reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

reklama
Ania_Beata świadomość jak się zna ból też nie jest przyjemna. Wcale nie lepiej. Nie ma co się nakręcać że coś będzie nie tak, bo wystarczy, że źle zinterpretujemy coś podczas porodu i wpadniemy w panikę.

Ewa90 u nas tak samo jest jak jest przeciwskazaniem do zzo to cesarką pod pełną narkozą.

Nacięcie krocza i zszycie nie boli. Tak samo podejrzewam jak prz cesarce. Ale jednak cesarką to większą rana i na brzuchu i jeszcze na macicy. Wolę nacięcie krocza jak już a najlepiej wcale :)
 
Ja to pocieszam się, że gdyby cokolwiek (odpukać) stało się, to wyprawka praktycznie gotowa. Ale zawsze mama i mąż coś by dokupili. Po tej przygodzie mojej teraz mąż kazał mi spakować torbę chociaż w podstawowej wersji: piżama, sztućce itp., rzeczy pod prysznic itd.
Ciekawe dlaczego ta dziewczyna urodziła w 34 tygodniu... Mówią, że dla chłopców gorszy jest 8 miesiąc niż 7.

Ja porodu się nie boję, myślę o nim, jak o kolejnym wyzwaniu przede mną. I wierzę, że wszystko pójdzie ok.
 
Ja o porodzie nie myślę, to chyba najlepsza strategia ;) ja chcę znieczulenie a jeżeli chodzi o porody zabiegowe to po zajęciach w SR przestałam się nimi stresować :) chyba najbardziej przeraża mnie oksytocyna więc chcę jak najbardziej rozkręcić poród w domu jak już będę wiedziała, że się zaczyna no i gdzieś siedzi mi z tyłu głowy, że nie zdążę do szpitala na czas hehe

Jeżeli chodzi o ślub to nie chcę kościelnego właśnie dlatego, że nie interesuje mnie co myślą inni ale dziecko ochrzczę i poślę do komunii a potem ono już świadomie zrobi z tym co uważa, a jak np. będzie chciało brać ślub kościelny to nie będzie musiało załatwiać w jednym momencie wszystkich sakramentów i dobrze :) no i umówmy się, że taka komunia u dziecka to tylko impreza z prezentami bez względu na to jak religijni są rodzice ;)

Bylam w super-pharm i kupiłam ten nawilżacz powietrza w promocji - ostatnią sztukę :D wyczytałam, że generalnie zwierzęta mają zlew na te ultradźwięki więc zaryzykowałam ;) kolejki masakra ufff
 
Dziewczyna, która urodziła teraz, jak leżałam w szpitalu, miała niezłą przeprawę. Mieszkają jakieś 50km od Poznania, jechała z bólami w samochodzie. W połowie drogi przesiadała się do innego auta, na dole w szpitalu dostała już bóle parte, jak wjeżdżali na porodówkę to krzyczała. Położyli ją na łóżku krzyknęła z 5 razy i Mały był na świecie już. Od skurczy regularnych aż po zszycie poród u niej to mniej niż 3h z tego co pamiętam.

Ale najgorsza wizja porodu, jaką mam to właśnie to, że nie zdążę dojechać do szpitala.... stanę w korku do miasta i kicha będzie. Mój mąż się śmiał, że zacznie oglądać filmiki na YT, jak odebrać poród.
 
Evelina nie jesteś sama, pocieszę Cię że też nie mam wielu rzeczy zakupionych i gotowych. :) uważam, że na resztę rzeczy mam jeszcze czas.

Ewa - niestety więcej nie napisała ta dziewczyna, tylko tyle że pierwszą dobę ma za sobą już.

Jejjj ale moja mała dzisiaj tańcuje :D
 
reklama
Jejku... ja wczoraj zaczelam 30tc i ucieszylam sie ze kolejny kamien milowy za mna, a tu znow historie od ktorych mam ciarki...
Zawsze sie zastanawiam czy na kogos spada po prostu czy to dziewczyny ktore juz wiedzialy ze maja problemy szyjkowe..
 
Do góry