reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Mojej koleżance po wyjściu ze szpitala, tego samego dnia zwaliło się pół rodziny. Porażka. U mnie przychodzili stopniowo, tak po 2 tygodniach chyba. I to jeszcze jak mały spał to nie wpuszczałam do pokoju, nie dawałam na ręce - taka byłam straszna i egoistyczna :)
Zawsze można nie wpuścić do domu :D Albo z góry uprzedzić i dać do zrozumienia, że jednak chciałoby się odpocząć po wyjściu ze szpitala i zająć się dzieckiem a nie gośćmi.
 
reklama
kaylla super wieści! Dobrze, że malutka się odwinęła. Jeden stres mniej dla Ciebie :)

Ala_25 niektórzy chyba zapomnieli jak to jest... U mnie tle dobrze, że za granicą jestem i będę mieć mamę do pomocy (mam nadzieję, że moją mamę ;))
 
. Teściowa dodała, że tego nie powstrzymam. No mnie się wydawało, że ludzie mają trochę taktu i potrafią odczekać chociaż 2 tyg.

Ja mam pomysł na takie akcje. Do dalszych znajomych napiszemy maila czy sms-a. Że urodziło się nam dziecko, że czujemy się fajnie, wstawimy fotę. W tym mailu napiszę, że musimy teraz nasze życie zorganizować od nowa, dlatego jak już sobie to wszystko zorganizujemy, zapraszamy w odwiedziny od...i tu podam datę... np. 3- 4 tygodnie po porodzie.

Co do bliższych wizyt to powiem, że lekarz zalecił wstrzymanie się z wizytam, bo panuje jakiś wirus teraz. :D
 
Co do spania, kupiłam jakiś czas temu poduszkę dla ciężarnych i powiem Wam, że albo ja nie umiem z niej dobrze korzystać, albo to jest nieprzydatny gadżet i ściema na maksa. Ona nic nie daje, nie czuję, żeby było mi lepiej.
W połowie nocy poduszka ląduje na podłodze, a ja sięgam po moją sprawdzoną podusię. :)
Dla mnie to najlepszy zakup w tej ciąży- poduszkę układam wzdłuż ciała! wkładam sobie jej "ogonek" między nogi, a górę przytulam niczym jaśka! Boska!

Wioletta93 – współczucie- taki nalot rodziny do noworodka, to średni pomysł, nie mówiąc o jego matce… nie zgodziłabym się…

Ala25 - Nie otwieraj drzwi osobom nieumówionym (dziecko dużo śpi, mama też, a dzwonek masz wyciszony) i tyle
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Najgorzej że tesciowa chce przyjechać a już wolę mieć dom pełen całej mojej rodziny niż ją jedną. No ale mam nadzieję że uda nam się wymigać od tej wątpliwej przyjemności.
Tak sobie myślę że powiem mamie żeby przeleciała dopiero jak M. skończy urlop. Wtedy akurat dzidzia zacznie dokazywać na dobre to niech się babcia męczy z kolkami :p
 
Najgorzej że tesciowa chce przyjechać a już wolę mieć dom pełen całej mojej rodziny niż ją jedną. No ale mam nadzieję że uda nam się wymigać od tej wątpliwej przyjemności.
Tak sobie myślę że powiem mamie żeby przeleciała dopiero jak M. skończy urlop. Wtedy akurat dzidzia zacznie dokazywać na dobre to niech się babcia męczy z kolkami :p

I to jest najlepsza opcja - na wymianę :)
 
Ech, ja rownież przyłączam się do grona cierpiących z powodu wzdęć, gazów i kolek. Od kilku dni wzdecia i kolki sa u mnie bardzo bolesne zwlaszcza wieczorami. Jem mniejsze posiłki a często, unikam smazonego, herbaty, kawy, słodyczy a i tak juz po południu ledwo żyję. Brałyście moze espumisan?
 
Dziewczyny miała któraś z Was z Wymazu taka bakterie ? Znowu mi się coś.przypaletalo :( do gina proboje sie dodzwonić.. :/
 

Załączniki

  • 1455888608994.jpg
    1455888608994.jpg
    39,9 KB · Wyświetleń: 77
Ech, ja rownież przyłączam się do grona cierpiących z powodu wzdęć, gazów i kolek. Od kilku dni wzdecia i kolki sa u mnie bardzo bolesne zwlaszcza wieczorami. Jem mniejsze posiłki a często, unikam smazonego, herbaty, kawy, słodyczy a i tak juz po południu ledwo żyję. Brałyście moze espumisan?


Ja też ma problemy z żołądkiem i wzdęcia. Pytałam lekarza o espumisan, nie pozwoliła mi brać. Wiec zostało mi tylko nie jeść wzdymajacych rzeczy. Tylko jest problem bo mnie po wszystkim wywala, warzywa, mleko, jabłka, winogron. I jak tu się zdrowo odżywiać?
 
reklama
Do góry