reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Ja przeslalam dzis cala noc ale snily mi sie takie straszne glupoty i sama nie rozumiem jak ta noc przespalam...
Zrobilysvie mi smaka i dzis bedzie pomidorowa ... zrobiona z rosołu z wczoraj :) wlasny przecier tez mam wiec bedzie pysznie.
Pasta z makreli wyszla tez pysznie... a zebym byla spokojniejsza o ta makrele to ja wsyawilam do piekarnika w folii aluminiowej i poddalam obrobce termicznej , smaku nie zmienila a jestem spokojniejsza ze nie ma listerii. Tylko jak M wrocil pyta vo to za zapach mowie ze ryba... ale nie przyznalam sie ze z piekarnika ... i nie zauwazył....
 
reklama
O ja kocham pomidorową ale z pomidorów z puszki. Rosołu nie znoszę. Fuj. Na obiedzie ślubnym uparłam się, że ma nie być i nie było ;-)
U mnie dziś obiad na szybko- ziemniaki i jajko sadzone. I pewnie buraczki. Uwielbiam.

Ja spałam dziś od 23 do 5, kiedy to na siku mnie obudziło. Potem coś tam jeszcze przysnęłam.
Mąż pojechał spróbować oddać krew aby jechać ze mną na te prenatalne. Mam stresa.
 
Hej dziewczyny. Ja sie rzadko odzywam, bo jakos nie moge sie wkręcić w zaden temat, ale wciaz tu jestem. Zaczelam 15tc w niedziele. Ruchów dziecka nie czuje. Mdłości mam caly czas, na jedzenie nie moge wrecz patrzec, wszystko rośnie mi w buzi. Drugi trymestr nie dla kazdej bedzie taki kolorowy. Moze to przez Duphaston, caly czas go biore. W czwartek mam wizyte, chcialabym go odstawić. Jak przed kazda wizyta denerwuje sie bardzo. Zawsze mysle, ze cos jest nie tak. Tym razem przeraża mnie całkowity brak boli piersi, brak boli podbrzusza. Tylko te mdłości sa paradoksalnie dobrym znakiem. Ale to juz chyba zawsze bede sie tak denerwować, po tym co przechodziłam juz dwa razy.
Kameleonleon ja tez dzis mialam okropne sny. A najgorsze bylo to, ze trafilam w nich do szpitala, bo krwawiłam. Az tak sie boje przed wizytami u gina.
Pozdrawiam was serdecznie, milego dnia.
 
hmmm... idzie ku lepszemu, te 2 pawie dziennie jestem w stanie przeżyć a jeszcze jeden był na własne życzenie
kto po tylu tygodniach na sucharach zżera lasagne:baffled: no ale zżarłam:-D myślę, ze w końcu ujrzałam światło w tunelu....
myślałam, że to się nigdy nie skończy... a jednak jest nadzieja
Nawet zaczynam sprzątać powoli!!!

Mart81 to dobrze, niestety problemy z zębami nie są dobre w ciąży... też tak mam -czasem moje zachcianki nie kończą sie sukcesem...
Malutka466 dzięki:-Dmyślałam, że już jakieś zakazane tematy tam poruszamy. Myślę, że Basi się nie przytyło tylko nadrabia to o powinna do normalnej wagi hehe. Daj znać po badaniu!!!
Basi89 druga młodość i miłość :tak:
kameleon wszystko można -mi lekarz powiedział kiedyś, ze po to się realizuje zachcianki kobiet w ciąży, żeby nie miała urazu do tego stanu i odczucia, że to rezygnacja. Ja jem wszystko i tatara też zjem tylko lepiej się poczuję. Teściowa zaplanowała zamach na Ciebie jak nic...
Evelina89 no najlepiej jak lekarz też mu to potwierdzi, poki dobrze sie czujecie obydwoje i sprawia wam to radość to hulaj dusza piekła nei ma hehe
GosiaLew no tak, ja też z myciem zębów mam kłopot. Co umyję to puszczę pawia -co za dramat... ale ja też czuję się lepiej!!! ja też mam fazy rośnięcia brzucha, poprzedzone jest to ciągnięciem wcześniej w środku, wszystko mnie gniecie ciśnie i łup!
Tirli Ty to masz psa a ja sąsiadkę, jesssuuu jak ona się na starego drze:szok: ostatnio w ddtvn mówili o fasoli i tych groszkowatych. Moczyć 24 h, pierwsza woda w której się gotuje musi być wylana i dopiero należy gotować w tej drugiej wodzie no i gotować bez przykrycia -wtedy te wszystkie wzdymające gazy ulatują ;-)
Lilla my ja padam o 20... za to pobudka o 5.35 i koniec spania
sjokolade ejjjj nie rób tak!!! wiesz jak to źle na dziecko wpływa jak ty masz takie stresy?? ciągle masz podwyższone hormony stresu, nie nie. Ja czytałam już w psychologii jak lęki matki wpływają później na dziecko -boi się życia, boi się nowości, przy cycku mamy najchętniej by siedziało i takie tam. Normalnie to właśnie wszelkie bóle podbrzusza powinny niepokoić a nie ich brak... A duphaston już czas odstawić bo teraz już działa łożysko więc pewnie lepiej się poczujesz bez niego.

Ja się dentysty nie boję, robię kilka zębów na raz i kanałowe ale... bez znieczulenia bo z kolei ta igła w podniebieniu mnie zabija. No nie -nie dam rady -jak nie muszę to nie pozwalam bo to mnie dobija...
Na szczęście córka ma po mnie, ona wizytę u dentysty traktuje jak nagrodę bo ma kolorowe plomby:-D kiedyś ktoś wyskoczył z tekstem
-taka byłas dzielna u dentysty że chyba należy Ci się nagroda
a ona zdziwiona
-ale za co????:-D:-D
 
Ostatnia edycja:
hmmm... idzie ku lepszemu, te 2 pawie dziennie jestem w stanie przeżyć a jeszcze jeden był na własne życzenie
kto po tylu tygodniach na sucharach zżera lasagne:baffled: no ale zżarłam:-D myślę, ze w końcu ujrzałam światło w tunelu....
myślałam, że to się nigdy nie skończy... a jednak jest nadzieja

Mart81 to dobrze, niestety problemy z zębami nie są dobre w ciąży...
Malutka466 dzięki:-Dmyślałam, że już jakieś zakazane tematy tam poruszamy. Myślę, że Basi się nie przytyło tylko nadrabia to o powinna do normalnej wagi hehe
Basi89 druga młodość i miłość :tak:
kameleon wszystko można -mi lekarz powiedział kiedyś, ze po to się realizuje zachcianki kobiet w ciąży, żeby nie miała urazu do tego stanu i odczucia, że to rezygnacja. Ja jem wszystko i tatara też zjem tylko lepiej się poczuję.
Evelina89 no najlepiej jak lekarz też mu to potwierdzi, poki dobrze sie czujecie obydwoje i sprawia wam to radość to hulaj dusza piekła nei ma hehe
GosiaLew no tak, ja też z myciem zębów mam kłopot. Co umyję to puszczę pawia -co za dramat... ale ja też czuję się lepiej!!!
Tirli Ty to masz psa a ja sąsiadkę, jesssuuu jak ona się na starego drze:szok: ostatnio w ddtvn mówili o fasoli i tych groszkowatych. Moczyć 24 h, pierwsza woda w której się gotuje musi być wylana i dopiero należy gotować w tej drugiej wodzie no i gotować bez przykrycia -wtedy te wszystkie wzdymające gazy ulatują ;-)

Ja się dentysty nie boję, robię kilka zębów na raz i kanałowe ale... bez znieczulenia bo z kolei ta igła w podniebieniu mnie zabija. No nie -nie dam rady -jak nie muszę to nie pozwalam bo to mnie dobija...
Na szczęście córka ma po mnie, ona wizytę u dentysty traktuje jak nagrodę bo ma kolorowe plomby:-D kiedyś ktoś wyskoczył z tekstem
-taka byłas dzielna u dentysty że chyba należy Ci się nagroda
a ona zdziwiona
-ale za co????:-D:-D

Haha. Czy mamy tą samą sąsiadkę? Mojej już słuchać nie mogę. Kiedyś moja przyjaciółka u nas spała to sąsiadka krzykiem ją obudziła. Ja wiem, że ściany cienkie w blokach ale słyszę jak ona bąka puszcza.
 
No i dzis prenatalne. Powiem wam ze mam stresa czy bedzie ok... Całą noc nie spalam bo się stresuje. Nad ranem o 5 zachciało mi się jabłka kwaśnego :)cale szczęście ze mdłości w ogole nie mam w zasadzie żadnych objawów :) a u was jak się czujecie ??
 
Sjokolade tez mi sie snilo min. że zaczelam plamic ale w snie sie tym jakos nie przejelam... ech mam nadzieje ze zaczna mi sie d koncu dobre rzeczy snic i przstane sie zamartwiac...

Do dentysty tez musze sie wybrac choc na szczesnie ostatnio wszystko poleczylam, ale ja za to mam tak ze od wejscia wolam znieczulenie i to konskie ... dobrze ze w ciazy mozna.

Kciuki za wszystkie wizyty dzisiaj!
 
Hej. Kilka dni mnie tu nie było, więc teraz nadrabiam. Jakoś nie miałam czasu tu zaglądać - raz, że zaliczyliśmy z TŻtem małą kłótnię (częściowo z uwagi na moje humorki i przesadne reagowanie na niektóre sprawy), więc i humor miałam średni (na szczęście już jest ok), dwa, że strasznie zabiegana jestem, bo jutro zaczyna się remont u mnie w mieszkaniu, więc muszę wszystko spakować i się wyprowadzić. A że wystarczy, że kilka razy się schylę i już mnie plecy bolą, dźwigać nie mogę, więc z ciężkimi rzeczami muszę czekać aż TŻ wróci z pracy, więc trochę się to ciągnie. Nie wiedziałam, że aż tyle gratów mam w mieszkaniu, no ale w końcu przez 9 lat trochę się tego nagromadziło.
Dzisiaj po spakowaniu wszystkiego przenosimy się na jakiś czas do mamy i siostry TŻ (mieszkanie z przyszłą teściową, jak ja to przeżyję:p). Ogólnie miesiąc trwa remont, więc trochę będę tam mieszkać, a na trochę pojadę do swoich rodziców do Częstochowy i tam posiedzę ze 2 tygodnie.

Z takich bardziej ciążowych kwestii - w czwartek dzwoniłam do ginekologa w sprawie wyników Pappa, powiedział, że wszystko jest ok, ryzyko niskie i nie ma potrzeby nic więcej robić. Dzisiaj mam wizytę kontrolną i w celu otrzymania nowego L4, to mam dostać dokładne wyliczenia do łapki, więc będę znała dokładne liczby. W każdym razie po czwartkowym telefonie zdecydowałam, że czas w końcu rozpowiadać nowinę. Tż w końcu dostał pozwolenie powiedzenia swojej mamie (i tak musieliśmy to zrobić przed przeprowadzką, bo zdziwiłaby się, że nie pracuję), ja powiedziałam siostrze, mama też dostała pozwolenie na rozpowiadanie, bo już się nie mogła doczekać, więc sądząc z otrzymywanych od czasu do czasu smsów z gratulacjami wiadomość się szerzy:)

Co do przytulania - my ostatnio do tego wróciliśmy po długiej przerwie. Na samym początku ze względu na plamienia dostałam zakaz, po zniesieniu zakazu jeszcze przez jakiś czas nie mogłam się zdecydować, bo raz, że trochę się bałam, a dwa, że jednak mdłości, wymioty i kiepskie samopoczucie nie nastrajały do tego. Ale mam nadzieję, że teraz częstotliwość trochę wzrośnie, chociaż z teściową za ścianą może być różnie:D

Z innych kwestii - co myślicie o piciu piwa bezalkoholowego raz na jakiś czas? Nie mówię tu o piwach bezalkoholowych typu Lech free czy jakiś żywiec, na których pisze, że może zawierać do 0,5% alkoholu, tylko np. o takiej warce radler, na której jest napisane, że zawartość alkoholu wynosi 0,0%.
 
reklama
Kaylla jeśli chodzi o piwo to ta warka radler 0% to bardziej lemoniada która pieni się na tyle co piwo ja rozmawiałam kiedyś z lekarzem i powiedział mi że piwa bezalkoholowe typu 0,05% mają tak mało alkoholu że nie zaszkodzą bo ten "alkohol jest trawiony szybciej niż trafia do krwioobiegu" z piwem jest inny problem zawiera chmiel, który pobudza produkcję estrogenów, których nadmiar w ciąży może być szkodliwy dla płódu i powodować jego wady wrodzone.
 
Do góry