reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Malutka466 pisząc badania prenatalne masz na myśli testy na trisomie i amniopunkcje?
Nie całkiem. Mam na myśli nieinwazyjne dla dziecka badania. Amniopunkcja jest inwazyjnym. Robionym kiedy pierwsze, nieinwazyjnd wychodzi źle. Ale amniopunkcja jest badaniem które robi się prywatnie i tylko kiedy kobieta chce. Z tego co się orientuje.

Ja dzis miałam mieć testy z krwi i usg. Głównie wykluczają te badania zespół Downa.

13x13 ja czułam że tak będzie. Za szybko mnie w rejestracji zapisały. Trochę ich wina. No ale przynajmniej potem będę wszystko na jednej wizycie wiedzieć a nie czekać jeszcze na wyniki badań krwi.
 
reklama
Malutka466 - ja miałam niewiele później niż ty, bo w 11t6d i dziecko było wystarczająco duże.

Ja już po dzisiejszej kontrolnej wizycie. L4 przedłużone na kolejny miesiąc. I w końcu dostałam od lekarza tą kalkulację ryzyka chorób, bo badaniach prenatalnych (USG + Pappa). Wcześniej wiedziałam tylko, że jest ok i że ryzyko niskie, a dzisiaj dostałam konkretne liczby:D
 
Malutka466 - ja miałam niewiele później niż ty, bo w 11t6d i dziecko było wystarczająco duże.

Ja już po dzisiejszej kontrolnej wizycie. L4 przedłużone na kolejny miesiąc. I w końcu dostałam od lekarza tą kalkulację ryzyka chorób, bo badaniach prenatalnych (USG + Pappa). Wcześniej wiedziałam tylko, że jest ok i że ryzyko niskie, a dzisiaj dostałam konkretne liczby:D
No widzisz :) Mój maluch ma 4,05 cm, a lekarz mówił, że robi się od 4,45 cm. Podejrzewam, że jak bym poszła w piątek lub następny poniedziałek to by było ok.
Czyli wyniki masz ok?
 
To mój maluch był ciut większy, bo miał wtedy 5,23 cm, czyli już ok. Tak wyniki są ok. Trisomia 21 - 1:13575, a trisomia 18 i 13 <1:20000.
 
Ja bym na pewno się zdecydowała na dalsze badania. Pewnie w pierwszej kolejności na NIFTY, a później jakby dalej było źle, to amniopunkcja. A co dalej, to szczerze mówiąc nie wiem. Nie chciałam o tym myśleć.
 
Hejka i po badaniach prenatalnych. Dzidziuś zdrowy lekarz nie mógł zbadac bo dzieciątko ruchliwe :) ogólnie to za maly jest na 11.6 tydzień ciąży ma 5.27 cm nie wiem czy się martwic
 
Hejka i po badaniach prenatalnych. Dzidziuś zdrowy lekarz nie mógł zbadac bo dzieciątko ruchliwe :) ogólnie to za maly jest na 11.6 tydzień ciąży ma 5.27 cm ������ nie wiem czy się martwic ������
mój ma 11 tydzień wg usg i ma 4,05 i jeszcze nikt mi nie powiedział, że jest za małe dzieciątko.
 
reklama
Właśnie wyszłam z pracy. Ogarnęłam wszystko chyba. Mogę jutro iść do lekarza. Pewnie tak jeszcze na tydzień gdzieś wrócę dokończyć szkolenie. Niestety sporo tego w mojej pracy.

Ja mdłości od dwóch dni nie mam i mam nadzieję, że to koniec. Z synem męczyłam się dłużej ale słabiej.

Któraś pisała, że ma dzisiaj na obiad ziemniaczki z jakim i tez sobie to zrobię tylko jeszcze mizerna do tego.

Gratuluję dzisiaj udanych wizyt.

A w pracy dziś chyba poczułam ruchy bo tak było trochę inne niż dotychczas ruchy jelit czy coś. Całkiem szybko, ale ponoć w drugiej ciąży czuje się szybciej a z usg ciąża o tydzień starsza więc i dziecko większe. Jeszcze pamiętam jak to było z pierwszej ciąży.
 
Do góry