reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Maj 2015

Asiaf - bo ten przepis jest tylko po to żeby był. I większość ginów wypisze Ci ten papier bez żadnego mrugnięcia. Zresztą to nawet rodzinny może zrobić lub położna.

A co do łożyska to racji nie masz - Łożysko - Ciąża, Poród, Placenta, Kosmówka
Teraz kosmówka jego rolę odgrywa. A w 12 tyg dopiero łożysko ją przejmuje.

Mitaginka - hehe pomyśl jaki to szok :F
- Jest Pani w ciąży...
- który tydzień??
- 15 :D
Zawał jak nic :p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Asiaf wg wikipedii łożysko powstaje w 12tc.
Może mają na myłsi w pełni uształtowany twór czyli owodnię omocznie i kosmówkę, ale początki kosmówki sa wtedy kiedy we krwi pojawia się bHCG. Bo skąd by się brało skoro to jest hormon wytwarzany przez kosmówkę ?? To jest ten moment kiedy zarodek wżera się w ściane macicy więc pojawiają się pierwsze połączenia.
 
Ok czyli ja użyłam skrótu myślowego, teraz jest kosmówka tylko :) Ale jej umiejscowienie można zauważyć już teraz :) No i dziecko już ciagnie z nas składniki przez ta kosmówkę. Medycznie jeszcze nie łożysko i oczywiście jeszcze nie dziecko, nawet nie płód a zarodek dopiero ( chyba :p)
 
Tak odżywia się na pewno :)
Ale jeszcze nie łożyskiem. Ja pamiętam, że z Nikolą w ciąży plamiłanm w 11tyg i lekarz mówił, że czasem tak się zdarza gdy łożysko się wytwarza. Więc narazie mamy etap kosmówki. Potem wbijemy wyższy level i będzie łożysko ;)
 
hey, okazuje sie ze na zwolnieniu lekarskim mam mniej sił niż gdy chodze do pracy...
z rana mdłości już mniejsze, wymioty tylko raz dziennie i to zwykle po niczym... nim wgl zdążę pomyśleć o śniadaniu...ale jakoś mimo to sił mam mało...zwłaszcza wieczorami gdy zaczyna mi dokuczac żołądek...sama nie wiem od czego... czy to z dieta lekka czy ciężka boli :(wiec jeden kij co zjadam...

mało tego dziś zauważyłam, ze z ud i tyłka zniknał mi celulit, a dzinsy ściągam i zakładam bez odpinania guzika i rozporka...znaczy chyba dzieć mnie odchudza... heh.
 
AsiaF - mi gin ogolnie nie powiedzial czy bedzie robil usg - bo mam przyjsc z wynikami - moze tylko sprawdzi wyniki i tyle... :)

Kciuki za wizyty &&&&&&&& :)))
 
hey, okazuje sie ze na zwolnieniu lekarskim mam mniej sił niż gdy chodze do pracy...
z rana mdłości już mniejsze, wymioty tylko raz dziennie i to zwykle po niczym... nim wgl zdążę pomyśleć o śniadaniu...ale jakoś mimo to sił mam mało...zwłaszcza wieczorami gdy zaczyna mi dokuczac żołądek...sama nie wiem od czego... czy to z dieta lekka czy ciężka boli :(wiec jeden kij co zjadam...

mało tego dziś zauważyłam, ze z ud i tyłka zniknał mi celulit, a dzinsy ściągam i zakładam bez odpinania guzika i rozporka...znaczy chyba dzieć mnie odchudza... heh.

Też bym chciała żeby mnie dzieć odchudzał a nie tylko meczył mulił i czasem wymiotował :)
 
reklama
Do góry