reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Mysle ze do 2500g powinna spokojnie przybrac o ile nie wiecej bo mozesz nawet w 42 tc urodzic :) Wiec moze nawet wiecej miec :)
Ale sie dzisiaj wkurzylam, przyprowadzilam dziecko z przedszkola wypytuje sie jak zwykle czy wszystko zjadla bo rano wypila tylko szklanke mleka,a ona w placz ze zjadla tylko pol misia lubisia bo reszte jedzenia zjadla jej kolezanka. Na obiad nie szla bo nie chciala jesc... Eh a pare dni temu mowilam baba by patrzyly czy kolezanka po kanapniku jej nie grzebie i nie wybiera jedzenia. Chyba znow musze isc i rewolucje zrobic bo tak byc nie moze. Ja czyjes dzieci dokarmiac nie zamierzam. Ja rozumiem dziela sie jedzeniem ale moje dziecko wraca mega glodne do domu :(
 
reklama
@Mysza1990 jeśli się USG nie myli, to powinnaś teraz mieć często ktg i USG z przepływami, bo waga jest poniżej normy dla tc, co może wskazywać na hipotrofię. Oczywiście bez paniki, ale wskazana jest czujność. Lekarz coś mówił? Jeśli nie będzie przybierać lub przepływy będą złe, to ciąża powinna być rozwiązana szybciej. Oczywiście może ruszyć lub USG się myli i waży więcej (a może być i mniej).
Ja urodziłam córkę w 36.6tc z wagą 2090g. Także ja bym zrobiła USG z przepływami najpóźniej za tydzień, a wcześniej ktg. I zwracała uwagę na ruchy: nie tylko za mało, ale i za dużo
 
Ja zamówiłam koszulę do karmienia z Ebay i też jestem zła bo nie dość że to rozmiar S Ą wygląda jak worek to jeszcze z takiego okropnego materiału że chyba ja wywale do kosza :rolleyes:
MB91 współczuję problemów z zusem my mieszkamy za granicą ale zamierzamy wrócić w następnym roku do Polski i mój mąż już mówi, że wszystko fajnie tylko ten ZUS to przekleństwo :angry:
U mnie w Uk też jest popularny baby shower ale ja nie wyprawiam nie mam ani siły na organizowanie przyjęcia ani ochoty może przy pierwszym dziecku bym się skusiła ale teraz myślę żeby wszystko mieć gotowe do przyjęcia małej szczególnie że mam w domu dwóch synkow z którymi jest i tak dużo pracy :-D a waga malutkiej trochę się przejmuje bo niby 3 dziecko i takie male z tego co mówią lekarze teraz już zeszła poniżej skali jak myślicie jeżeli teraz waży 2.100 to ile może przytyć w ciągu 4 tygodni :rolleyes: brzuch mi bardzo opadł boje się że urodze wcześniej ze stresuo_O

@Mysza1990 a ja mam pytanie, czy usg teraz mialas prywatnie, czy Ci zrobili w szpitalu? Bo ja tu w UK czasem niemal szalu dostaje na opieke nad ciezarna. Ja nawet nie wiem, ile moja mala wazy itp, bo tu tylko mi mierza brzuch cm[emoji35][emoji35][emoji52] Ostatni skan w szpitalu byl w 20 tyg, kiedy poznalam plec, no i jak dla nich jest to ciaza malego ryzyka to konied ze skanami do porodu [smiech na sali]. Mialam 2 prywatne usg 3d, ostatnie koniec lutego i mialam powiedziane, ze wszystko w normie. Zapytalam tydzien temu na wizycie u poloznej, jak rozpoznaja, ze dziecko rosnie i jakie ma wymiary/ile wazy, to dla nich pomiar brzucha wskazuje, czy wszystko ok[emoji52][emoji52] Brak slow. Nie wiem czy isc na jakies usg prywatnie, termin mam juz za ok 2,5 tyg. Idzie sie zalamac tu czasami.
 
Mi położna mierzyla brzuch centymetrem w 29 tyg i skierowała na usg więc mam wszystko w szpitalu robione ;-) ;) w poprzednich ciażach też w 20 tyg ostatnie były usg teraz w czwartek mam konsultacje z lekarzem pewnie mnie skieruje na następne usg za tydzień lub dwa tygodnie ale z dzieckiem wszstko ok przepływy ,wody płodowe w normie ale i tak się martwię ja przytylam 11 kg jem naprawde wartościowe dania nie wiem dlaczego malutka tylko tyle waży :(
 
Maripo też w poprzednich ciażach narzekalam że mało badań i usg ale teraz mam tyle wszystkiego że chyba wolę jednak poprzednie sytuacje nie mialam tego stresu co teraz po każdej wizycie ;)
 
Kurde ... Też tak macie że jak trzeba wstać w nocy z lóżka to trwa to dobre 5minut - powoli się obracam, zsuwam nogi, ponarzekam trochę że boli, posiedzę chwilę zanim wstanę bo mi się w głowie przecież może zakręcić ... Ale jak synek zasnął przed 13 a o 14:05 dzwoni kurier domofonem to w 3 sekundy jestem pod drzwiami [emoji13]
 
Caltha a czy w ciąży jak urodziłas w 36+6 była hipotrofia plodu?
Tak. Waga dziecka poniżej 10centyla dla tc to hipotrofia- sga, jest jeszcze iugr czyli dziecko może mieć wagę na 20centylu, a powinno na 50 bo tak było cały czas i nagle zahamowało. U Ciebie jest na granicy i powinnaś być pod obserwacją.
Po urodzeniu 90% hipotrofików nadrabia wzrost i wagę do 2rż, z czego większość wcześniej. 10% nie nadrabia i jest leczonych hormonem wzrostu. Wszyscy, czy nadrobili czy nie, maja dużo wyższe ryzyko chorób metabolicznych, np. cukrzycy. Jako dzieci często problemy z jedzeniem.
 
reklama
To funkcjonuje tak, że jeżeli zaraz po porodzie zdecydujesz się na urlop macierzyński i rodzicielski to będzie ci przez ten rok wypłacane 80% wynagrodzenia. Jeżeli zaraz po porodzie zdecydujesz się tylko macierzyński, to ZUS będzie wypłacal 100%. Ale gdybyś chciała w trakcie macierzyńskiego wydłużyć jeszcze o rodzicielski, to ten okres będzie platny tylko w 60%.
To tak po mojemu, ale jak najbardziej upewnij się u siostry... ;)
Dzięki, teraz rozumiem :)
Dziś wpadli moi rodzice. Mama pomogła mi poprzestawiać meble w pokoju małego. Tata z mężem założyli nowa osłonę na balkon i złożyliśmy wózek. Jeszcze tylko zawiesić półeczki na ścianę i będzie wszystko zrobione. Między mną a mężem dalej można zawiesić siekierę ale humor i tak trochę poprawiony dzięki pomocy rodziców. Aha no i wężyk naprawiony .
 
Do góry