reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2015

reklama
Moj synio ma 6 tyg.Na pierwszy spacer wyszlam po 9 dniach.Wcześniej przez 2 dni stawiałam go ubranego jak na spacer w wózku przy otwartym oknie /tzw.werandowanie/.Minely juz te czasy kiedy dzieci wychodzily pierwszy raz po miesiącu,dwóch...a potem wielkie zdziwienie bo chorowanie.Trzeba chartować od początku ;-)
 
Verna, już któraś z kolei osoba mówi mi o tym Bepantenie, więc chyba się w końcu na niego skuszę :-) choć odpukać na razie jest ładna pupcia :-)

Co do diety, ja jem wszystko, jeśli jem coś nowego to staram się nie objeść jak świnka za pierwszym razem :-) w ciąży również jadłam wszystko, nie miałam żadnej diety.
Na spacerki również wychodzę właściwie codziennie i to nawet dwa razy po 2 godziny, chyba, że pogoda do dupy i mam lenia ;-) jak były upały to szłam do parku i siedziałam w cieniu, było cudnie. W zimie się nawet wychodzi dziewczyny więc nie obawiajcie się, bo lepszej pogody do rozpoczęcia spacerów nie można sobie wyobrazić :-)
 
U nas Bepanthen tez się sprawdza najlepiej a próbowałam Sudocremu i Linomagu.
Ja tez staram się z małym wychodzić na spacery codziennie, a pierwszy raz byliśmy jak miał niecałe dwa tygodnie.
Nadal mamy problem z krostkami na twarzy, dodatkowo pojawiły się jeszcze na dekolcie i pleckach...:( jutro wizyta u pediatry - zobaczymy...
w związku z tymi krostkami mam świra na punkcie jedzenia i boje się już cokolwiek poza ryżem, pieczywem i mięsem jeść- dobrze ze jutro wizyta bo długo pewnie tak bym nie pociągnęła.
 
Ja spaceruję codziennie od wyjścia ze szpitala. Dziewczyny nie przesadzajcie, jest ciepło, trafiła nam się piękna pora roku na pierwsze spacery, więc nie ma co się kisić w domu. Werandowanie o tej porze też jest bez sensu, bo na dworze temp zbliżona do temp. domowej.

Dziś byłam na szczepieniu. Po tym mały cały czas śpi.je i śpi. Ciekawe jaka będzie noc, jak już tyle śpi. Nie przeszkadzały mu nawet krzyki siostry. I pochwalę się ile waży mój maluch karmiony tylko piersią - 5280 :-)
 
Ja tak samo jak corrine i wiosna wychodzę często na spacery. O tez często dwa razy dziennie po 1-2. W mieszkam w gdańsku wiec u mnie cały czas wieje. Dziś nawet wieczorem po 19 złapał nas deszcz i stałam pod drzewami chyba pół godziny. Ale mala ciepło ubrana spala słodko.

Ja tez zauważam pojedyncze krostki ale na razie staram się nie panikować.
Dziś jadłam truskawki, ciekawe jak będzie.
 
ja jestem poczatkujaca matka, wiec nie wiem wielu rzeczy, chcialabym sie jeszcze Was kobietki zapytac, jak najlepiej ubrac maluszka na dwor zeby nie bylo za cieplo i nie za zimno? w co ubieracie?
 
Ja tez wychodze czesto. Staram sie 2 razy dziennie spacerek zaliczyc chyba ze jest bardzo zimno wtedy zostaje w domu ale to bardziej dla wlasnej wygody :)

Paulina ja ubieram na cebulke i sprawdzam w trakcie spaceru na karku czy synkowi nie za cieplo. Powinno sie zakladac jedna warstwe wiecej niz na siebie
 
ja jestem poczatkujaca matka, wiec nie wiem wielu rzeczy, chcialabym sie jeszcze Was kobietki zapytac, jak najlepiej ubrac maluszka na dwor zeby nie bylo za cieplo i nie za zimno? w co ubieracie?

Zależy od pogody jak ostatnio było ponad 30 stopni to Piotrek w samym pampersie paradowal. Jak jest ze 20 tak jak ostsnio ale odczucie dość chłodne to ma pajaca i przykrywam cienkim kocykiem.
 
reklama
Macie racje - nie ma co kisić maluchów w domu i męczyć werandowaniem przy takiej pogodzie - my gdyby nie cesarka i pobyt w szpitalu a pózniej zespół popunkcyjny i konieczność leżenia w łożku tez zaczęlibyśmy spacerowanie wcześniej ;)
 
Do góry