reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2015

reklama
Dzięki dziewczyny za pocieszenie w temacie rozmiarów moich bliźniaków :-) Wczoraj doktor był taki zmęczony,że sam nie wiedział do końca co mówi.
Karenm - ja mam wizyty co 3 tyg. na razie bez zmian.
Co do polowkowgo to mam sie umówic 20-22 tydzień, wypada tak około świątecznie...U mnie w szpitalu robi to usg inny lekarz, ktory się w tym specjalizuje.
Miłego weekendu wszystkim :)
 
Rukmini ja mam wizytę teraz 9.12 i nie wiem jak mi "wycyrkluje" z połówkowymi;) A może na tej wizycie będziesz miała? A zapomniał Ci powiedzieć....
Na wizycie na pewno mi nie zrobi, bo nigdy nie robi.
Zawsze muszę się umawiać osobno i muszę na to mieć skierowanie.
Ostatnio mi powiedział, że na następnej USG mu nie potrzebne, ale zaczęłam jęczeć, że chcę poznać płeć przed świętami, więc dał mi to skierowanie, ale nie na połówkowe.. Tzn. powiedział, że w tym czasie żadnego usg się nie robi, ale skoro chcę, to na skierowaniu wpisał, żeby zbadać mi przepływy w macicy, czy coś w tym stylu.
Dlatego teraz się zaczęłam zastanawiać..
Na ich stronie www (w Babka Medica prowadzę ciążę) jest info, że połowkowe jest 18-22 tc.
To może zapiszę się na nie 2 tyg po wizycie? A do gina w sumie mogę iść tydzień po tym usg.
Zobaczymy, co mi powie. Wcześniej o tym nie myślałam, więc nie zauważyłam, że tak mi się te terminy zbiegają.
 
A Nieśmiała przeszło fotkę nam taka swierzą jak już bedziesz gotowa
I wspaniałych wrażeń :)

Co do pomiarów właśnie sprawdziłam z poniedziałku i z wczoraj ale kaSy pomiar i innego lekarza No i widać ze co nie które sa złe Bo skurczyc sie niemogą
Wiec nie przejmuj sie tym wzrostem ja uważam ze jest idealny
Na ten tydz dzieci maja od 9do 12 a ty mas 10 co ty chcesz ?
 
dzięki za wszystkie pomysły odnośnie tortu, pojechałam zamówiłam truskawkowy z szampanem, pani która przyjmowała zamówienie dała nam spróbować i był pyszny.

Ja połówkowe będę mieć w 18tyg i 5 dniu. Tak mi kazali przyjść a u swojego tydzień później.

Nieśmiała naj naj najlepszego na Nowej drodze życia, zobaczysz będzie cuuudownie
 
Co do pomiarów właśnie sprawdziłam z poniedziałku i z wczoraj ale kaSy pomiar i innego lekarza No i widać ze co nie które sa złe Bo skurczyc sie niemogą
Wiec nie przejmuj sie tym wzrostem ja uważam ze jest idealny
Na ten tydz dzieci maja od 9do 12 a ty mas 10 co ty chcesz ?

Już się uspokoiłam, jest ok.,pewnie trudno to wymierzyć w róznych internetowych źródłach podają "W 17 tygodniu ciąży dziecko ma około 13 cm długości od czubka głowy do pośladków " lub "Szacunkowa miara płodu w 17 tygodniu ciąży to 11-12 cm."
Zdenerowałam się, bo dr. najpierw powiedział 80 mm! ja w szoku, bo 3 tyg. temu było 70 mm, on wtedy jeszcze raz sprawdzał i mówi 98mm i wyliczył mi 16 tc.
 
Niesmiala wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia, czekamy na relacje i jaka fotke :)

Jesli chodzi o wage to biore pod uwage tylko ta u lekarza bo ona jest wpisywana w ksiazeczke, dletego juz nawet nie waze sie w domu, przynajmniej nie stresuje sie ile jest na plusie, bo od wizyty do wizyty troche czasu mija :)

Kurcze az sie boje naszego usg bo moj maluszek slabo przybieral w tych mm ale mam nadzieje ze wyskoczyl teraz
 
reklama
ale piszecie o jedzeniu! ze mnie kucharka beznadziejna, wiec najchetniej bym was kazdego dnia na takiego jedzonko odwiedzala ;-)

Rukmini dziwny ten Twoj gin. wszedzie czytalam/ogladalam, ze polowkowe to jest najwazniejsze badania w trakcie calej ciazy i z reguly wlasnie przeprowadzane w 18-21tc. a Twoj Ci mowi, ze w tym okresie nie ma potrzeby przeprowadzac USG :baffled:

co do wielkosci dzieci, to moj tez jakis malutki jest, ale sie juz nie przejmuje bo ladnie rosnie, wiec moze po prostu taki drobny bedzie :tak:
 
Ostatnia edycja:
Do góry