reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

reklama
Tak juz czerwiec;) niesamowicie szybko 3 tygodnie zlecialy. Dziewczyny jak długo Wasze dzieci miały zoltaczke? Hani jeszcze nie zeszla. Wczoraj byłyśmy u lekarza na kontroli. I niestety nie osiągnęła jeszcze wagi urodzeniowej:( brakuje jej jeszcze 50 gram. Wiec musze ja karmić jeszcze częściej niż do tej pory.
 
Tak juz czerwiec;) niesamowicie szybko 3 tygodnie zlecialy. Dziewczyny jak długo Wasze dzieci miały zoltaczke? Hani jeszcze nie zeszla. Wczoraj byłyśmy u lekarza na kontroli. I niestety nie osiągnęła jeszcze wagi urodzeniowej:( brakuje jej jeszcze 50 gram. Wiec musze ja karmić jeszcze częściej niż do tej pory.
U nas w zeszły piątek położna powiedziała, że jej zdaniem już nie ma żółtaczki u Ernesta (25 d.ż.) ale bez badania krwi wiedzieć tego na pewno nie będziemy. Zresztą przy karmieniu piersią schodzi wolniej, może nawet cały Twój połóg więc póki dziecko nie robi się bardziej żółte to chyba nie ma się czym martwić :)
 
U nas zeszła prawie, lekko oczy ma tylko żółtawe i wybroczyny. Ale badania krwi mu już nie robiły ostatnio, bo lekarz stwierdził, że biały jest i nie ma co męczyć. No ale my częściowo na mm jesteśmy.
 
Itucha, Gosia mam czekać spokojnie do przyszlego wtorku, do nastepnej kontroli. Ja jestem spokojna o zoltaczke ale zmartwila mnie niska waga. W porownaniu ze starszymi dziećmi Hania najmniej przybrala. Przy wypisie miała 3070, teraz ma 3200, ale myślę, że w pierwszych kilku dniach jeszcze bardziej spadła i teraz nadrabia:)
Gosia a jak starszy syn, jest zazdrosny o maleństwo? Moi sa zachwyceni. Caluja, glaszcza wczoraj nawet spiewali:)
 
Itucha, Gosia mam czekać spokojnie do przyszlego wtorku, do nastepnej kontroli. Ja jestem spokojna o zoltaczke ale zmartwila mnie niska waga. W porownaniu ze starszymi dziećmi Hania najmniej przybrala. Przy wypisie miała 3070, teraz ma 3200, ale myślę, że w pierwszych kilku dniach jeszcze bardziej spadła i teraz nadrabia:)
Gosia a jak starszy syn, jest zazdrosny o maleństwo? Moi sa zachwyceni. Caluja, glaszcza wczoraj nawet spiewali:)
Teoretycznie noworodek powinienem osiągnąć wagę urodzinową do 14 dnia od narodzin, najlepiej skonsultować to z położną/lekarzem, może to wina żółtaczki a może takie dziecko i potrzebuje więcej czasu :)
 
Gosia a jak starszy syn, jest zazdrosny o maleństwo? Moi sa zachwyceni. Caluja, glaszcza wczoraj nawet spiewali:)
Stopa30 syn starszy też jest póki co zachwycony, lubi przytulać brata, śpiewa mu i ogólnie wpatruje się w niego. pomaga przy przewijaniu i kąpieli. Dla niego samo wyrzucenie pieluchy do kosza czy wlanie płynu do kapieli do wanienki to duza pomoc i radość, że jest potrzebny. Staram się też ile mogę poświęcać starszemu czas. Ja się bałam, że u nas będzie problem, bo Kuba to straszny rutyniarz jest i cięzko mu zmienić nawyki a wiadomo nowy członek rodziny wymusza pewne zmiany, ale nie doceniałam syna i okazał się bardzo rezolutny i dojrzały emocjonalnie :d I oby tak zostało.
 
Tak juz czerwiec;) niesamowicie szybko 3 tygodnie zlecialy. Dziewczyny jak długo Wasze dzieci miały zoltaczke? Hani jeszcze nie zeszla. Wczoraj byłyśmy u lekarza na kontroli. I niestety nie osiągnęła jeszcze wagi urodzeniowej:( brakuje jej jeszcze 50 gram. Wiec musze ja karmić jeszcze częściej niż do tej pory.
Mojemu synkowi dość długo schodziła, najpierw położna zaleciła badanie krwi miał ok 14 jedn., potem po tygodniu na wizycie patronażowej lekarka zaleciła powtórzenie żeby się upewnić czy spada bo nadal był żółty:/ i miał już 7 jedn.:) nadal ma delikatnie zażółcone białka ale wiem że zejdzie:) więc trochę czasu potrzeba
 
reklama
Do góry