reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Ja wolę się położyć, a jak już na prawdę nie przechodzi to apap. Zdarzyło mi się raz w ciąży wziąć póki co.
Rzadko wgl brałam coś na ból głowy, więc w ciazy staram się unikać.

A samochód normalnie prowadzę, nie mam z tym problemów.
 
reklama
No ja niestety przed ciążą miałam uporczywe migreny, i teraz też się zdarzają. Jedynym "bezpiecznym" w ciąży lekiem przeciwbólowym jest paracetamol i ja go używam. Przed ciążą mi nie pomagał a w ciąży, na szczęście, zazwyczaj po jednej tabletce przechodzi.
 
Kameleonleon kompletnie się nie przejmuj jakimkolwiek samochodem. Najważniejsze, że wszyscy cali, a samochód to tylko kupa żelastwa do przemieszczania się. Kiedyś wjechałam taxówkarzowi. Najpierw się darł jak głupi, więc zapytałam, czy jak położę się krzyżem na ulicy, to będzie mu coś lepiej. Wyobraź sobie, że go zatkało. Faceci zachowują się jakby życie postradali, kiedy wgniot jest, a to tylko przedmiot jednak, nawet jak drogi, to rzecz zwykła a nie człowiek. Spokojnie. A na ciężarną krzyczeć nie można! Jak tylko ktoś papę rozedrze, to możesz się odwrócić na pięcie. Niech sobie wora do treningu szuka taki gdzie indziej, albo psychologa jak z emocjami sobie nie radzi. Nie mam żadnej cierpliwości dla facetów obecnie, a litości w ogóle dla nich teraz ;-) jesteśmy pod ochroną i musza się zachowywać jak cywilizowani ludzie, kiedy ciężarna na widoku ;-) Antybiotyk sama sobie zadałaś, czy lekarz Ci jakiś podpowiedział? No wiesz, żeby zadziałał na ten szczep bakterii. Bactrim jest takim pół-antybiotykiem i chyba w miarę bezpiecznym.
 
Hey dziewczyny :) .
Odnośnie bólów głowy które ja też miewam a mianowicie są to bóle migrenowe (któregoś dnia pisałam ze mam straszne bóle i ze jestem zapisana do neurologa ) wcześniej przed wizytą Pani neurolog kazała mi liście kapusty (po uprzednim rozbiciu ich) kłaść na głowę , mogę stwierdzić że trochę pomaga ten sok który puszcza wyciąga ból ale na chwile - trzeba co 5 min dosłownie przykładać nowe liście kapusty no i najlepiej jak się ich parę utlucze i będą w lodowce lub nawet w zamrazalniku.
Odnośnie wizyty u neurologa to niestety nic mi nie przepisala na silne migreny (a mam je na prawdę często i trwają nawet po 6 dni :/) . Powiedziała ze w 2 trymestrze mogę brać 2xtab ibum co 5-6h (3 razy na dobę ) a w 3 trymestrze juz tylko apap 2xtab co5-6h. Jeśli chodzi o paracetamol to jedna tabletka nie pomoże mówiła zd należy od razu brać 2 . Jak na razie od wizyty migreny nie miałam i mam.nadzieje ze jeśli przyjdzie to nie taka nasilona bo nie chciałabym faszerowac się prochami - wcześniej meczylam się bez żadnych proszkow nawet paracetamolu nie chciałam (zamykalam się w pokoju zaslanialam rolety przykladalam kapustę lub plastry chłodzące ściskalam scierka mocno głowę i próbowałam spać - ale ciężko było usnac z tak pulsujacym bólem)
 
Są tu jakieś mamusie leżące od początku ciąży (z zagrożona ciąża) ? Byłoby mi raźniej :) powiem Wam szczerze ,że już nie wiem ze sobą zrobić. Telewizor mnie denerwuje, czytać mi się nie chce, mam.całe obolałe ciało (zazwyczaj ból lewostronny drze mnie ) , od paru dni często mnie kuje brzuszek. Nie mogę doczekać się wizyty - mam.nadzieje ze usłyszę ze mój krwiak znikł ze kosmowka się przykleila i ze mogę chociaż chodzić po domku i coś delikatnego porobić :) (leżę 12 tygodni ) - obecnie 17tyg+5 dni.
 
Jak wasze brzuszki dziewczyny? :happy: Ja wczoraj mierzyłam sukienki i okazało się, że w żadną już nie wchodzę nie myślałam, że aż tak już urosłam:-D Niby przytyłam od początku 2 kg ale jakoś w tym tyg bardzo mi brzuszek wyskoczył. Mąż mi zrobił taką niespodziankę oznajmiając wczoraj, że idziemy na andrzejki:szok: a ja ani kiecki ani porządku na głowie więc dzisiaj sama muszę się męczyć z farbowaniem bo do fryzjera już nie zdążę się załapać...
 
reklama
Do góry