reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

U mnie dzis powrot mdlosci.... bleeee bylo blisko spotkania z kibelkiem. Co do bolu glowy to akurat mnie dzis tez dopadl.... Jak mi bardzo dokucza to biore apap (chyba raz mi sie zdazylo) a tak staram sie bez faszerowania obejsc. Dzisiaj sobie chyba tez daruje choc boli mocno, bo mam obawy ze i tak bym zwrocila...

Brzuszka jakos takiego spektakularnego nie mam :p ja widze ze jest ale otoczenie chyba nie ;) nawet sie jeszcze w zwykle spodnie mieszcze, ale waga po spadku jeszcze stoi w miejscu.
 
reklama
Oj jak ja bym chciała się zmieścić w moje spodnie wchodzić wchodzę ale zapiąć się już nie zapne - czasem jak mało brakuje to gumkę recepturze zaczepia o dziurkę i guzik haha :) no i dłuższą tunike :p (a ze wychodzę raz na 2 -3 tyg i to tylko do lekarza wiec w sumie nie mam co narzekać:p) najwygodniej jest jednak w leginsach . Jedne jeansy sobie zamówiłam z h&m ciążowe i są super - powinny starczyc na jednorazowe wyjscia do lekarzy ;)
Za to ja szaleje z zakupami dla synka :) leżę i zamawiam przez neta różne małe ubranka i się nigdy doczekać nie mogę kiedy kurier będzie :)
 
A co do mdłości to mnie dziś od rana coś bierze i tylko sid modlę żeby nie wymiotowac bo cały 1 trymestr mogłam spędzić leżąc kolo kibelka a nie w łóżku :/ mam.nadzieje ze nawrotów nie będzie.
Ma któraś z Was może zgage ? Nie wiem czy mnie coś nie łapie .
 
Ja mam zgagę od samego początku nawet przed chwilą wysmoktałam rennie i piję miętę. Niby nie piecze mnie w przełyku tylko mam wrażenie, że mi śniadanie stoi w gardle. Mam nadzieję, że do wieczora przejdzie bo mam jeszcze dzisiaj dużo do zrobienia. Chyba musi być coś z ciśnieniem bo też mnie dzisiaj boli głowa, później spróbuję wypić kawę
 
Maui miesiac temu jak bylam u nefrologa to mi mi przepisal zinnat gdyby cos sie zaczelo dziac gorszego, wczoraj bylam u ginekologa i tez potwierdzila ze jak boli i nie przechodzi to wziac, pobrala najpierw posiewy z pochwy i cewki i dopiero wzielam zeby jakby nie zadzialalo bylo wiadomo co zadziala.zinnat jest bezpieczny nawet daja czasem w Novum jako oslona do transferu, albo Augumentin.
Nie chce zapeszac ale chyba dziala bo przespalam cala noc.

Mnie tez dzis pobolewala glowa ale po malej kawce przeszlo. Ja zazwyczaj zwiazuje glowe chustka namoczona w zimnej wodzie i skropiona lekko octem. Czasem pomaga nie zawsze.
 
Tez jestem przeciewko faszerowaniu sie lekami, musi byc juz naprawde nieznosny bol abym zazyla jakis srodek przeciwbolowym
No i tak wczoraj mialam drugi taki dzien/noc. Jakos przezylam i obylo sie bez wycieczki na ip. Bardzo sie martwilam, bo jakos Maluszek mi sie nie wiercil. Poki co jestem spokojniejsza, bilo daje onsobie juz znacbi w poniedzialek mam wizyte to powiem zeby mnie przebadala.

Naszczescie jakos drastyczne bole glowy mi nie doskwieraja.

Co do spodni to jakos jeszcze nie mam problemu. W spodnie wchodze i sie ze spokojem dopinam. Ale co
z tego jak mi nie wygodnie. Dla tego wybieram te na gumce zeby nic mi nie uwieralo, czyli dresiaki i leginsy i mam jednan pare jeansow ciazowych, ktore rowniez sa wygodne. Raczej juz wiecej nie bede inwestowala w odziez ciazowa dla siebie. A i kupilam sobie jeszcze rajstopki ciazowe:)
 
:) ja z rurkami ulubionymi już sie pożegnałam:D rozmiar 34 schowany głęboko:D wyciągnęłam szersze rurki na gumkach:p i dresiki po domu, bo wygodnie^^
Co do zgagi: w pierwszej ciazy zgaga mnie męczyła od 4mc po wszystkim. Teraz zauważyłam ze jak sobie doslodze troszkę to pali ale "na szczęście" tylko w przełyku. Wiec dieta staram sie ograniczać zgagę i narazie działa:) ewentualnie mietusem:)
 
U mnie na ból głowy najlepiej działa kawa. Jedna słaba dziennie wystarczy. Apapu raczej unikam się brać, bo na mnie na ból głowy nie działa.
Zgagę też mam i refluks i właśnie mocno pali po słodkim, dlatego słodyczy jem mało, nawet mnie nie ciągnie. I często też mam takie uczucie jakby mi stało jedzenie w gardle, to wina progesteronu, bo wtedy przełyk sie jakoś do końca nie zamyka czy coś.

Ubrania: to mam jedne spodnie z h&m i zakładam je jak wychodzę gdzieś dalej niż do sklepu. Najwygodniejsze są leginsy. trochę mało mam takich bluzek dłuższych więc w to będę musiała zainwestować, ale też nie zamierzam nie wiadomo ile kupować. W sumie to w coś trzeba by było ubrać się na święta. Jeszcze mieszczę się w swoje sukienki, bo akurat kupowałam je w zeszłym roku a ważyłam trochę więcej. W spodnie już nie wejdę, nawet jak się dopnę, to jak siedzę długo to mi się w brzuch wbijają.

Na moją rwę kulszową najlepsze jest leżenie. Dzisiaj nie boli, bo leżalam w łóżku do 13 i czytałam ksiażkę.
 
Ja mam sporo leginsów i tunik. Na giełdzie dokupiłam sobie dwie luźniejsze, żeby były dobre, jak brzuszek się pojawi, potem oddam je mamie.
Dzisiaj znów słabo mi się zrobiło, od czego to może być się zastanawiam :(
 
reklama
Do góry