reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

My chyba mamy termin tego samego dnia;) z om 28 a usg na 26-go. Niestety u mnie to samo, brak objawow;( pewnie przenoszę...:/ każdego razu w lazience szukam czopa i nic;) ech.. To będzie Twoje pierwsze dziecko? Planowany sn rozumiem.. ;)
Dokładnie ten sam termin z om. Z USG 5.05 pff. Choć może się sprawdzi, bo też mam wrażenie że przenoszę. A mam już serdecznie dość brzucha :) tak to moje pierwsze dziecko i chyba ostatnie [emoji14]
 
reklama
My chyba mamy termin tego samego dnia;) z om 28 a usg na 26-go. Niestety u mnie to samo, brak objawow;( pewnie przenoszę...:/ każdego razu w lazience szukam czopa i nic;) ech.. To będzie Twoje pierwsze dziecko? Planowany sn rozumiem.. ;)

Ja na 7 maja i objawów jakoś tez nie widze :p pcha się , skurcze bezbolesne i ogólnie to tyle chyba z moich obserwacji :p
 
Ja też chciałam, żeby mój przed narodzinami uznał ojcostwo Ale już po 3x jak mu mówiłam i widziałam zero zainteresowania wkurzylam się i olalam to.. najwyżej będzie moje nazwisko, a jak będzie chciał je uznać po porodzie niech sam biega i załatwia zmiany jakie już wcześniej zaszły.. bo chyba będzie trzeba odkręcić nazwisko np z aktu urodzenia, książeczki szczepień itp.. nie wiem czy to byłoby płatne, czy więcej zachodu z tym będzie. Trudno.

Ja właśnie wszamalam loda bo coś mały dziś wyjątkowo spokojny aż się wystraszyłam. Ale na szczęście kopnal kilka razy po spożyciu więc jestem spokojniejsza. Pogoda wspaniała, a ja juzbz tym brzuchem nawet nie mam sił cieszyć się tym:( zaczynam mieć doła, że to tyle trwa, że jestem taka wielka;( wszystko już zdarzy mi się zakurzyc zanim młody się pojawi;( ech..
 
@sredec1982 - niestety sam niczego nie załatwi, matka dziecka musi być obecna, dlatego lepiej zrobić to przed porodem niż po, kiedy się jest obolałym, zmęczonym i trzeba zajmować się noworodkiem. Po uznaniu dziecka poczętego wszelkie formalności względem dziecka może załatwiać ojciec samodzielnie. W innym przypadku matka musi przy wszystkim być obecna, a przykadowo zameldować należy w ciągu 21 dni po porodzie. Ja sobie na przykład nie wyobrażam, że tu mi leci, tam mi leci, jestem obolała, chodzę z wielką podpaską, karmię piersią i nagle muszę do urzędu jechać i sprawy załatwiać. Niech robi to tata.
 
Ja jestem zameldowana gdzieindziej.. Z moim synem a mieszkamy u ojca D:) bo on ma swoj dom a ja mam w testamencie inny wiec nie chce sie z tamtad wymeldowywac. Mala tez bedzie miala nazwisko mojego tak jak i syn ale.meldunek maja moj do czasu slubu..
 
Podczas rejestracji maluszka w urzędzie podajecie gdzie ma być zameldowane dziecko - tam gdzie mama czy tam gdzie tata i meldowane jest automatycznie, w USC. Nie trzeba ponownie jechać do urzędu gminy/miasta i meldować. Z automatu też dostjecie nr PESEL. Macie info z pierwszej ręki - pracuję właśnie w urzędzie gminy i się tym zajmuję :p
 
No i w przypadku rejestracji dziecka po porodzie bez wcześniejszego uznania przy formalnościach musi być obecna matka. Mnie się to średnio widzi, także wolałam to załatwić i z głowy. A co do meldowania, to mnie pani w urzędzie poinformowała, że dziecko z urzędu meldowane jest w miejscu zameldowania matki (potem można wymeldować i zameldować gdzie się chce).
 
reklama
Do góry