reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Malutka po prostu konczy się umowa , jesteś na macierzyńskim i po macierzyńskim możesz dopiero się zarejestrować w Zusie jako osoba bezrobotna.
 
reklama
Kameleon jaka długość wcześniej miała Twoja szyjka ? Kurcze ale fantastycznie się wydłużyla (tu dziewczyny mówią ) może i moja się wydłuży :)
 
No, czyli tak, jak myślałam. Dam radę. Muszę później się dowiedzieć w firmie, co z kasą za niewykorzystany urlop z 2015 roku, bo tych dni było 15 aż.
 
No to my się nie staraliśmy wcale... Wszystkie stosunki, poza jednym w 4dc, gdy miałam jeszcze okres, zabezpieczone. Kilka dobrych lat zdarzało nam się kochać w pierwszych dniach cyklu i nigdy nie kiełkowało, a tu tym razem takie zaskoczenie :)
 
No to my się nie staraliśmy wcale... Wszystkie stosunki, poza jednym w 4dc, gdy miałam jeszcze okres, zabezpieczone. Kilka dobrych lat zdarzało nam się kochać w pierwszych dniach cyklu i nigdy nie kiełkowało, a tu tym razem takie zaskoczenie :)
Fajnie tak szybko :) ja się.nigdy nie zabezpieczalam i zazwyczaj było do końca i nawet nie pomyślałam że będzie taki problem. Później nie dopuszczalam myśli ze ze mną coś nie tak ? Kazała od razu mężowi zbadać nasienie . No i wtedy miałam.odpowiedz ze to jednak moja wina.
 
Kameleonleon to super wieści.

Malutka466 w momencie jak ci się kończy umowa to i tak do końca ukończenia przez dziecko roku masz gwarantowany 1000 jak coś. Nie wiem jak to jest czy jak w trakcie macierzyńskiego nie skończy ci się umowa po 26 tygodniach czy ZUS tego nie przejmie i nie będziesz dostawała z zusu. Byś musiała się w zusie dowiedzieć.
 
Malutka od 1 stycznia2016 roku.przez rok beda dostawać matki po 1000 zl.netto- te nie pracujace.Wiec do końca macierzyńskiego będziesz miała.kasę :)
 
A u nas zdrowy był mąż, zdrowa ja, a nie wychodziła ciąża przez dwa lata, a jak wychodziła, to taka jak pisałam.

Nie wiadomo było co robić, bo owulacje miałam normalne, cykle też, drożne jajowody. Nasza historia jest bardzo śmieszna. Pojechaliśmy na urlop na Bali, mieszkaliśmy w małych wioskach, nie spędzaliśmy czasu jak rasowi turyści w hotelach tylko organizowaliśmy sobie noclegi w domach miejscowych - niektórzy chętnie wynajmują. Trafiliśmy do domu kapłanów. Bardzo serdecznie nas tam ugościli, znali tak pi razy drzwi angielski, więc pytali o nasze życie, zawód, dzieci. Dla nich to był szok że nie mamy dzieci, bo tam na Bali 20-22 lata to już mają dwoje troje dzieci. W końcu, tak jak nikomu nie mówiłam, że mamy problem, coś we mnie pękło. Powiedziałam, że nie możemy zajść w ciążę. Oni postanowili zaprosić nas na medytację. Balijskie rodziny są bardzo religijne, tam króluje hinduizm. W każdym domu jest taka mała świątynia. Zaprosili nas do tej świątyni, razem z nimi medytowaliśmy, oni coś tam robili z wodą i kwiatami, na koniec otrzymaliśmy od nich talizmany - takie bransoletki. Po powrocie z wakacji upłynęły jeszcze 3 tygodnie do zrobienia testu. Zrobiłam. Wyobrażacie sobie moją minę, gdy się okazało, że są dwie krechy?!
 
reklama
Do góry