reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

reklama
Ja tez się nie najlepiej czuje ;/ wyszłam dziś na 15 min na spacer ( tak jak Pani doktor pozwolila) na spacerku miałam niemiła sytuacje bo zachciało mi się natychmiast na kabelek od domu byłam mały kawałek ale nie dałam rady dojść musiałam się schować między samochody i żywopłot haha masakra bo inaczej to nie wiem jak by się to skończyło. No i odwiedzam często kibel nie wiem czy to normalne :/ i kuje czasem właśnie brzuszek :/
 
Basia ja tez tak niewam, ze moje ambicje przerastaja moje checi:-D
Robota nie zajac - nie ucieknie

Malutka a Ty przyznaj sie, ze chcesz sobie dorobic do l4 i na handel szykujesz tyle piernikow:laugh2:
Po ich zapachu no i mandarynek to czuc zblizajace sie swieta

Ciiii, wszystko się wydało :) Ej wcale tak dużo tch pierników nie wyszło. Wszystko zależy od foremek jakie macie.


Mój plan na przytycie w ciąży 30kg szlag trafił...
Najprawdopodobniej mam zapalenie żołądka -gastroskopia odpada, wszelkie inne dolegliwości ze strony trzustki i wątroby są prawdopodobnie z tym związane. Mam całą litanię badań i jeśli potwierdzą to co sądzi lekarz to... "trzeci trymestr będzie gorszy niż pierwszy"...
dieta jak dla niemowlaka do końca ciąży bo na to są ponoć tylko leki, których w ciąży się nie bierze.
Bez jaj....
No wiecie co???
helloł II trymestr taki piękny!!!
Sód i potas za niskie -jeśli ponownie tak wyjdą to kroplówki bo to niezdrowe i dla mojego i dla dziecka serca
Nie chcą mnie kłaść do szpitala ale jak będzie trzeba to nie będzie wyjścia
Mam teraz bardzo uważać na obrzęki nóg i jeśli się pojawią to od razu lekarz...

Założyłam sobie segregator na te moje wyniki badań ale ten chyba będzie niedługo za mały...

Ja za to czytam wszystko o chorobach dzieci bo test pappa wyszedł nam fatalnie, wynik amniopunkcji za 2-3 tyg więc nie wiem co mnie czeka a chcę się oswajać ze wszystkim co może nas spotkać.
Ojej... współczuje bardzo ale trzymam kciuki żeby było lepiej.
 
Dziewczyny, które czujecie ruchy. Ja jestem w 17t3d i do tej pory nie czułam nic, lub też nic spekatkularnego. Od rana za to czuję coś mega dziwnego. Tak jakby w podbrzuszu ni to bóle, ni to łaskotki ni to nie wiadomo co - ale na pewno nie jest to przyjemne!
Trwa godzinę, puszcza i potem po 2-3 pojawia się znów.
Czy dla Was ruchy dziecka też są dziwnie odczuwane? w Sensie fizycznie to wcale przyjemne? Bo nie wiem czy się martwić, że to coś innego, czy że to normalne.


Co do pozostałych wątków->
CIŚNIENIE. Ja mam niskie. Norma to 100/60, ale często mam 90/50 itd. Czuję się wtedy ospała, kręci mi się w głowie, mroczki itd. Mówiłam o tym lekarzowi na ostatniej wizycie, nawet Wam o tym pisałam, że powiedział, że w ciąży w okolicach połowy ciśnienie się obniża, bo powiększa się objętość żył. A dwa - powiedziała, żeby się z tego cieszyć! :) Niskie ciśnienie w ciąży juest nieprzyjemne, ale całkowicie bezpieczne dla dziecka. Powiedziała, że to dobry znak, bo oznacza, mniejsze ryzyko tzw. stanu rzucawkowego i przedrzucawkowego, który w ciąży jest ponoć poważnym stanem.
Powiedziała, że jak coś to mogę sobie wypić słabą kawę z mlekiem, jak już będę zblazowana całkiem.

CHOROBY DZIECI. Też tak teraz mam, że jestem wyczulona na takie tematy. Szczególnie, że np. przygotowujemy pomoc dla pewnej rodziny, która ma dziecko z autyzmem i dociera do mnie, jak wiele ryzyk i zagrożeń jest przed nami. Staram się jednak o tym nie myśleć, bo co będzie to ma być. Robie wszystko co w mojej mocy, by dbać o siebie i dziecko.
 
Jasmina ja ruchy poczułam kiedy pierwszy raz jakieś 2 tyg . Położyłam rękę na brzuchu i po lewej stronie cos się przemieszczalo i tak bulgotało potem zczelam.klasc caly czas rękę i poczułam intensywne 3 kopniaki i pod prysznicem tez takie wypchnięcie brzuszka ale na pewno nie jest to bolesne :)
 
reklama
Jasmina to Twoja pierwsza ciaza? Ja bym to porównała najbardziej do jedzenia przemieszczającego sie w jelicie, tylko zazwyczaj w jednym miejscu (takie delikatne ruszanie/obracanie/pukanie sie czegoś w brzuchu). Ale czy nie przyjemne? Jak wiadomo co to to mega przyjemne:) ja i mój bobo już sie nawet komunikujemy, tzn rano czy wieczorem jak sie budzi to zazwyczaj odpowiadam na jego ruch głaskaniem tego miejsca i mówieniem. I odpowiada. Chyba ze ręka jest zimna (tak mi sie wydaje) wtedy milczy:)
 
Do góry