reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Hej dziewczyny, powracam po urlopie w Polsce. Wypoczęłam, dokarmiłam się polskim jedzonkiem. Niestety czar urlopu prysł wczoraj kiedy okazało się, że mam 3 godzinne opóźnienie samolotu. Męczarnia po prostu... No ale niestety, zdarza się. Za to mężuś zaskoczył mnie prezentem-niespodzianką a mianowicie nowym łóżkiem o które walczyłam już od roku. Chyba jednak mnie kocha ten mój chłop :p

Wszystkie prośby o aktualizacje na liście mamuś zostały zrealizowane. Dostałam również wiadomość od administratora z prośbą o zakładanie wątku zamkniętego ponieważ mają nadejść jakieś zmiany na forum i później może być to bardzo utrudnione. Tak więc zgodnie z waszymi wiadomościami jakie jakiś czas temu wysyłałyście, wszystkie te mamy które o to poprosiły zostaną dodane do takiego wątku. Jeżeli jeszcze ktoś jest chętny to zapraszam do informowania mnie w prywatnej wiadomości.

Kilka newsów od admina:
1. niebawem na forum pojawi się pediatra i będzie odpowiadać na wasze pytania.
2. wraz ze marką Stokke zapraszamy was do działu "Z dzieckiem przy stole". Oprócz przeczytania ciekawych tekstów, możecie wziąć udział w plebiscycie i wygrać wózek Stokke Xplory, a niebawem konkurs i do wygrania krzesełka Tripp Trapp Z dzieckiem przy stole. Tripp Trapp - BabyBoom.pl
3. W dziale Testowania aktualnie mamy dwa aktywne testy Testujemy - BabyBoom.pl
4. Mam nadzieję, ze zaglądacie nie tylko na strony, ale również do Newsów, bo tam ważne wiadomości Blog - BabyBoom.pl

W razie wątpliwości proszę o wiadomości :) :p
 
reklama
Czesc dziewczyny. Wlasnie mam.w pracy przerwe na kawe i nadrabiam forum. Dobrze ze dzis czwartek bo juz sil brak.jeszcze jutro pracuje 5:30-16 i od 19-03 w nocy.masakra. W weekend bede leżeć do gory tylkiem!!
Wioletta fajna niespodzianka :-) facet skarb.
Moj dziecior tez sie kreci.najczesciej na wieczor jak juz sobie leze i cos ogladan albo czytam a jak wstaje i pochodze troche to chyba go kolysam i zasypia.
Ja w tym roku organizuje swieta u siebie w domu. Maja byc tesciowie,moi rodzice i siostra.wiec roboty bedzie po uszy. Pewnie sie na gotuje i na pieke jak dla calego garnizonu ale chyba to lubie. Moj prezent mikolajowy juz zostal namierzony pod lozkiem :p myslal ze nie znajdę. A z koleji moj maz od mikolaja juz dostal prezent drogi jak cholera i na cale zycie- tatuaż,( mialam gest i mu fundnelam:p) wiec juz pod choinke nic nie dostanie.chyba ze jakies skarpety na pocieszenie:p.
Z przyzwyczajeniami macie racje.ale co do spania z dzieckiem w jednym lozku to mowie nie chodzby sie walilo i palilo.
Co do plci. Zawsze jest tak ze komus cos nie pasuje i komentuje najbardziej ci bezdzietni. Mnie wszystcy mowili ze bedzie chlopak i wykrakali.
Mam znajomych ktorzy maja trzy cory i stwierdzili ze walcza dopoki nie bedzie syna i czwarte dziecie w drodze i zapowiada sie kolejna baba. Smiejemy sie z niego ze moze zalozyc zenska druzyne pilkarska :p. A u mojego meza w rodzinie znow jest tak ze maz ma dwoch braci. I tesciowa tez celowala w chociaz jedna babe i moj maz jest najmlodszy z braci mial byc Zosia ale nie wyszlo i sie tesciowa poddala. Jak jest szczescie na jedna plec to ciezko machnac kogos do pary :-)
 
Dziewczęta! Brzuchol dał mi spokój:) pytanie z serii od kuchni: gdy pichcicie, teraz w ciazy używacie smakoumilaczy? Vegeta, maggi, kostki rosołowe... Gotowe przyprawy do makaronów, ryb... Chińczyka ? Bo wszędzie pełno artykułów na temat szkodliwości takich gotowców, i ja sie staram... Ale czasem łyżeczka vegety i zupa nabiera pełnego smaku.... Tym bardziej gdy przychodzi nam gotować z tych wychodowanych na wodzie w szklarniach owoców czy warzyw.... I pytanie: natura, czy stare przekonania?
 
Jabjestem malo eko.wiec kostki,vegety,maggi i gotowce jesli chodzi o przyprawy sa. Wychodze z zalozenia ze jak zawsze tak jadlam to nie bede zmieniala menu w ciazy zwlaszcza ze wyniki mam dobre a maluch i tak zabierze sobie to co zdrowe. Moje motto - nie dajmy sie zwariowac. Wiadomo co innego juz dziecku malemu. To jak najbardziej zdrowe zupki na kurczaczku itp. Ale teraz zywie sie tym co przed ciążą. Wiadomo jem wiecej warzyw i owoców. Ale np ja oprocz kurczaka od czasu do czasu i wolowiny od swieta to nie jadam mies,szynek,wedlin,kielbas itp. A jestem zdrow jak ryba wiec moje nawyki zywieniowe chyba nie sa najgorsze. To co pisza w poradnikach trzeba wziąć przez pol z przymrużeniem oka. Przynajmniej takie moje zdanie skromne.
 
Uff. Czyli nie jestem wyrodną przyszłą mamą:p też wychodzę z założenia, że bez szaleństw, bo od tych zmian to organizm może szoku dostać:) co prawda ja troszeczkę ograniczyłam używanie vegety i kostek, ale jedna na zupę wrzucę;) gotowych proszków do sosów i innych baz raczej nie używałam wiec z tym problemu nie mam. Ale ten magiczny smakopoprawiacz w formie ziarenek smaku czy vegety zawsze ratowal moje potrawy. Wiec niech bedzie smacznie:p
 
Ja święta spędzam u moich rodziców, a na sylwestra wracam do Poznania. Cieszę się, lubię klimat tych świąt, te choinki w oknach, w sklepach, kolędy itp.
Jeśli chodzi o obiady - to ja razie dania jem przyprawione tak jak wcześniej. Ale ja ostatnio jadam głównie u teściowej lub u rodziców, więc w sumie nie mam nic do gadania:D

Jeszcze jedno pytanie z kategorii Jedzenie w ciąży. Jadacie jajka sadzone i na miękko? Czy ograniczacie się do jajek na twardo?
 
Jajka lubię w każdej postaci, ale odkąd wiem o bobasie staram się serwować dla siebie ścięte.... Odpadaja wiec jaja w koszulce i ulubione wydanie jajecznicy. Boje się tego wirusa, wogole jestem panikarz:D
 
Ja też nie jestem jakaś mega eko, ale nauczyłam się gotować zupy bez wegety, rosołków itd. Czasem dodaję taki bulion, bo on w miarę w składzie jest ok, ale to tylko dla smaku albo jak rosół z kury wychodzi blady a nie wiem jak opalić cebule, bo mam płytę ceramiczną. Do sosów z mięsa nie dodaję rosołków ani vegety, tylko przyprawy ewentualnie warzywa. Moje dziecko było alergiczne i nadal jest więc trzeba było zminimalizować. Ja nie jadam też jogurtów smakowych, chociaż w ciąży zdarza mi się. Robię sobie jogurty z naturalnego, dodając owoce lub musli. Chociaż i jogurt jogurtowi nie równy, bo są też robione z mleka w proszku. Ja trochę zmieniłam nawyki jedzeniowe jak zaczęłam biegać, bo chciałam schudnąć a tu nie można jeść ani za mało ani za dużo i wbrew pozorom trzeba węglowodany dostarczać. Schudnąć się udało, morfologię też miałam dobrą, ale też nie jadałam nie wiem jak zdrowo.

Kylla ja w pierwszym trymestrze miałam taką jazdę na jajka sadzone, że raz jadłam z ziemniakami, raz sobie zrobiłam na śniadanie z chlebkiem. a potem nie jadłam już więcej, bo mi przeszła ochota.
 
Dziewczyny dzwonilam do lekarza bo od 3 dni mam boleści jajników. Kazał mi brać nospe magnez i luteine przez 4 dni. Mowie ze poczułam ruchy pare dni temu a on ze to nie możliwe ze za wcześnie jak na 15 tydzień jak ja wiem ze to moja dzidzi sie przemieszczała.... Sama juz nie wiem...
 
reklama
Madzia0903 ja jak po pierwszym bulgocie zapytałam położnej czy to to, to zapytała mnie o okoliczności... Pod prysznicem przy strumieniu cieplej wody. I to tez był 15 czy nawet 14 tc. I usłyszałam, że tak, tyle ze mam sie nie przyzwyczajać, bo narazie ruchy mogą być kilka dni pózniej może być cisza. I tak było. Teraz już sensownie czuje łobuza, najcześciej rano chwile przed otwarciem oczu i wieczorem gdy chce odpocząć. Pływa sobie maleństwo i sie obija o ściany brzucha.
A z tymi bólami, spróbuj ta no-spa jeśli nie pomóże to do lekarza, musi to sprawdzić, żebyś sie nie martwiła...
 
Do góry