reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Dziewczyny jak to jest z tym 1000 zl co dostaje sie jednorazowo z tytulu urodzenia sie dziecka?
Kazdy to dostaje?
To jest becikowe, nie może przekroczyć Ci 1922zl na osobę. Składasz wniosek do mopsu lub umig. Trzeba mieć ze sobą zaświadczenie lekarskie że bylas pod opieką lekarza od 10 tyg ciąży, pesel Dziecka i chyba skrócony akt urodzenia.

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A ktoś wie czy dzieli się dochody rodziny na ilość członków razem z nowonarodzonym dzieckiem czy tylko dorosłych?(jeśli to pierwsze dziecko)


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
A nie że to becikowe dla każdego a ta jednorazowa pomoc to ze względu na dochód bo ja w 2014 dostałam tylko to jedno tys.

Napisane na Redmi 4A w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zgadza się to z tym becikowym: 1000 zl dostaje się, jeżeli dochód nie przekroczy kwoty 1922,00 na członka rodziny. Czyli np. jest mąż, żona, dziecko i nowonarodzone dziecko, to ta kwota x 4. Tak jest w małżeństwach, ale należałoby się zorientować jak to jest w wolnych związkach... W 2013 dostaliśmy z mężem przy pierwszej córce.

Ale o poporodowym, to pierwsze słyszę. Wiem jedynie, że mąż może dostać na matkę opiekę, płatną chyba 80 %. Ale żeby ktoś coś wypłacać, obok becikowego...
 
Żadne poporodowe, chyba że ktoś pobiera zasiłki z mopsu wtedy dostaje ten drugi od opieki społecznej. A ten pierwszy tysiąc dostaje się od państwa pod warunkiem że nie przekroczy 1922 zł na osobę

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Na ten drugi tysiąc z mopsu jest też jakieś kryterium dochodowe czytałam że 504zl na osobę. A jest też opieka płatna 80% dla partnera, męża 2 tyg jeśli lekarz rodzinny lub prowadzący ciaze(ewent.szpital)po porodzie wystawi taki papier że matka wymaga takowej opieki.

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Tak opieka po porodzie lub po pobycie w szpitalu może wziąć każdy członek rodziny 2 tygodnie raz w roku. Mój mąż z tego korzystał na mnie po porodzie.

Napisane na Redmi 4A w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry