reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2015

lafragola, no to cieszę się z pierwszego sukcesu i gratuluję :-)
Ja Małego zostawiam samego jak śpi, co jakiś czas do niego tylko zaglądnę czy wszystko w porządku. Jak mi rodzina chciała sprezentować bujaczek żebym miała go na oku w kuchni to od razu odmówiłam, nie chcę żeby się przyzwyczaił, że ma mnie ciągle na widoku bo właśnie potem nic sama nie zrobię.

Ja też jestem po 30-stce :-)
 
reklama
Jak tak czytam jak wasze dzieciatka mają już swój rytm, grzecznie usypiaja same i śpią po kilka godzin to powiem szczerze że dobija mnie moja sytuacja. U mnie co chwile płacz, cycek co 1,5 godziny, noszenie, kołki, tulenie, zero swojego życia. Oszukuje sama siebie ze cieszy mnie macierzyństwo. A przecież czekałam na to tyle lat .

Mam tak samo. Minie. Przy starszej też tak było. Teraz jest po prostu ciężko. Jeszcze trochę
 
Mój maluch wczoraj pobił sam siebie ;) wieczorem jak usnął o 19 to nie mogłam go obudzić na kąpiel a że było strasznie gorąco to nie chciałam jej pominąć więc wykąpałam na śpiocha nawet się nie obudził. Spał do 4 od porodu się tak nie wyspałam. Musiałam tylko wstać ok 1 i ściągnąć trochę mleka bo się bałam że będę mieć zastoje. A dzień u nas cały czas na wariackich papierach :) pilnuję tylko żeby spacer był przed południem a kąpiel między 19 a 21 a reszta to spontan ;)
 
Kurde mnie też wszyscy dobijają z tą czapką ;/;/. lekko wieje i każa mi zakłądac czapke.
A położna wyraźnie móiłą ze nie ma czegoś takiego jak przewianie uszu to sie bierze u maluchów z kataru lub jak mleko sie dostanie przy ulaniu. Ze gorzej jest przegrzac główkę ;/ my wychodzimy dopier po 17 na spacer.

u nas też krócej je al częściej. i ma dłuższe chwile czuwania
Emeszet -śliczności
lafragola- ja kąpe zawsze koło 20 pół godziny w tę lub w tę. I nauczył się że wieczorem je jedną pierś chwile odpoczywa i po pol godziny druga pierś, twardo zasypia koło 21.30 i pierwsze karmienie mam koło2-3 w noc. potem 5 i spi do 8. Kąpiemy co drugi dzień a co drugi tylko wycieramy. a co drugą kąpiel. jeszcze oliwimy głowę żeby ciemieniuchy nie było. Na noc usypia bez smoczka w dzień zdarza się usypiać z nim.

Ja tez sama ogarniam gotowanie. jeszcze odebraliśmy labradora któremu trzeba gotować:baffled: . Ale wkurza mnie bałagan w domu. tu wózek tu pranie zdjęte do prasowania. brrr. a teraz znów na niedziele zapowiedzieli sie goście ;/ ja jak mały spi to starszaka muszę ogarniać.
Etsa ja 19 skończyłam 30


u nas w ogóle nie ma ciszy w dzień. gra telewizor KAcper rozrabia szczeka pies, my rozmawiamy normalnie, a na noc jest cisza. przygaszone światło, nie ma pieszczochania. wszystko w ciszy :)
asiaf ja się boje ze się uleje i się zakrztusi i tez wole mieć go na oku. a nie dlatego ze jestem na jego każde pierdnięcie. zdarza się ze wylecę rozwiesić pranie. ale wole miec go na oku.
 
Dziewczyny a jak malenstwa znoszą dzisiejszy upał? My poszłyśmy rano z kocykiem do parku za blokiem. Mała posmiala się godzinkę i poszła spac. Jak zaczął się ten Skwarliński to tylko je i śpi. Trochę niespokojnie ale zawsze. Takiego dnia jeszcze nie miałam.
Niestety pojawiły się odparzenia. Mimo iż myje tyłem tylko wacikami z wodą, wietrze, smaruje i zmieniam pampersy dosłownie po każdym pierdnieciu:(
 
Moja też więcej śpi jak jest tak gorąco. Nam na odparzenia pomógł sudocrem. Korci mnie żeby wyskoczyć jutro nad wodę, ale ale boje się że mi się dziecko ugotuje a cieżko w te upały znaleść cień. Znalazłam na Allegro takie karty czarno białe i książeczki "oczami maluszka" chyba sie pokuszę na nie. Mam na białej szafie przyklejone drzewko czarne i widze że maleńka bardzo się nim interesuje do tego patrzy na czarny głośnik który wisi na ścianie :) ImageUploadedByForum BabyBoom1436027955.045416.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1436027955.045416.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1436027955.045416.jpg
    38,1 KB · Wyświetleń: 64
Ja trenuje juz wszystko- od musteli i Nivea, przez Linomag i sydocrem, nawet tormentiol raz czy dwa użyłam. I znów wraca. Wieczorem czysto następnego dnia po południu cała w krostach.

Ja tez się zastanawiam nad pójściem nad morze. Może w przyszłym tygodniu się zdecyduje. Zwłaszcza ze spacerem mam jakieś 15 minut.

Lafragola, ja kilka dni temu myślałam że córka się do mnie śmieje jak chowa się za poduszką. Okazało się jednak po chwili ze ona śmieje się bardziej do tej poduszki bo była czarno biała we wzorki; )
 
reklama
Mój syneczek też dzisiaj więcej spał. Co chwilka domagał się cyca, pewnie pić mu się chciało. My na szczęście nie mieliśmy jeszcze odparzeń ( odpukać). Niestety troszkę pojawiła się ciemieniucha. Podobnie jak Amazonka co drugi dzień smaruję główkę oliwką i potem wyczesuje. Synek ma prawdopodobnie zatkany kanalik łzowy ( tak stwierdził lekarz), bo już 4 razy ropiało mu oczko. Ostatnio to nawet oprócz ropki całe oczko miał czerwone. Dostaliśmy skierowanie do okulisty, ale możliwa wizyta jest w październiku. Musiałam się umówic prywatnie. Ach ta służba zdrowia...
Też jestem 35+
 
Do góry