reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

13x13 nie jazdy kot jest nosicielem toxo. Robiłam juz przed ciążą badania w tym kierunku i nie mam jej przeciwciał co znaczy ze organizm nigdy jej nie przechodzil.skoro moje koty sa juz kilka lat ze mną a ja przeciwcial nie mam to znaczy ze one akurat nie sa nosicielami toxo. Na tym to polega. Z reszta toxo latwiej jest sie zarazic od surowego miesa albo ptasiej kupy niz od kota.
Co do.pasow to akurat w tym wypadku sie nie zgadzam. Jako pasazer jadac z przodu owszem niebezpieczne jest bez pasa.ale jako kierowca w ciazy lepiej pasow nie zapinac ale wiadomo jezdzic uważniej a nie gnajac 160 po zakretach. Kierowca wie kiedy hamuje i jaki manewr wykonuje jest na to gotowy a pasazer nie i leci bezwiednie. W dodatku w razie poslizgu lub niebezpiecznej sytuacji kierowca podswiadomie ustawia auto tak aby jemu sie nic nie stalo.dlatego najbezpieczniejsze miejsca w aucie to kierowca i pasazer jadacy bezposrednio za kierowca. Jak masz zapiety pas i nawet dasz go maksymalnie pod brzuch to zahamuj sobie lekko poczujesz ucisk centralnie w miejscu gdzie masz dzieciątko!! Wiec nie mowie tu o takim wypadku gdzie uderzenie jest tak mocne ze wypadasz.ale przy zwykłej miejskiej stluczce jak w cos przywalisz albo ktos w ciebie to nie wypadniesz zza kierownicy nic ci sie nie stanie ale dziecko mocno odczuje pas. Z reszta to nie jest tylko moje zdanie bo do niedawna zapinalam pasy ale uswiadomil mi to zawodowy kierowca i policjant.nie bez powodu polskie prawo zwalnia ciężarna z zapinania pasów (ale podkreslam mowie to caly czas o kierowcy bo bez pasow jako pasazer z przodu to bardzo niebezpieczne)
 
reklama
Mój maz czasem ma dobre podejście i szybko zmienia temat, albo obraca wszystko w zart, przytula, rozsmiesza mnie. Gorzej, jak bierze na poważnie moje słowa - wtedy awantura gotowa ;)
 
Pytanie do dziewczyn, które stosowały lub stosują luteinę dopochwowo. Czy po zaaplikowaniu rano po kilku godzinach macie/miałyście odczucie jakby wyciekania? Było tego dosyć sporo...

Bo ja już mam faze, że ochodzą mi albo sączą się wody przez tą moją miękką szyjkę :no:

Boże, do maja to ja zwariuję...
 
Pytanie do dziewczyn, które stosowały lub stosują luteinę dopochwowo. Czy po zaaplikowaniu rano po kilku godzinach macie/miałyście odczucie jakby wyciekania? Było tego dosyć sporo...

Bo ja już mam faze, że ochodzą mi albo sączą się wody przez tą moją miękką szyjkę :no:

Boże, do maja to ja zwariuję...

Mi po paru godzinach wylatuje białe . A jak.aplikuje na noc to z rana jak wstaje od razu mi "chlusta" .
Odczucie mokrego to nie - ale taki śluz przezroczysty to się pojawia.
 
Ja tak miałam na początku stosowania, jak za płytko wkładałam, teraz też mi się to zdarza, jak za dużo o tym myślę, to po prostu to zauważam :) Teraz jestem w 18tc i też tak mam, z tym, że to uczucie "wylewania" może być przez to, że po prostu - to ten czas, gdy się zwiększa ilość śluzu, potu itd.
Wody, sączyłyby Ci się, jakbyś tą szyjkę otwartą miała, a nie jak masz tylko skróconą :)

Z kolei ja panikara zapytam Was o zgagę i o to - jak ją czujecie konkretnie? Bo nie wiem czy mnie bierze jakaś infekcja - bo boli mnie gardło i trochę piecze w górze klatki piersiowej czy to po prostu jest zgaga, której wcześniej nie doświadczałam.
Dodam, że pali/czuję tak już z 2 godziny.

I mam taką obserwację :) Jako Matka, która jest już na L4 zaczynam doszukiwać się różnych dziwnych objawów lub za bardzo wsłu****ę się w swój organizm i zaczynam za dużo myśleć. Też tak macie?
 
Ja się wslu****e od 5 tygodnia ciąży :) i czasem przesadzam ale w sumie każdy musi mnie zrozumieć ,ze tyle co przeszlam od początku to mam prawo się obawiać i martwić różnymi nowymi "zjawiskami" jakie zachodzą w organizmie. :)
A aplikujecie palcem czy tym co jest dolaczone ? Bo ja tym co dolaczone ale boję się to jakoś daleko wpychac i zastanawiam się czy palcem nie lepsze czucie bym miała .
 
Ewa90, no mi właśnie w pracy tak chlusnęło. Aplikowałam głęboko około 8:00 I teraz tak popłynęło... Ale tylko jednorazowo, teraz jest ok. Mam nadzieję, że wszystko jest ok. Oby do kontroli 21.12.
 
Jak białe to znaczy ze się tabletka rozpuscila chyba , ja tym się nie przejmuje - nie traktuje tego jako zły znak.
Ja znowu zastanawiam się czy za płytko tego nie aplikuje :/ zobaczę jaki wyjdzie mi teraz progesteron - jutro robie (bo tydzień temu jak byłam na wizycie to wyszedł niezbyt jak na takie dawki co bralam)
Odnośnie luteiny. Chodzi cie prywatnie do lekarzy czy na NFZ? Bo ja prywatnie i się zastanawiam czy prywatnie dają na fundusz leki? Jak jezdzilam do bialegostoku prywatnie to mi dawał , zastanawiam się jak to jest u Was?
Ja twraz na miesiąc na duphastony i luteine wydałam 500 zł :/
 
:) odnośnie pasów, ja zapinam. Tak mam wbite, od kursu i bez pasa nie ruszę.
Co do zwierząt, ja też bym nie szalała. Kocham mojego ogonka i myśle, że skoro przywieźliśmy ja z chodowli, nie ma styczności z innymi zwierzętami, po dworze nie chasa.... Ale poproszę o powtórzenie badań.
Co do zgagi, to zależy jakie stadium. Ja już raz po swoich urodzinach tak zaslodzilam żołądek, ze czułam normalnie wylewający płyn gorący jak smoła, z żołądka aż do przełyku, gardła. I tak przez cała noc. Wiec wiem, że słodkie mi nie służy, smażonego tez nie za dużo i jest ok, nic nie pali.
Co do tych płynów wyciekających z pochwy, ja nie aplikuje niczego "dowcipnie" ale mam spora ilośc wydzieliny, wodnej w kolorze rozcieńczonego mleka. Do tego stopnia, ze gdyby nie wladki mogłabym zmieniać majtki co 3/4 godziny. Moje pierwsze skojarzenie w oby dwóch ciążach- to wody! Pytałam gin, położnej, sprawdzaliśmy tymi paskami i okazuje sie ze to normalna wydzielina, nie bakteryjna, ot taki urok mych ciąż.
 
reklama
Do góry