reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Basi89 ja przed ciaza rok mialam dramat z wlosami ale doslownie plakalam ze bede lysa,scielam wlosy na krotko, udalo mi sie zalagodzic roznymi kuracjami i do wakacji co msc dwa podtrzymywalam efekt jak widzialam ze coa zaczyna sie dziac. W ciazy zaczely mi pieknie odrastac i tobic sie duzo wiecej, nawet je zapuscilam i nie obcinam, wypada co najwyzej kilka wlosow, czasem kilkanascie, ale sie nie ludze po ciazy pewnie bedzie dramat, na razie sie ciesze.

Ja poczulam ruch w czwartek, potem cos w piatek, a w sobote i niedziele jak zaczal szalec to jak tylko sie polozylam poczytac ksiazke to tance w brzuchu. Przedziwne uczucie jakby robil tam fikolki normalnie:). Nie wiem jak u mnie to liczyc czy pierwsza ciaza czy nie ( poronilsm w 13 tyg)bo jak na pierwsza to szybko ruchyu


GosiaLew ja lykam mamaDHA bo maja duzo DHA 0,8 (2 tabletki dawka dzienna)magnez, wit d, jod nie maja zelaza, bo nie chcialam, z zelazem moja polozna mi polecila omegamed forte 2 tabl bierze sie DHA i 1 witamin. Tu zaleta jest dla wymiotujacych bo DHA jest z alg nie z ryb i nie powoduja mdlosci. Te nie maja magnezu , jest jod i wit d i kw foliowy w jakiejs bardziej przyswajalnej formie no i zelazo.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czytam was codziennie ale mam takiego lenia, że nawet pisać mi się nie chce :szok: Mi zawsze paznokcie się rozdwajały a teraz spokój dawno nie miałam takich pięknych i długich, włosy mam cienkie ale jest ich dużo więcej, już nie mogę się doczekać aż pofarbuje bo nie mogę patrzeć na odrosty. Witami nie biorę chyba że mnie skurcz złapie to mam w pogotowiu falvit mama ;-)
Zazdroszczę wam, że już czujecie ruchy ja nic :-( większość przykrych objawów mi przeszła tylko chęć spania została ale mniejsza. Brzuszek mi zaczął rosnąć i tylko to mi przypomina, że jestem w ciąży:-D
 
Witam...ja również mam piękne długie paznokcie co do włosów kiepskie suche i końcówki rozdwojone ale to tylko moja wina bo długi czas mialam blond.
witaminy biore co drugi dzień mam zaparcia i to chyba wina tych tabl.a biore vita-miner prenatal.
 
Dzien dobry po weekendzie, ktory zlecial nie wiem kiedy :)

Mamy za soba pierwsze piernikowe zmagania-synus nie odpuszczal, musialismy zaczac dzialac ze swiatecznymi wypiekami he he
Mandarynki tez poszly u mnie w ruch. Niestety nie potrafie przejsc obojetnie jak widze je w sklepie, a pozniej potrafie je jesc kilogramami he he taki moj nalog:)

Gosiu wstrzymaj sie z tymi porzadkami az poczujesz sie lepiej.. To teraz nie jest najwazniejsze a moze jeszcze bardziej Ci zaszkodzic.
Jak leze czy siedze to przewaznie towarzyszy mi moj rogal, ktory naprawde jest niezawodny.

Ja biore Prenatal dha

Jesli chodzi o pazurki to sa naprawde w dobrej kondycji. Mimo, ze caly czas mam hybrydy to sa wogole niezniszczone. Co do wlosow to od sierpnia nie byly u fryzjera i zdecydowanie tego poyrzebuja. Troche wypadaja, ale jakiegos dramatu z powody ciazy poki co nie ma. No i stosuje sporo kuracji zeby je wzmocnic i unikam prostownicy.

A tu dla chetnych do poczytania
Poród drogami rodnymi po cesarskim cięciu - podejmij świadomą decyzję
 
No kurczaki:D mam chłopięca fryzurę od pół roku, może dłużej... Wcześniej farbowałam włosy latami i nie podcinalam zbyt często. i ostatnie ostre ciecie było zakończone pozbyciem sie resztek farby. Gdy dowiedziałam sie o ciazy jasne było dla mnie, że pozostanę przy swoim nudnym mysim kolorze. I szczerze liczyłam, że krótkie niefarbowane włosy bedą piękne, gęste i takie wow! A tu klops:D myśle, że dbam i o pazurki. I o włosy. Może przy dzisiejszych zakupach pomyśle o zmianie kosmetyków to włosów. Może potrzeba mi jakiś lżejszych.... Sprawdzę i będę pisać o efektach:)
Co do witamin ja biorę Symnatal Pro Baby ale na mnie działają słabo albo odwrotnie do oczekiwań, wiec szczerze nie polecam i napewno zmienię po skończeniu słoiczka
 
Powtórzyłam dziś mocz jutro wyniki ciekawe co wyjdzie . Weekend intensywny miałam egzaminy w szkole jeszcze tylko jeden zjazd i po szkole co do ruchów tez nie czuje codziennie zazwyczaj na noc baraszkuje maluszek ale nie zawsze chociaż nie lubię tego czasu gdy nie czuję go wcale :-(
 
Kurcze ale fajnie ze czujecie te ruchy , ja od 4 tygodnia ciąży leżę (obecnie 17 tyg mi wskoczył dzis) i nie czułam. Raz mi się wydawało ze może to było akurat to - takie.bombelki ale od tamtej pory nic . Leżę wsłu****e się i nic :-( doczekać się nie mogę .
 
reklama
Do góry