reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2015

Ja padam z nóg. Jak moja Majka się urodziła to niczego nie ogarniałam, nie miałam na nic czasu. A teraz przy dwójce to w ogóle masakra. Jedno chce jeść, drugie właśnie płacze, jedno ssikało się na podłogę, drugie właśnie je, jedno chce spać, drugie właśnie je. A ja marze o chwili dla siebie. Do tego dobija mnie moja waga, która wcale nie spada, zostało mi jeszcze 7kg, brzuch wielki. Lato jest, a ja się w nic nie mieszcze, sukienki są niepraktyczne bo trzeba karmić. Eh, początki są trudne.
Jakby tego było mało to Maja się rozchorowała tego samego dnia co Mikołaj miał pierwsze szczepienie. Na szczęście nie zaraził się, ale bałam się straszne. Pediatra powiedziała że jak karmię to jest małe prawdopodobieństwo że się zarazi i wygląda na to że miała rację.
Ja też jestem po 30stke, 27 to miałam jak zakładałam profil przy Majce;)
 
reklama
Migotka ja jestem z mam przegrzewających ;) kupiłam bardzo cieniutkie czapeczki takie z jednej warstwy bardzo przewiewne i małemu zakładam wiem że jak jest gorąco to nie powinnam ale jestem przewrażliwiona ;) dziewczyny a jak wygląda u was sprawa z karmieniem piersią. Ile tak mniej więcej dzieci jedzą przy piersi bo mój zawsze jadł tak ok 30 min co 3 godziny a teraz zasypia po 15 min i jest głodny co 2 h nie wiem co mam zrobić żeby znowu były dłuższe przerwy między karmieniami bo nie mogę się nigdzie na dłużej z domu ruszyć tylko na max godzinkę :(

Po pierwsze dziecko w terenie je tak samo jak i w domu :p
Po drugie musisz go budzić i nie dac mu zasnąć i tyle. Nic więcej zrobić nie mozesz tylko pożądanie nakarmić.
 
em-es-zet, no to podziwiam, że tak ogarniasz wszystko sama :-) u mnie z zakupami jest właśnie najgorzej, ponieważ Aleks uwielbia jeździć po wertepach, kostce itp. ale jak tylko stanę lub pójdę do sklepu i jadę po gładkich płytkach to się wścieka :-D wtedy resztę zakupów robię już w biegu i stresie lub w ogóle nie kończę :-D a czemu podczas prysznica masz gondolę w łazience ?

Maja, dasz radę, nie łam się. Wszystkie przez to przechodziłyśmy, ja nie raz miałam ochotę rozszarpać małego. Najgorzej jest wtedy kiedy jesteś padnięta, dziecko najedzone, sucha pielucha, nic mu nie dolega, a płacze. Wtedy szybko tracę cierpliwość i najlepiej jest wyjść i wrócić za 5 minut lub oddać dziecko w ręce męża. Nawet krótkie wyjście z domu bez dziecka bardzo pomaga, wraca się do niego z zupełnie innym nastawieniem :-) na kolki nic nie poradzę niestety... A jak długo karmisz ? może nie dojada i dlatego chce tak szybko jeść ?

Czemu gondola w łazience? Bo nie zostawie go samego w pokoju a tak to zawsze moge szybko pobujac z wanny wozkiem czy podać smoczek
 
A ja właśnie zrobiłam tak jak radziłyście nakarmiłam, odbiłam, wydłużyłam czas zabawy nie pozwoliłam zasnąć przez ok 30-40 min położyłam do łóżeczka marudziła i płakała przez chwile wzięłam na ręce uspokoiła sie odłożyłam do łóżeczka i sama zasnęła :) Nie wiem na jak długo, ale dla mnie jak narażę to pierwszy krok do sukcesu :D I słucham radia przy którym prasuje tzn nie chodze na palcach, może się uda ja tak przyzwyczaić jestem dobrej mysli [emoji3][emoji517][emoji295]️
 
A ja właśnie zrobiłam tak jak radziłyście nakarmiłam, odbiłam, wydłużyłam czas zabawy nie pozwoliłam zasnąć przez ok 30-40 min położyłam do łóżeczka marudziła i płakała przez chwile wzięłam na ręce uspokoiła sie odłożyłam do łóżeczka i sama zasnęła :) Nie wiem na jak długo, ale dla mnie jak narażę to pierwszy krok do sukcesu :D I słucham radia przy którym prasuje tzn nie chodze na palcach, może się uda ja tak przyzwyczaić jestem dobrej mysli [emoji3][emoji517][emoji295]️

Moj przy radiu,tv, mikserze itp potrafi spać. Od wczoraj nawet kosiarka do trawy mu nie przeszkadza. Ja kosze,wozek kawalek dalej i jest ok
 
Może poradzicie jak wprowadzić rytm dziecku? Karmie ją piersią kiedy chce co 1,5 h czasami co 3 h. Oraz czy godzina kąpieli zawsze musi być taka sama czyli np. codziennie 20:00 czy może być raz 19:00 a następnego dnia np. 21:00 ? I czy jak w dzień ładnie śpi, budzi sie tylko na jedzenie i znowu zasypia to powinnam ja wybudzać i nie pozwalać tak długo spać zeby w nocy spała? Tylko jak jej nie pozwolę zasnąć to bedzie płacz.

Jak chcesz unormować dziecko to musisz kompac zawsze o tej samej porzę, karmić pożądanie na full rozbudzac przy jedzeniu i karmić aż nie będzie pyszczka otwierać. Odbić i odłożyć. Jak się rozryczy to niech chwile po płacze np. 2 minutki ( ja wole patrzyc na zegarek bo 2 minuty to nie dlugo i skupiam się na zegarku a nie na płaczu dziecka) bierzesz na ręce uspokoajasz, jak się uspokoić to odkladasz i znów jak będzie płakać to 2 minutki i tak puki nie zasnie. I tak przy każdym zasypianiu. Teoretycznie dziecko powinno mieć karmienie później godzinę aktywności ( to się zmienia z wiekiem dziecka i predyspozycjami) i sen i tak aż do snu w dzień. Jak dużo śpi w dzień to wybudzaj. Bo musisz nauczyć dziecko pór dnia bo w brzuchu ich nie było. A tego się powinno uczyć od urodzenia. W nocy piluj żeby było ciemno, cicho. Nie gadaj itd. Jak nie śpi to niech leży w luzeczku samo w ciemności. Kilka dni się przemeczysz i dziecko się ustawi.
 
Czemu gondola w łazience? Bo nie zostawie go samego w pokoju a tak to zawsze moge szybko pobujac z wanny wozkiem czy podać smoczek

A czemu nie zostawisz samego? Jak chwile poplacze zanim skonczysz i wykdziesz to nie umrze. Pamiętajcie dziewczyny ze niemowlaka płaczą bo to ich sposób komunikacji a nie dlatego ze dzieje im się krzywda. One w ten spób mówią, wołają itd. Ale to nie znaczy ze wy musiscie odrazu lecieć na zawołanie bo niedługo nie bedzienkiedy sikac czy kupkę zrobić. Powoli zaczną spać po dwie drzemki na dobę godzinne może dwu godzinne max i co wtedy?
 
reklama
Do góry