reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

reklama
Czesc dziewczyny trzymam kciuki za te co maja juz jakas delikatna akcje:) oby poszlo raz dwa.
U nas sytuacja taka: maly ma 2400, 49cm ile pkt nie wiem...
Dzwoniłam do Prokocimia dzis maly mial probe karmienia mlekiem mm. Moj jutro ma jechac go poprzytulac troszke tylko jest problem bo nie jestesmy małżeństwem ...i mam nadzieje ze nie będą robili problemu z udzieleniem info bo go upowaznilam.. Ma zawieść pampersy i chusteczki.. Chcieli zebym ja przyjechała jako matka ale nie zapewnia mi opieki po cc i moi lekarze doradzają jechac dzien po cc zeby cos mi sie nie stalo.. Ewentualnie zebym jechala w 3 dobie ale tez woleli by zebym zostala 5dni tutaj bo tam i tak spac nie bede mogla przy nim a odwiedziny trwaja 2h...
Ja się wykapalam z siostrą mona bo mi pomogla i ja duzo.lepiej sie czuje...
Wyszły tez problemy z sercem z komora ktora sie nie domyka ale lekarz mowi ze 10% dzieci tak ma i to nie jest jakas tragedia.. I to napięcie ma nadal mięśniowe.. Ale pocieszające jest to ze mimo niedotlenienia nie ma jakis zmian na mozgu... Mam nadzieje ze moj slodki mezyczyzna bedzie silny i zrobi psikusa i wroci do mnie na dniach
Moja też miała ten ubytek w sercu i zarosl nam na roczek. Będzie dobrze. Napięcie wyćwiczycie i też będzie ok. :) Jeśli Oskar sam oddycha, trzyma temperaturę i ma prawidłowy odruch ssania to zaraz będziecie razem, tylko go zbadają. To na co musisz się przygotować, bo dotyczy większości dzieci hipotroficznych to problemy z jedzeniem- np. refluks, to że jeść nie chcą, jedzą długo, malutkie porcje, na piersi mogą nie tyć, bo często więcej kalorii spalają ssąc niż dostają z mlekiem. Choć zdarza się, że tych problemów nie ma. Ważne by karmić regularnie je, nie rzadziej niż co 3h, żeby uniknąć hipoglikemii.
 
Ściągaj przez całą dobę co 3h. To najlepszy lek dla niego. I organizm wie, że masz za małe dziecko, będzie produkował tłustsze mleko. U mnie tak było. Potem dostawiając go często, nawet jeśli nie będzie jadł z piersi to i tak kontakt z jego śliną pobudzi laktację bardziej.
 
Moja też miała ten ubytek w sercu i zarosl nam na roczek. Będzie dobrze. Napięcie wyćwiczycie i też będzie ok. :) Jeśli Oskar sam oddycha, trzyma temperaturę i ma prawidłowy odruch ssania to zaraz będziecie razem, tylko go zbadają. To na co musisz się przygotować, bo dotyczy większości dzieci hipotroficznych to problemy z jedzeniem- np. refluks, to że jeść nie chcą, jedzą długo, malutkie porcje, na piersi mogą nie tyć, bo często więcej kalorii spalają ssąc niż dostają z mlekiem. Choć zdarza się, że tych problemów nie ma. Ważne by karmić regularnie je, nie rzadziej niż co 3h, żeby uniknąć hipoglikemii.
Tak sam oddycha, trzyma temp i dzis go karmili więc zobaczymy co tam po badaniach. Dziękuję za info naprawde :) przyda sie. Jutro bede sciagac . a ile takie mleko moze siedzieć w lodowce? Bo ja go jak cos zobacze w niedziele lub poniedzialek jak mnie wypisza:\
 
Jetkaa jak dla mnie super wieści [emoji8] a Ty nie szalej kobieto ja 4dzien po CC i mnie wszystko rwie i ciągnie, kręgosłup boli, w piersiach nawał pokarmu ... Daj sobie szansę dojść do stanu używalności. Maluszkowi pomoże silna mama a nie zdechlaczek z komplikacjami po CC !!! Trzymam nadal kciuki.
 
Hej dziewczyny my już po. Sn o 21.05 dzisiaj przyszła na świat Laura[emoji7] 3300 g, 50 cm długa 10 punktów w skali Apgar[emoji4] z tatusiem jesteśmy w niej zakochani[emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️
MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1527109435652.jpg_1527109443595.jpeg
 

Załączniki

  • MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1527109435652.jpg_1527109443595.jpeg
    MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1527109435652.jpg_1527109443595.jpeg
    46,6 KB · Wyświetleń: 1 168
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Hej kobietki.

Miałam wczoraj usiąść napisać, ale już nie dało rady.

Wczoraj o 14 byliśmy już w domku [emoji846] Ogólnie wszystko super, za wyjątkiem tego, że nie idzie mi karmienie cyckiem :( Bolą mnie jak jasna cholera i mam wrażenie, że młoda nie dojada [emoji37] Dzisiaj w nocy hardcore na maxa, od 00 nie śpię.. co mi Zuzia podje cycka to zasypia, a próbuje przełożyć ją do łóżeczka to w moment się budzi i płacz! W szpitalu miałam mega fajne babeczki i z jedną jak gadałam to mówiła, że taki jej urok - jest po prostu takim małym ssakiem, który potrzebuje cały czas cyca obok hihi [emoji846] Nie wiem już sama co robić, sutki palą niemiłosiernie, ona mi nie dojada.. zaraz wyśle mojego D. po MM chyba by ją dokarmić chociaż z dwa razy na dobę póki sobie nie unormujemy wszystkiego.
Ehh jakie mleko polecacie?

@Jetkaa Twój królewicz jest silny, Ty też musisz być więc spokojnie daj sobie czas by do siebie dojść. Mega kibicuje Wam, by wszystko skończyło się tylko na chwilowym strachu [emoji8]

@Agunia93 gratuluje! Śliczna kruszynka [emoji3] Odpocznij i napisz jak tam poszło i jak sobie radzicie !!!

Mam nadzieję, że dzisiaj nam się forumowa rodzinka powiększy kochane![emoji846]
 
Agunia, gratulacje. Napisz potem jak było.

Ehhhh, a ja się iebwyspalam. Cała noc dzieci na zmianę płakały, mojej wspolokatorka wody odeszły i raz dwa urodziła . A mi skurcze całkiem się skończyły..... I gdzie tu sprawiedliwość. Poryczalam się nad ranem z tego wszystkiego. Zobaczymy co po obchodzie powiedA.
 
reklama
Tak sam oddycha, trzyma temp i dzis go karmili więc zobaczymy co tam po badaniach. Dziękuję za info naprawde :) przyda sie. Jutro bede sciagac . a ile takie mleko moze siedzieć w lodowce? Bo ja go jak cos zobacze w niedziele lub poniedzialek jak mnie wypisza:\
Tu masz o przechowywaniu mleka kobiecego Link do: Przechowywanie i rozmrażanie mleka matki
:) ja swojej idciągałam 3mce, potem niestety pokarm straciłam. Ale mam koleżankę co 2lata bliźniaczkom odciągała

@Agunia93 śliczna, gratulacje
@MB91 na początku tak wiszą, bo pobudzają laktację. Mi pomogly muszle laktacyjne z avent, bo pomiędzy nie bolało i miało się jak goić. I laktator, bo mniej bolało odciąganie. Awaryjnie i na czas naświetlania miałam mm z mleka koziego capricare
@tysia123 niech się rozkręci szybko
 
Do góry