to w obu piersiach. Szybko pije herbatkę i jem kanapkę (bo u mnie z tym jedzeniem to czasem jest na bakier z braku czasu) i liczę na to, że zdążę naprodukować zanim się obudzi bo udało mi się ją trochę oszukać ciepłą, przegotowaną wodą...
w ogóle chyba zacznę mieszać pokarm - pierś z MM, bo niestety ale moja choroba daje się we znaki, i obawiam się, że nie dotrwam do 3 miesięcy KP. Teraz rozumiem już, że dziecko musi mieć matkę więc trochę i o siebie zadbać muszę. [emoji846]

No i wczoraj była położna i moja myszka ma już 3555 gram! Przytyła w niecały tydzień 300 gram więc się mega cieszę [emoji18]

Dziewczyny damy radę. Jest cholernie ciężko ale z dnia na dzień coraz to lepiej. Musimy uzbroić się w cierpliwość, bo tylko tak chyba to przetrwamy. Ja jestem sama w Gdyni z moim D. i jakoś ogarniamy [emoji6] Chociaż i tak jutro wyjeżdżamy do wielkopolski do moich rodziców odpocząć troszkę od miasta na ogrodzie [emoji16] Aż boje się bo to w końcu 400 km ... i nie wiem jak mała to zniesie.

Gorące uściski ! Bądźmy silne [emoji6]
Mi to po nocy na ogol ciurkiem leci *_* Pije duuuzo wody i pewnie dlatego. Przez noc 1,5l wody :) I rumianek 2 razy dziennie. On chyba na laktacje tez dziala :)
 
reklama
Ja tez pije duzo i często przykładam laktator i naprawdę mam duzo mleka.. Rano tez jestem zalana jak nie sciagne pokarmu w nocy przez 5h.. I piersi bola i sa ogromne.. I potrm jest ok w domu sciagam co 3h ale z lewej 2 razy a z prawej 1raz i jest juz ok bo mialam problem ze lewa noe dala duzo mleka a prawa za dwie i teraz troche wyrownuje:)

Link do: caltha od 27tyg zaczal brzuszek byc mniejszy o 2tyg.. I pozniej juz wogole był do tylu bo w 39tyg maly ważył 2400g i na wymiarach byl nawet o5tyg do tyłu a lekarz mowil ze juz rosnie wlasnym tempem i ze dziewczynki sa ogólnie mniejsze..bo mial byc dziewczynka... A fakt leczylam się ZLE na tarczyce bo pamietam ze przy wyniku 0.98 mialam brac letrox 125mg i 3×150mg w tygodniu.... Za duzo!!! Przy dobrych wynikach bralam za duza dawkę a powinnam przy takich dobrych wynikach brac mniejsze... No napięcie ma wzmożone.. Ma takie opaski bo raczki sa najgorsze bo stopy ladnie już kladzie a raczki bez rehabilitacji zaraz robia się twarde i malo podatne na dotyl a jak ma codziennie te rehabilitacje to jest ok:) co to jest ta integracja sensoryczna?
Obyś miala racje:)
 
Mój mąż przy pierwszym dziecku baaardzo dużo zajmował się mała jak wracał z pracy. Ale też mieszkaliśmy w bloku, jedyne dziecko, bardzo kolki jej dokuczały. Musiał mi pomóc. Siedział też z nią do północy a ja 20 szłam spać żeby odespać zarwane noce. Młoda że spaniem była na bakier.
Teraz wziął na siebie starsze dziewczyny wieczorem - kapie, sprawdza lekcje, usypia itp. i do Kasi w nocy wstaje. Niestety zaczęła ostatnio nam się budzić z płaczem chyba przez to że Maciej się pojawił.... Ja mam za to dom na głowie, kasie cały dzień, starsza od 14 no u gotowanie. Sprzątanie mama mi pomaga na razie.

Myślę że musisz pogadać z mężem. Tylko na spokojnie. Powiedz czego oczekujesz potrzebujesz. Faceci jak im wprost nie powiesz to się nie domyśla.
 
Ja tez pije duzo i często przykładam laktator i naprawdę mam duzo mleka.. Rano tez jestem zalana jak nie sciagne pokarmu w nocy przez 5h.. I piersi bola i sa ogromne.. I potrm jest ok w domu sciagam co 3h ale z lewej 2 razy a z prawej 1raz i jest juz ok bo mialam problem ze lewa noe dala duzo mleka a prawa za dwie i teraz troche wyrownuje:)

Link do: caltha od 27tyg zaczal brzuszek byc mniejszy o 2tyg.. I pozniej juz wogole był do tylu bo w 39tyg maly ważył 2400g i na wymiarach byl nawet o5tyg do tyłu a lekarz mowil ze juz rosnie wlasnym tempem i ze dziewczynki sa ogólnie mniejsze..bo mial byc dziewczynka... A fakt leczylam się ZLE na tarczyce bo pamietam ze przy wyniku 0.98 mialam brac letrox 125mg i 3×150mg w tygodniu.... Za duzo!!! Przy dobrych wynikach bralam za duza dawkę a powinnam przy takich dobrych wynikach brac mniejsze... No napięcie ma wzmożone.. Ma takie opaski bo raczki sa najgorsze bo stopy ladnie już kladzie a raczki bez rehabilitacji zaraz robia się twarde i malo podatne na dotyl a jak ma codziennie te rehabilitacje to jest ok:) co to jest ta integracja sensoryczna?
Obyś miala racje:)
To pozniejsza hipotrofia- to dobrze :)
Tu masz o sensoryce- to wychodzi później, i różne dzieci mają różne objawy. Link do: Czym jest integracja sensoryczna? - PDF
Dla Was teraz najważniejsze to rehabilitacja, serce, jedzenie i dobre rośnięcie. A tym to kiedyś się zainteresuj, choć może nie będziesz musiała.
I warto u Was być pod opieką poradni szczepień
 
@sredec1982 mój też mi pomaga, przy kapaniu, w nocy wstaje do małej. Chodzi na spacery. Porozmawiaj może z nim na ten temat.
@MB91 ja tak samo mam z mlekiem. Raz jest tak ze az tryska a nie raz jakby nic tam nie było. Ja dokarmiam Mała mm i w nocy budzi mi sie tylko 3 razy na jedzenie i śpi dalej. Pewnie gdybym jej nie dokarmiała to by 5-6 razy się budziła. My jedziemy jutro zapisac Laure do lekarza i na patronaż. Pozdrawiam mamusie i życzę miłego dnia [emoji7][emoji8][emoji4]
 
To pozniejsza hipotrofia- to dobrze :)
Tu masz o sensoryce- to wychodzi później, i różne dzieci mają różne objawy. Link do: Czym jest integracja sensoryczna? - PDF
Dla Was teraz najważniejsze to rehabilitacja, serce, jedzenie i dobre rośnięcie. A tym to kiedyś się zainteresuj, choć może nie będziesz musiała.
I warto u Was być pod opieką poradni szczepień
Dzieki wilkie :) ja szczepie dzieci, maly je jak narazie tfu tfu ladnie 60ml co 3h. Narazie mm bo mial luzne kupki ale tak to moje mleko. Narazie nie tyje za duzo bo 80g przez 2tyg. Ale mial biegunke i troche stracil w 1 dobie wiec to dlatego.. Ale posiew z kupki wychodzą ujemnie na te rozne bakterie.. Wiec tyle dobrze.
 
Ja dziewczyny w ciąży byłam pełna obaw co będzie po porodzie ale muszę przyznać że nie doceniałam mojego M. Co prawda dopiero od 3 dni jesteśmy w domu ale on sprząta, gotuje, przywlekł skądś książeczkę z dietą na laktację i np. Wczoraj jadłam dorsza z mlekiem kokosowym :) pomaga też przy Małej na równi ze mną i przemywa mi ranę po CC. Także jest super póki co.


Pierwsza nasza noc w domu była ciężka. Ciągły ryk, nie wiedzieliśmy co się dzieje. Teraz noc była ekstra, Maluch 2 razy sam się przebudził na jedzonko, kupkę, jedzonko i spać :)

Mam tylko problem z odbekiwaniem dzidzi :D Nie chce po jedzeniu bo zaraz zasy o ia a potem ulewa przez sen. Nie wiem jak to ogarnąć. Macie jakieś metody?
 
Ja dziewczyny w ciąży byłam pełna obaw co będzie po porodzie ale muszę przyznać że nie doceniałam mojego M. Co prawda dopiero od 3 dni jesteśmy w domu ale on sprząta, gotuje, przywlekł skądś książeczkę z dietą na laktację i np. Wczoraj jadłam dorsza z mlekiem kokosowym :) pomaga też przy Małej na równi ze mną i przemywa mi ranę po CC. Także jest super póki co.


Pierwsza nasza noc w domu była ciężka. Ciągły ryk, nie wiedzieliśmy co się dzieje. Teraz noc była ekstra, Maluch 2 razy sam się przebudził na jedzonko, kupkę, jedzonko i spać :)

Mam tylko problem z odbekiwaniem dzidzi :D Nie chce po jedzeniu bo zaraz zasy o ia a potem ulewa przez sen. Nie wiem jak to ogarnąć. Macie jakieś metody?
Musisz nim ruszac raz klasc i za chwile podniesc tak zeby glowka lezal na twoim ramieniu. Moj tez zasypia po jedzeniu i tak robie i to dziala
 
Mojemu maluszkowi czasem drga broda albo jedna nozka lub druga. Tez tak maja wasze? Lekarz mi mowil ze to normalne ze uklad nerwowy jeszcze sie rozwija i uczy sie panowac nad cialem
 
reklama
Do góry