reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Mnie zawroty głowy minęły (mam nadzieje bezpowrotnie) ale czasem jakby od ciśnienia robią mi się tzw Google. Ciemnieje mi obraz od zewnątrz, w najgorszych fazach mam plamki na całym widoku... Serce wtedy pracuje dziwacznie, robi mi sie ciepło i słabo...Tego typu problemy miewałam tez przed ciaza. Na szczęście nie często, bo bym z nerwów zfiksowala:D
Z mojego dnia. Zakupy i gotowanie. Nie wiem do czego ręce włożyć. A roboty nie ubywa[emoji23] sałatka jarzynowa i ciasto marchewkowe. I rozgardiasz w domu. Ah:D
 
reklama
Malutka a co to za wałek? Nie wiem czemu, ale ubzdurałam sobie, że w ciąży masaże są nie wskazane, bo mogą doprowadzić do skurczy, ale to chyba mój wymysł.

Jasmina u mnie dochodzi też lekka anemia, ale orzechy muszę zacząć znowu jeść. W pierwszym trymestrze dużo jadłam, bo ja generalnie uwielbiam, szczególnie mieszankę studencką, ale raz jakoś trafiłam na kwaśnego orzecha i mnie odrzuciło.

Szyszunia mi woda też śmierdzi, ale z racji refluksu i zgagi nie pijam soków, piję mało herbaty, wiec zostaje mi woda. Musiałabym spróbować herbaty imbirowej.
Kurde, spytam męża, jak wróci z pracy. Wiem, że kupił go w Biedronce kiedyś.
Jak ja byłam w szkole rodzenia, to była kobieta fizjoterapeutka, która mówiła, że można masaże w ciąży robić, nawet leżąc na brzuchu. Tak, jak piszecie, tyle osób co opinii.
Jeśli ginekolog CI pozwoli to nie ma co się męczyć.

Ja jestem ogromną fanką teraz jabłek i gruszek oraz pomarańczy, normalnie musze codziennie kilka zjeść, a i co najmniej jeden sok przecierowy z Biedronki.
 
Ja miałam dzis akcje byłam na zakupach i świat mi zawirował oparłam sie na chwile w potem szybko do sklepu po lodowata wode usiadłam na ławce i mi przeszło. Pól godziny później jak byłam w domu to krew mi z nosa zaczęła lecieć. A od rana drga mi ciągle powieka normalnie koszmarny dzień.
 
Ja miałam dzis akcje byłam na zakupach i świat mi zawirował oparłam sie na chwile w potem szybko do sklepu po lodowata wode usiadłam na ławce i mi przeszło. Pól godziny później jak byłam w domu to krew mi z nosa zaczęła lecieć. A od rana drga mi ciągle powieka normalnie koszmarny dzień.

Na osłabienie i krew z nosa rutinoscorbin polecam. Uszczelnia naczynia. Na powiekę to też magnez, może jakiś niedobór. Ja mam w domu też zawsze magnez Olimpu shoty, jak potrzebuję szybko uzupełnić dawkę magnezu.

Wiadomo, że najlepiej gdybyśmy wszystkie te witaminy i mikroelementy dostarczały w diecie, ale nie wiem czy tak zimą się da. Jeszcze ta pogoda, ja już czuję się jakbym miała baby bluesa.

Malutka ja to jestem fanka ale tylko jabłek no i ostatnio kapusty kiszonej :-)
 
U mnie kiepsko ostatnio. Pecherz coraz gorzej furagin nie bardzo pomaga dzis porobilam badania posiewy moczu z pochwy i z cewki ale wzielam juz po tym antybiotyk bo kiepsko sie czuje, boli i piecze i nie przesypiam nocy przez to parcie.
Masakra teraz musze chronic drogi rodne zeby sie nie wdala infekcja.
Powiem Wam ze bardzo sie boje bo przez zakazenie juz stracilam maluszka , ale wtedy nie dostalam antybiotyku tylko furagin i on nie dzialal, teraz wole nie czekac na badania, najwyzej sie upewnie albo nie ze antybiotyk dobry.
A jeszcze jak jechalam do labu taka zdenerwowana cofnelam samochodem zeby umozliwic skret takiemu duzemu i wjechalam takiemu gosciowi w przod. Nic sie nikomu nie stalo bo lekko ale ile sie nagadal i nadarl.... jestem klebkiem nerwow...
 
Kupiłam sobie magnez a rutinoscorbinu nie da rady brać mam uczulenie ale w sumie narazie miałam jeden taki incydent jak się powtórzy pójdę do lekarza. Może miałam poprostu gorszy dzień na szczęście sie konczy a ja juz sobie leze w łóżeczku.
 
Hej Majóweczki!;-)
Ostatnie dni miałam trochę zabiegane i się nie obejrzałam a już weekend mamy.
Syneczek oddelegowany, strzy mają wolny weekend i jutro wychodne:-)
Cieszę się bardzo z tego faktu. No i w końcu będzie okazja powiedzieć bliższym znjomym o naszym dzidziusiu:tak:
Niestety póki co zdycham:baffled: Pól nocy nieprzespane, jak już wstałam odwiozłam Syna do szkoły to wziełam się za porządne sprzątanie żeby jak najwięcej skorzystać z weekendu, no i znowu dopadł mnie ten potworny i kłujący ból brzucha jak na miesiączkę:no:
Zapodałam no spe i czekam i czekam aż ten ból w końcu ustąpi, bo swoje 'wolne' rozpoczełam od zwijania się z bólu w łóżku.., lecz

Co do wątku zamkniętego to póki co też nie jestem za tym, lecz jeśli będzie taka konieczność to oczywiście dalej chce należeć do grupy;-)

Dzięki dziewczyny za pomysły na prezenciki;-) Ja z tym moim też już kupe czasu jestem, więc z roku na rok gorzej z tymi pomysłami hihi
 
Kemeleonleon wariacie! Spokojnie, dbaj o siebie, odpoczywaj, a jak ktoś krzyczy to w łeb mu! Swoją droga, mam prawo jazdy od kilku miesięcy i wyczekuje tego dnia kiedy wpakuje się komuś w cos:D trzeba myślec, że każdemu sie mogło zdazyc, bez stresu!
Ciasto nie wyszło, wyglada bardziej jak naleśnik.... Ale sałatka pycha, wiec jest 50/50 :p
 
Mamuśki a jak radzicie sobie z bólem głowy?
Co do prowadzenia samochodu to ja po pierwszej ciąży mam niezrozumiala traumę. Za kierownicą usiądą od wielkiego dzwonu.
 
reklama
Mnie pomaga tylko sen i mała dawka kofeiny. Lekarz ostatnio powiedział, że na bóle mogę stosować leki przeciwbólowe, ale tych nie biorę prawie nigdy. Tym bardziej w ciazy wole być "czysta"
 
Do góry