reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

reklama
Dziewczyny takie pytanie jakbyście miały wybrać z tych dwóch który wam bardziej się podoba?
1. Link do: BEXA 2018 lekki wózek dziecięcy ULTRA 2w1 kolor U6

2. Link do: BEXA 2018 lekki wózek dziecięcy IDEAL NEW 2w1 IN9

Ja mam podobny tylko, ze na pompowanych kołach i 3w1 - CAMARELO. Ksztalt chyba taki sam, a kolor cappuchino-czarny, tylko że przy pierwszej córce (2013) gin nie potwierdził nam płci dziecka, dlatego wybrałam neutralne kolory. Jest bardzo praktyczny, duży i służył nam nawet 3 lata. Ale jakbym miała dziś wybierać, przy świadomości plci dziecka, to pewnie bym wybrala weselsze kolory wózka, bo ten mój wózek wygląda trochę ponuro. No ale jeszcze 5 lat temu nie było takich jakie dziś widuję na drodze...
Decyzja należy do ciebie, ale ja bym się zastanowila nad kolorami. No ale każdy ma też inny gust ;)
 
Tydzień temu byłam na usg to był 37 tc i 3600 ok. Ponieważ mój lekarz sporadycznie robi usg to się kierował usg sprzed miesiąca..więc trochę absurdalne. Ale mówi że brzuch duży to duże dziecko i lepiej jak mnie w szpitalu zbadaja i zdecydują.

No, ale to do piątku może ważyć jakieś niecałe 4kg... i w piatek miało być cc... Teraz chcą by to było sn i dlatego chcą wywołać poród? Nie martw się. Na pewno wszystko ok. A lepiej może samemu spróbować poród: schody, współżycie i słyszałam też o ciepłej kąpieli w wannie...
Pociesze cie, koleżanka ktora jest niska, szczuplutka na maksa urodziła sn synka o wadze 4500g. Więc się daremnie nie martw. Po prostu więcej się ruszaj, a pewnie wywolasz. Nie rób sobie też wyrzutów z powodu twojego oszczędzania się, dobrze że donoslas ciążę, a dziecko jest gotowe do porody. Termin masz co prawda za 2 tyg dlatego dziecku się nie śpieszy. Widocznie jest mu w brzuszku bardzo dobrze. A z drugiej strony musisz wiedziec, że lekarze chcą by tobie i dziecku nic się nie stało. Muszą pilnować wagi dzieci, bo rozniebz tym bywa. Mi gin powiedział, że te wafi dziecka są zwiazane z zażywania tych wszystkich witamin dla ciężarnych... Kiedyś tego nie było. Po części może maci rację, ale z drugiej strony kobiety były też fizycznie mocniejsze...
Póki co nie martw się. Na pewno jesteś w dobrych rękach. A jesteś w domu, czy musisz zostać w szpitalu?
 
No, ale to do piątku może ważyć jakieś niecałe 4kg... i w piatek miało być cc... Teraz chcą by to było sn i dlatego chcą wywołać poród? Nie martw się. Na pewno wszystko ok. A lepiej może samemu spróbować poród: schody, współżycie i słyszałam też o ciepłej kąpieli w wannie...
Pociesze cie, koleżanka ktora jest niska, szczuplutka na maksa urodziła sn synka o wadze 4500g. Więc się daremnie nie martw. Po prostu więcej się ruszaj, a pewnie wywolasz. Nie rób sobie też wyrzutów z powodu twojego oszczędzania się, dobrze że donoslas ciążę, a dziecko jest gotowe do porody. Termin masz co prawda za 2 tyg dlatego dziecku się nie śpieszy. Widocznie jest mu w brzuszku bardzo dobrze. A z drugiej strony musisz wiedziec, że lekarze chcą by tobie i dziecku nic się nie stało. Muszą pilnować wagi dzieci, bo rozniebz tym bywa. Mi gin powiedział, że te wafi dziecka są zwiazane z zażywania tych wszystkich witamin dla ciężarnych... Kiedyś tego nie było. Po części może maci rację, ale z drugiej strony kobiety były też fizycznie mocniejsze...
Póki co nie martw się. Na pewno jesteś w dobrych rękach. A jesteś w domu, czy musisz zostać w szpitalu?
Nie u mnie miało być cc. Chcą wywołać żeby naturalnie rodzic. Tzn w szpitalu się dowiem co zamierzają bo mój gin uważa że powinni wywolac wcześniej że względu na wagę.. U mnie na razie nikt o cc nie wspomina A ja boję się że za duzy będzie i nie dam rady urodzić bo to pierwsze dziecko bedzie
 
Hej ja rowniez dzisiaj po wizycie. Mala ma 3200g a to dopiero 36 tc *_* az strach myslec ile bedzie wazyc za 3 tygodnie. Pobrala mi na badanie na paciorkowca, wypelnila plan porodu by w razie wu napewno zrobili mi cc gdyby mnie zebralo wczesniej. Kolejna wizyta 21 i wtedy ustali mi termin na cc - czy w majowke czy pod koniec kwietnia :)
 
Noooo, ale się sieczka zrobiła....

U nas CC robia jak dziecko ma min 4200. Wcześniej też mierzą takim dziwnym czymś biodra czy są odpowiednio jakieś tam kości szeroki, żeby zminimalizować ryzyko utknięcia dziecka. Przy pierwszym to jedna wielka niewiadoma. Ja urodziłam już raz sn 4 kg więc jakoś waga małego mnie nie przeraża bo wiem że się da. Że mój organizm na to pozwala. W obu też przypadkach poród sam się zaczął więc liczę na to że tym razem będzie tak samo.
 
reklama
Coś jest z tą apką... dojść teraz do ładu to jakiś cud [emoji6]

@sredec1982 nic się nie martw, lekarze z pewnością wiedzą co robią [emoji6] Lepiej, że Twój ginekolog trzyma rękę na pulsie niż miałby to olać.

Moja koleżanka była w H&M i wysyłała mi zdjęcia ciuszków dla małej „czy chce” bo są przeceny nawet do 50%. Także podpowiadam [emoji6]

A ja po drzemce - jakaś taka zmęczona jestem dzisiaj. Może dlatego, że wycieczkę sobie do sklepu zrobiliśmy po to łóżeczko i inne, a ja przecież nieprzyzwyczajona. [emoji28][emoji23]
 
Do góry