reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

reklama
Caltha chcialabym... mieszkam w UK i te konowaly maja gleboko w zadzie wszystko. Tutaj ciaza to chyba stan umyslu do 12 tyg, dopiero potem mozna mowic dla nich o ciazy. Jak bym chciala teraz byc w Polsce :(

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
masakra jak się o tym czyta, wszyscy narzekają na polski NFZ, ale tu przynajmniej nikt Cię aż tak nie olewa :/ jakbyś miała mało wrażeń już związanych z ciążą to jeszcze takie przeprawy :(
 
masakra jak się o tym czyta, wszyscy narzekają na polski NFZ, ale tu przynajmniej nikt Cię aż tak nie olewa :/ jakbyś miała mało wrażeń już związanych z ciążą to jeszcze takie przeprawy :(
Koleżanka moja wróciła z Norwegii kilka dni temu z synami przez między innymi ich służbę zdrowia, jak mi opowiedziała co tam się dzieje, to zrozumiałam dopiero, że u nas nie jest wcale tak źle. Dziecko miało białe krwinki na tak wysokim poziomie, że mogło to wskazywać na białaczkę, niemal trzykrotnie podwyższone, a oni dali mu paracetamol i do domu bez badań, bez niczego, paranoja jakaś.
 
A co sie stalp? Kciuki za wizyte.

w sumie nic, tylko po prostu chce mieć pewność że ciąża jest i wszystko jest ok.

Macie tez wstręt do mięsa? Ja nie mogę znieść zapachu, widoku. U mnie dzis akcja mama wpada zrobić mi obiad. Czuje Się z tym dziwnie, bo nikt mi nigdy nie robi obiadów.

U mnie narazie wstrętu do jedzenia brak, dziś tylko ledwo powstrzymałam wymioty jadąc samochodem :)

U mnie masakra, jest mi tak niedobrze ze ledwo stoje, nir moge nic zjesc i jedyna rzecz ktora moge wypic to woda mineralna gazowana... o 8 dzwonilam do lekarza i oczywiscie nie maja wizyt na dzis, kazala dzwonic w przyszlym tygodniu i pytac czy maja jakies wizyty a jak nie to zadzwonic do szpitala i zapytac co robic. Nie mam sil doslownie, czuje sie bezsilna, to jak ciezko tu sie doprosic o najmniejsza pomoc jest chore! Czlowiek sie predzej wykonczy niz dostanie do lekarza. Nawet w nocy nie spie bo co noc sie budze z takimi mdlosciami... juz 3 zarwana noc bo sie budze i nie moge spac tak mi niedobrze.

a próbowałaś z imbirem? na mnie dziś działa woda gazowana tak jak na Ciebie.

Ja zaraz szybka kąpiel i po 11 jade na wizyte. nogi jak z waty, ale trzeba dać radę :)
Mam jeszcze pytanie do Was. Myślicie że powinnam sie solidnie napić przed wizytą żeby gin zrobił mi usg? Bo podejrzewam, że je zrobi tylko nie wiem czy przy przezpochwowe też trzeba mieć pełny pęcherz?
 
w sumie nic, tylko po prostu chce mieć pewność że ciąża jest i wszystko jest ok.


U mnie narazie wstrętu do jedzenia brak, dziś tylko ledwo powstrzymałam wymioty jadąc samochodem :)



a próbowałaś z imbirem? na mnie dziś działa woda gazowana tak jak na Ciebie.

Ja zaraz szybka kąpiel i po 11 jade na wizyte. nogi jak z waty, ale trzeba dać radę :)
Mam jeszcze pytanie do Was. Myślicie że powinnam sie solidnie napić przed wizytą żeby gin zrobił mi usg? Bo podejrzewam, że je zrobi tylko nie wiem czy przy przezpochwowe też trzeba mieć pełny pęcherz?
Na USG dopochwowym radzę mieć pusty pecherz xd
 
Dziewczyny nie przelkne imbiru. Wczoraj zaparzylam i po lyku mnie cofalo. Tak samo jak wszystko inne. Meczylam na obiad 2 pierogi z jablkiem godzine zeby po malutkim gryzie przezuwac i nie zwrocic. Nie mam sil. Wlasnie staram sie choc mala kanapke z maslem zjesc na sniadanie. Rozpraszam sie ile moge zeby nie myslec o tym ze jem... z moimi synami tak nie mialam. Myslicie ze moze to duphaston ktory biore az tak by potegowal te mdlosci?

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie masakra, jest mi tak niedobrze ze ledwo stoje, nir moge nic zjesc i jedyna rzecz ktora moge wypic to woda mineralna gazowana... o 8 dzwonilam do lekarza i oczywiscie nie maja wizyt na dzis, kazala dzwonic w przyszlym tygodniu i pytac czy maja jakies wizyty a jak nie to zadzwonic do szpitala i zapytac co robic. Nie mam sil doslownie, czuje sie bezsilna, to jak ciezko tu sie doprosic o najmniejsza pomoc jest chore! Czlowiek sie predzej wykonczy niz dostanie do lekarza. Nawet w nocy nie spie bo co noc sie budze z takimi mdlosciami... juz 3 zarwana noc bo sie budze i nie moge spac tak mi niedobrze.

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
Kochana... Ty sie nie zastanawiaj i nie czekaj tylko jedź do najbliższego szpitala gdzie jest oddział położniczy. Pisalam ci kilka stron temu nie zostawia cie bez opieki. Swoja droga nie macie w ośrodku walk in patient? Na innej grupie mam koleżanki z UK i nie ma problemów z wizyta u GP jak rano sie idzie na otwarcie ośrodka i się czeka na miejscu. Po drugie w szpitalu nikt ci pomocy nie odmowi! Powalcz trochę o siebie. Powiedz ze nie wyjdzie sz do póki ktoś ci nie pomoże.


Ja w ciazy z synem mialam wstręt do mięsa. W poprzedniej ciąży za to zapach smazonej celubi byl okropny dla mnie.


Ktoś pytał o grupę na FB. Jesli masz ochotę dołączyć naousz do mnie priv i tam wyjaśnienia co i jak bo grupa jest tajna i nie znajdziesz jej.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Fabimama nie mamy walk in centre. Mielusmy ale zamkneli w tym roku. Szpitala tez nie ma w naszym miescie tylko w miescie obok, kawal drogi a ja musze dzieci odebrac, jednego o 13 a drugiego o 15 :( a mam gwarantowane kilka godzin czekania u szpitalnego gp bo to szpital jeden na kilka miast i od 3 godzin w zwyz zawsze siedzimy. Inaczej juz bym dawno to zalatwila ale nie zdaze dzieci odebrac i to na pewno.

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry